reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jakou desku pro 939???

Fouk (7)|7.2.2009 13:31
zdravim lidicky snad mi tu dokaze nekdo pomoci :-)
pred cca dvema roky koupila v nevedomosti moje mama mym mladsim sourozencum pc od aceru a v ni tepe sempron 3200 na jejich zakladovce ktera je osazena pametmi DDR II . behem te doby jsme ho nekolikrat updatovali - nove pameti nova grafika atd a tedka si rikam ze bysi zaslouzil zakaldni desku ktera by toho dokazala vice nez tato uz je z toho titulu ze ja sam jsem mel semprona 3000 na desce od gigabyte s pametmi DDR I a v podstate jsem mel podstatne rychlejsi pocitac nez oni. tak se vas chci zeptat zda li nekdo nevite o nejake zakladni desce ktera by mela patici 939 a zaroven do ni sli pouzit pameti DDR II???? diky mocvam vsem za rady.
p.s.: je mi jasne ze nejjednodussi by bylo koupit jinou desku treba AM2 na ktery jedou jak DDR II taki PCIe grafika kterou jsem koupil ale tolik se mi investovat zase od nich nechce :-D

ja vim ze je tu tech temat nekolik ale nikde sem nevidel ze by nekdo resil 939 vs DDR II
cool.user (2822)|7.2.2009 13:36
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=215548#post215548

Tohle si predpokladam cetl ze?

Ve zkratce, 939 deska s DDR2 neexistuje. Ta deska ktera ma ddr2 pameti ma na 99% socket AM2. Takze byt tebou, zjistim si o jakou doopravdy se jedna desku a koupim nejakyho athlona x2. (nutno ale nejdriv zjistit o jakou mobo se jedna a zdali konkretni moely ax2 podporuje)
Fouk (7)|8.2.2009 02:30
a sakra :-D nekdo je tu za vola a jsem to na 100% ja . proste mne zmatlo ze je to sempron 3400 ja mel za to ze je to soket 939- nejak mi uniklo ze se toto delalao i na AM2 - tudiz dekuji a omlouvam se za zbytecny topic.
btw ma cenu pro tento procik kupovat jen desku nebo to rovnou updatnout i s procikem.
ja sem nedavno kupoval jak desku tak procik pameti atd a vyslo mne to na cca 6000 a tolik do nich vrazit nechci. pokud by byla deska dobra dalo by se z nej lecos jeste vymacknout ale stejne to neni dvoujadro jako mam ja :-D
dekuji dekuji dekuji :confused::confused::confused::confused:
cool.user (2822)|8.2.2009 02:34
Kupovat cokoliv pro tento procesor nema smysl. Vymena zakladni desky ti nepomuze zvysit nijak vyrazne vykon. Nejdriv zjisti o jakou desku se jedna, protoze vykonem si mnohem vic pomuzes kdyz provedes vymenu cpu nez kdyz provedes vymenu desky. A pak, pokud by se jednalo o nejakou doopravdy "spatnou" desku, ktera by nepodporovala novejsi 65nm dualcory tak by se dalo uvazovat i o nakupu desky.

Taky by nebylo spatne kdyby si presne vypsal obe dve sestavy a ktera se ti zda a proc pomalejsi.
Fouk (7)|8.2.2009 10:09
Dětskej počítač ----

Sempron „AM2“ 3400 na 1,8 Ghz
deska acer – model EM61SMEM61PM
paměti Kingston 2 Gb DDR II 800 ale at se snazim jak chci tak bezej sice na 128 bit ale jen na cca 603 mhz
graika Ati Radeon X1650
win XP prof CZ

Muj old pc ---

Sempron „754“ 1,8 Ghz
deska Asrock K8N upgrade
pameti 2Gb kingston DDR I 400 64 bit
grafika Ati radeon Hd 3670
Win xp home Cz

Když porovnám obě sestavy třeba v Everestu tak mi vychází ta s procíkem AM2 rychlejší ale ať se pokusím cokoli spustit zároveň na obou pocitacich tak proste na mém starém semprou 754 se vzdych vše spustilo rychleji, ať se jednalo o hry nebo třeba kopírovaní z flash. Proste na to ze je to sempron o dvě rady vis než můj sempron tak je to jak to říct brzda a to šílená .

moje stávajicí sestava ---

Athlon 64 X2 5000 na 2,6 Ghz
Deska Gigabyte M68SM-2Sl
Paměti Zepelin 4Gb na 800 Mhz 128 bit
Grafika Ati Radeon HD 4650
Win Vista ultimate Cz

Dneska už nemá cenu to srovnávat, protože už od základu je můj počítač rychlejší a je tudíž jasné, že je vše podstatně rychlejší :-D
ICE_D (2754)|8.2.2009 10:13
Mozna zbytecnej dotaz, ale na tom pomalym pocitaci, jak dlouho se nereinstaloval system? :)
Ja kdyz jsem mel system rok a pul, tak to bylo tak zapraskany, ze se vsechno spoustelo pul dne a format disku+reinstal win mi urychlil systemove operace cca o 200% :D :thumb
Fouk (7)|8.2.2009 10:21
ja bych to reinstalil ale ten zmetek acer k tomu nedal ceda s woknama tudiz je problem s tim to reinstalit aby to byl zase legal. a kdyz sem hledal zalohu na disku tak sem zadnou nenasel asi ji bobankove smazli :-(((((((

a uz je i po zaruce
faugusztin (453)|8.2.2009 10:22
http://browse.geekbench.ca/geekbench2/view/13209

