Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 37

Téma: Jak výkoný zdroj?

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od karo1 Zobrazit příspěvek
    A mam pochybnosti ci to zvladne 600w zdroj, skusme pocitat: i7 @3.8Ghz zoberie v burne 300w a mozno este viac, gtx 295 niejakych 270w, 2HDD, mechaniky, MB, RAm atd niejakych 100+w. Cize spolu 670w

Neviem ako si prišiel na tú spotrebu oc i7@3,8GHz 300W. TDP Core i7 je 130W, po pretakte to bude IMHO max. 200W, skôr však menej.
    Najmä ak v testoch i7 sa celé zostavy s rôzne výkonnou grafikou (GTX280, 4870 X2) a oc cpu pohybujú okolo 400W

Takže predomnou odporúčané zdroje o výkone 620-625W tú zostavu utiahnu úplne v pohode
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Zdroj rozhodně bude stačit 600-650W.

Co se týče XP - je to starej systém, ale zas kupovat teď visty, který prakticky taky jdou do důchodu, tak už to vyjde skoro na stejno.
    Takže koupit někde levné "výběhové" XP, ze kterých pak se slevou přejít rovnou na W7 smysl mít může - IMHO to nevyjde o moc dráž než koupit teď visty. A W7 bude IMHO o dost lepší OS.

Ale skoro bych zvažoval "přežívat" teď na betě W7, po 1. červenci koupit visty oem, a pak zdarma upgradovat na W7.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    Zdroj rozhodně bude stačit 600-650W.

Co se týče XP - je to starej systém, ale zas kupovat teď visty, který prakticky taky jdou do důchodu, tak už to vyjde skoro na stejno.
    Takže koupit někde levné "výběhové" XP, ze kterých pak se slevou přejít rovnou na W7 smysl mít může - IMHO to nevyjde o moc dráž než koupit teď visty. A W7 bude IMHO o dost lepší OS.

Ale skoro bych zvažoval "přežívat" teď na betě W7, po 1. červenci koupit visty oem, a pak zdarma upgradovat na W7.
    To se určitě nevyplatí. Pokud bude OS kupovat s novým PC, tak XP Home stojí +- 2.300Kč s DPH, Vista Home Premium vychází na +- 3.000Kč.

1.) W7 naprosto vychází z Vist, tj. přechod z WXP na W7 bude pro zákazníka velmi těžký, 100% horší než z WV na W7.
    2.) Přechod z XP na W7 bude hodně drahý, pravdopodobně to bude dražší než OEM licence, viděl bych to tak na 4 - 5k a více.
    3.) Přechod z WV na W7 bude buď zdarma (o čemž pochybuji), nebo za nějakou upgradovou cenu - tipnul bych to na 2 - 3k.
    4.) Navíc pokud někdo chce přejít na W7, tak by určitě Visty neměl minout, jak jsem již psal...je to téměř totožný systém.

A co se týče vydání W7, tak nejdříve v prosinci vyjde EN verze a tak v lednu/únoru (2010) bude česká lokalizace.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No, já jsem měl za to, že upgrade z vist bude stejně drahej jako z xp. Zatim ceny nevylezly, takže to jsou jen dohady - schválně kdo se trefí... Osobně mi nepřijde tak pravděpodobný, že by MS vydal toli klicencí (OEM, Full, Upgrade, Upgrade XP) x 7 verzí x verze N. Ale zatim je to jen dohad a klidně je možný, že máš pravdu-

Co se týče podobnosti systému, tak W7 má stejný jádro, v lecčems se má prej ale podobat XP víc než vista. Nicméně to, že bude spíš podobnej vistám asi pravda je, takže pro člověka, pro kterýho je problém si zvykat na nový věci má vista rozhodně smysl.

Přechod z Vist zadara bude právě z vist koupenejch po 1. červenci.
    http://www.itbiz.cz/windows-upgrade-...do-konce-ledna

Takže imho nejlepší varianta je vydržet ten půlrok na betě W7 (je velmi povedená, spousta lidí ji prej používá) - ta má expiration 1.8., 1.7 koupit Vistu a až vyjdou zdarma přejít na full Windows 7.

