reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Router DSL 2641R a Access Point WMM-3000AP

FComp (5)|7.2.2009 13:36
Cafte.

Potreboval by som pomoct ako mam tie dva vecičky spojiť aby som predlžil / rozširil / wifi siet. Potreboval by som pomoct ako mam nastavit Access Point WMM-3000AP. Nikde to nemozem najst.

PS: Chcel som dodat ze ak pripojim router s AP kablom tak mi to ide v poho.
Ale chcel by som to poriesit cele len wifickom.
Aby mi AP pracoval len s wifi. /AP prijimanie s routra cez wifi a odosielanie s AP na ostante PC /

Dakujem.:(
EditorPO (2819)|8.2.2009 23:04
Skus ho nastavit do WDS modu, v manuale strana 21 a 39.
eraser (0)|9.2.2009 21:42
WDS mód nemám moc v obľube, pretože je spojený s problémami, napr. v rámci kompatibility, prípadne obmedzenie na slabšie zabezpečenie siete. Fungovanie nevylučujem i keď ide o Ovislink a D-Link, no nečudoval by som sa, keby si bol handikepovaný na použitie WEP vo WDS.

Riešením by bolo zapojenie univerzálneho repeatra, no nie každé AP túto voľbu ovláda. Ale ani tu nie je zaručený 100% úspech. Osobne by som využil ten kábel.
EditorPO (2819)|9.2.2009 22:05
Suhlasim, bral som do uvahy fakt, ze to ma kupene. Ak by sa len rozhodoval, tak by som mu dal ine a lepsie riesenie. Kedze nechce kable, tak WDS je teraz najlepsia moznost.

Stejne mam dojem, ze sem uz nepride :-).
eraser (0)|9.2.2009 22:38
Z toho textu sa mi tiež javí, že tie dve krabičky vlastní, no len som chcel naznačiť, že to WDS nemusí byť také hľadké a jednoduché nastaviť. Preto doporučujem i ten kábel.

Doma som používal univerzálny repeater, pretože jedna strana domu, resp. izba je tak zahltená rôznymi sieťami, že moje AP strácalo normalné dych. Nakoniec som radšej natiahol kábel a krabičku prepol do AP módu v rámci môjho networku. Jednak využívam plný výkon, no a hlavne som eliminoval výpadky, pripojenie je absolútne stabilné.
EditorPO (2819)|9.2.2009 23:43
[quote=eraser;217539]Z toho textu sa mi tiež javí, že tie dve krabičky vlastní, no len som chcel naznačiť, že to WDS nemusí byť také hľadké a jednoduché nastaviť. Preto doporučujem i ten kábel.

Doma som používal univerzálny repeater, pretože jedna strana domu, resp. izba je tak zahltená rôznymi sieťami, že moje AP strácalo normalné dych. Nakoniec som radšej natiahol kábel a krabičku prepol do AP módu v rámci môjho networku. Jednak využívam plný výkon, no a hlavne som eliminoval výpadky, pripojenie je absolútne stabilné.[/quote]
Plne suhlasim :thumb tiez nemam rad podobne riesenia. Ja mam doma zasietovany cely byt, 2x router na dvoch ISP (jeden wifi, druhy optika), 2x AP (jeden do ulice, druhy v byte) a noproblem.
FComp (5)|10.2.2009 18:08
Suhlasim s vami s tym kablom ale to nejde potrebujem wifi. A po dlsie nie nemam to kupene zatial len pozicane myslim AP. Ak mate nejake skusenosti s nejakym AP co je fakt dobry tak mi navrhnite.

Dik.
eraser (0)|10.2.2009 21:12
Čo sa týka funkcie univerzálny repeater, tak mám overený OvisLink WL-5460AP, ale zase to nie je žiadny zázrak, ale za tie peniaze a s aktualizovaným firmware je to slušná krabička. Samozrejme ti nemôžem zaručiť, ako bude spolupracovať s daným D-Linkom.
FComp (5)|11.2.2009 18:27
[QUOTE=eraser;218005]Čo sa týka funkcie univerzálny repeater, tak mám overený OvisLink WL-5460AP, ale zase to nie je žiadny zázrak, ale za tie peniaze a s aktualizovaným firmware je to slušná krabička. Samozrejme ti nemôžem zaručiť, ako bude spolupracovať s daným D-Linkom.[/QUOTE]

Ďakujem všetkým za spoluprácu.