Niekto na tej istej doske rozbehal AMD Athlon 64 X2 6000+, takze asi to pojde ;). Skus si ale pre istotu zistit, aky je to model Acer desktopu a nasledne pozriet, ci nie je potrebne updatovat BIOS :
http://support.acer-euro.com/drivers/downloads.html
cool.user (2822)|8.2.2009 10:31
[QUOTE=Fouk;216615]...[/QUOTE]
No takhle, reknu ti nekolik duvodu proc je a proc muze byt kinder pc slabsi nez tva stara sestava:

1)Puvodnim k8 cpu zrovna prechod na ddr2 moc vykonostne neprospel (ted se bavime o historickych souvislostech). Prvni am2 cpu byla na stejne frekvenci mirne slabsi nez jejich 939 kolegove a v pripade ze applikace netezila z celkove pametove propustnosti tak i slabsi nez 754 kolegove na stejne frekvenci

2)Kinder pc ma pomaly hdd

3)Zaneseny system, nedefragmentovany atd

4)Deska u ram nastavila hooodne divoky casovani a v kombinaci s nizsim taktem

5)Co se tyce her, tam je to uz celkem logicke vzhledem ke GK.


Ale ja byt tebou udelam jednu vec. Vynadam CPU ze stavajiciho PC a zkusim ho v tom kinder pc a mas problem vyresen.
matyyy (2527)|8.2.2009 10:34
[QUOTE=Fouk;216619]ja bych to reinstalil ale ten zmetek acer k tomu nedal ceda s woknama tudiz je problem s tim to reinstalit aby to byl zase legal. [/QUOTE]
nejdůležitější u legálních woken je nějaká faktura žes je koupil a pak štítek se sériovým číslem, médium není podstatný (třeba první verze win xp nešla nainstalovat na některý novější desky)
viz http://www.microsoft.com/cze/licence/oem/default.mspx

[QUOTE]Aby koncoví uživatelé mohli prokázat legálnost licence, velmi jim doporučujeme, aby si uchovali následující materiály:

1.
veškerý software a jeho součásti (včetně příručky a médií – pokud byly dodány),

2.
certifikát pravosti (COA štítek),

3.
smlouvu EULA,

4.
doklad o nákupu.


Poznamenejme, že vlastnictví samotného disku CD se softwarem není dostatečným důkazem legálnosti licence (a to i v případě, že je tento disk originální).[/QUOTE]
Fouk (7)|8.2.2009 10:42
mno takže já vidím verdikt asi takovej --- koupit jinou desku procík a grafárnu
jako další věc přeinstalit systém a mohlo by to být ok !!!!
cool.user (2822)|8.2.2009 11:00
Dobre, ale proc chces porad kupovat desku? Mas am2 desku ktera mozna podporuje i nove 65nm procesory. Cim konkretnim si pomuzes (pokud nechces taktovat) ze koupis jinou desku?

2 matyyy: hele chlape, prekvapive dobra pripominka :D
matyyy (2527)|8.2.2009 11:01
[QUOTE=Fouk;216632]mno takže já vidím verdikt asi takovej --- koupit jinou desku procík a grafárnu
jako další věc přeinstalit systém a mohlo by to být ok !!!![/QUOTE]
"koupit jinou desku" a koupit novou licenci windows

začni reinstalem
cool.user (2822)|8.2.2009 11:06
[QUOTE=matyyy;216639]začni reinstalem[/QUOTE]

Ja bych se teda nejdriv podival jestli nema na disku recovery partition.
Fouk (7)|8.2.2009 14:07
takze jestli to chapu spravne tak tam muzu hodit xp s jakymkoli cislem kdyz nemam originaly ???? a v podstate mi staci ten licenci stitek kerej je na bedne ???

a myslite ze se novym procikem vyresi ten problem s pametma ???


ta zaloha by mela byt videt normalne na disku nebo je to delany jako jeho dalsi cast ???
Jiziii (796)|8.2.2009 14:18
no ta záloha je nekdy i skrytá a v tento počítači není vidět, většinou de spustit při spouštění počítače nákým tlaačítkem (možná F11)
a jinak na instalaci ti stačí jakýkoliv CD s verzí Win na kterej máš štítek(home profi atd)
takže si to CD od někoho puč a nebo stáhni instaluj zadej číslo co máš na bočnica a systém bude legální
cool.user (2822)|8.2.2009 14:21
[QUOTE=Fouk;216732]takze jestli to chapu spravne tak tam muzu hodit xp s jakymkoli cislem kdyz nemam originaly ???? a v podstate mi staci ten licenci stitek kerej je na bedne ???[/QUOTE]
Prave ze to je trochu problem. OEM sn bezne orig cd nemusi sezrat.

[QUOTE=Fouk;216732]a myslite ze se novym procikem vyresi ten problem s pametma ???[/QUOTE]
Prvne si zkus vytizit nejak CPU (prime95 atd), proste aby load cpu byl na 100% a pote zkontroluj jaka je frekvence pameti pri plnem vytizeni.


[QUOTE=Fouk;216732]ta zaloha by mela byt videt normalne na disku nebo je to delany jako jeho dalsi cast ???[/QUOTE]

Ten oddil by imho mel byt videt ve spravci disku (pravym na tento pocitac -> spravovat -> spravce disku). Idealne nam sem hod screenshot ze spravce disku.
Fouk (7)|9.2.2009 02:26
tak s tim spravcem bude asi problem protoze mi to hazi ze je zakazanej spravce disku

mno ale povedlo se mi pres acronis true image zjistit ze jsou tam tri oddily a to :


a z toho usuzuju ze ta zaloha bude na tom tretim oddile fat 32
ze by konecne aspon maly kousek kupredu ??
acronis plocha detskej.jpg