Registrace
    Jul 2006

Přechod z XP, Vista na W7...jsem si na 100% jist, že přechod z XP bude mnohem dražší. Osobně jsem se o tom bavil s člověkem z MS.

W7 vychází z Vist, pochybuji, že se v něčem budou podobat XP, jelikož W7 mají stejné jádro jako Visty. Řekl bych, že základní změna bude v designu a hlavně v UAC, které bude dokonalejší. Přechod z XP bude pro uživatele složitější.

Přechod z Vist na W7 zatím nikdo neví, jak to bude. Všechny tyhle články se zakládají na výmyslech redaktorů. (Opět jsem se bavil s člověkem z MS). Takže bych veškerým článkům vůbec nevěřil. Myslím si osobně, že přechod na W7 bude zdarma pro lidi, které si Visty koupil 1 - 2 měsíce před vydáním W7, tj. prosinec 09/leden 10...

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No, toho 1. července jsou plný média všudemožně. To jestli je fake, tak je to dobrej gól.
    Nicméně tydle informace jsou natolik podrobný a věrohodný, že bych jim věřil:
    http://www.techarp.com/showarticle.a...tno=609&pgno=1
    (poté, co jsem čet zápisky vývojáře microsoftu, jakym způsobem u nich ve firmě probíhá komunikace, tak bych se ani nedivil, že to někdo z MS nevěděl).

S tou rozdílnou cenou budeš mít asi pravdu, teď jsem našel článek (byť pochybnýho zdroje), kde to tvrděj:
    http://www.lifehacker.com.au/tips/20...a_users-2.html

Nicméně co se týče XP, Vist a W7, tak uživatele právě zajímá GUI - a to bude imho blíž XP než Visty - a hlavně (možná lidi přeceňuju) se mi nezdá, že by byl takovej problém přejít z Vist na XP či zpátky. Pokud to problém je, pak je lepší koupit visty (XP končí podpora) a nikam nepřecházet.

V každym případě si myslim, že i 50% šance na to, že dostanu za Visty W7 stojí za to, abych si teď ainstaloval W7 beta a o konečnym OS rozhod až v červenci...

Registrace
    Jul 2006

No, toho 1. července jsou plný média všudemožně. To jestli je fake, tak je to dobrej gól.
    Nicméně tydle informace jsou natolik podrobný a věrohodný, že bych jim věřil:
    http://www.techarp.com/showarticle.a...tno=609&pgno=1
    (poté, co jsem čet zápisky vývojáře microsoftu, jakym způsobem u nich ve firmě probíhá komunikace, tak bych se ani nedivil, že to někdo z MS nevěděl).

S tou rozdílnou cenou budeš mít asi pravdu, teď jsem našel článek (byť pochybnýho zdroje), kde to tvrděj:
    http://www.lifehacker.com.au/tips/20...a_users-2.html

Nicméně co se týče XP, Vist a W7, tak uživatele právě zajímá GUI - a to bude imho blíž XP než Visty - a hlavně (možná lidi přeceňuju) se mi nezdá, že by byl takovej problém přejít z Vist na XP či zpátky. Pokud to problém je, pak je lepší koupit visty (XP končí podpora) a nikam nepřecházet.

V každym případě si myslim, že i 50% šance na to, že dostanu za Visty W7 stojí za to, abych si teď ainstaloval W7 beta a o konečnym OS rozhod až v červenci...
    MS žádal informaci nevydal. Já tomu nevěřím, jelikož jsem mluvil s člověkem z MS a ten mi to potvrdil, že zatím ani neví, jak to všechno bude.

JJ, určitě to budou rozdílné ceny.

GUI je blíže Vist, jestli ti to připadá blíže k XP, prosím napiš mi v čem...já tam žádnou podobnost s XP nevidím.

W7 budou až po novém roce, do té doby už beta W7 fungovat nebude. Takže může být člověk bez systému.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Jo, GUI je blíže k Vistám, ale částečně (sidebar, uvolnění UAC) se vrací zpět k XP.

No právě to sem myslel tou pravděpodobností - vždycky můžu v červenci, když se ukáže že to je pravda - visty dokoupit. Ale kdyby se náhodou ukázalo, že noviny někde vyhrabali připravovanej plán, tak ušetřim...

Obyvatel SHW / Pilot TMF Avatar uživatele grapherX
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Withman Zobrazit příspěvek
    W7 budou až po novém roce, do té doby už beta W7 fungovat nebude. Takže může být člověk bez systému.
    Ona ta Beta je vlastne jako kdyby trial ? A ne na pořád ? JEstli jo tak to me celkem stve. Jelikož mam Windows Seven jako jediný systém který výborně funguje.

Registrace
    Jul 2006

Jo, GUI je blíže k Vistám, ale částečně (sidebar, uvolnění UAC) se vrací zpět k XP.

No právě to sem myslel tou pravděpodobností - vždycky můžu v červenci, když se ukáže že to je pravda - visty dokoupit. Ale kdyby se náhodou ukázalo, že noviny někde vyhrabali připravovanej plán, tak ušetřim...
    Visty OEM nedokoupíš, jedinně jako krabicová verze. OEM pouze s novým PC.

To, že zlepšili UAC není to, že by se vraceli k XP, oni jej vylepšili.

Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od grapherX Zobrazit příspěvek
    Ona ta Beta je vlastne jako kdyby trial ? A ne na pořád ? JEstli jo tak to me celkem stve. Jelikož mam Windows Seven jako jediný systém který výborně funguje.
    JJ, je. Nevím kdy přesně, ale má to dobu expirace. Myslím, že někdy na konci léta.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Beta by měla mít expiraci k 1.8. - aspoň co jsem našel na netu.

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Neřešil se tu náhodou zdroj?
    Vzal bych Corsaira 450W VX ...na tvojí sestavu plně dostačující a utáhl by i 4850 a jemu podobný kousky...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Zdravim all,
    rad bych se zeptal odborniku co si mohu dovolit s timto zdrojem:Fortron FSP300-60GHS 300W 80+,sestava je uvedena nize.

Jakou bych si mohl maximalne k tomuto vyberu dovolit osadit kartu aby se zdroj uz moc nezadychal popr. aby me to po par tydnech ci mesicich nevyhorelo:

Zotac GF9300-D-E
    Dual-Core E6300 (1066MHz,45nm)
    Corsair 4096MB 800MHz CL4
    Cooler Master GeminII (pasivne)
    Sony Optiarc AD-7590S SATA (zapojeni prez USB)
    NoiseBlocker MF12-S1 120mm 750ot/min (v predu 3pin)
    WD VelociRaptor 3.5" 300GB (momentalne nevyuzity)
    Seagate Momentus 5400.6 500GB 2.5"
    SilverStone SST-SG05B Sugo

nektere komponenty zbyly z druheho PC,ostatni dokoupene

z grafik jsem uvazoval:
    GTS250
    HD4850
    HD4870

s mistem pro potencionalni modely problem nebude
    delka vga v case max.26cm-radeony 4850,4870-24cm(konektory napajeni dozadu)
    -nvidie GTS250-23cm(konektory z boku)

predem vsem dekuji za nazor

Obyvatel SHW Avatar uživatele KunNy
    Registrace
    Jan 2007

2 opinena: Jsi si jistý že se ti tam Gemini vleze? Rozměrově je to docela macek, btw existují vhodnější chladiče pro pasivní provoz (Scythe Ninja, Ninja 2, Ninja mini).
    Ke grafické kartě - ze zmíněných bych asi šáhl po GF GTS 250, ikdyž Radeon 4850/4870 by zdroj taky měl zvládnout. Celkově bude mít sestava nižší spotřebu než to demo PC na EHW.
    Taky pamatuj na to, že tebou uvedený zdroj disponuje jedním PCIe napájeím konektorem - ikdyž tady by se to i dalo řešit redukcí.
    BTW Fortron nepatří mezi špičku, takový Seasonic nebo Chieftec by tady udělal lepší službu - ikdyž nevím jestli dělají taky SFX zdroje.

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. zdroj
    Od marekpevný v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 09-02-2012, 14:56
  2. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 30-10-2009, 18:35
  3. aky zdroj
    Od ganja boss v sekci Zdroje
    Reakcí: 8