reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestava s integrovanou VGA za 8k

Ssmoke (22)|8.2.2009 12:43
Zdravím,
budu kupovat novou sestavu s integrovanou VGA a později se přikoupí nejspíš 4670.Sestava bude určena na hraní starších her, kancelářskou práci.PC potřebuju co nejdřív a momentálně nejsem moc v balíku:D.Pořád ale nevím jakou tu zákl. desku:notsure.Limit je tak kolem těch 8000Kč.Později bych taky přikoupil chladič na CPU a další RAMky.Zatím jsem stvořil něco takového ODKAZ
matyyy (2527)|8.2.2009 12:50
hmm beztak nic moc lepšího za ty peníze nevymyslíš
možná rovnou koupit 4gb ram (zdá se že g41 má stejnej problém s paměťma jak p31/g31 nepodporuje 4x doublesided moduly)
Logout (4018)|8.2.2009 12:54
Pokud plánuješ přežívat na integrovaný grafice dýl, tak bych dost přemejšlel o AMD - v týdle ceně dostaneš podobnej výkon za stejný peníze (pravda, půjde míň přetočit, ale trochu ano) mnohem lepší integrovanou grafiku a daleko vybavenější desku.
A pokud by nestačil procesor, časem pak do ni můžeš přikoupit phenom II.
Ssmoke (22)|8.2.2009 13:03
Něco takového? --->>
Logout (4018)|8.2.2009 13:15
Třeba. Uvažoval bych i o tom dát levnější procesor (třeba 5400+ black edition, pokud bys přetaktovával, tak to s ním jde líp - i když zas základní frekvence je nižší, takže to bude asi ve výsledku stejný - a má nižší spotřebu) a přihodit RAMku (2x2GB).
Ramku se možná vyplatí koupit hned. Zaprvý teďka stoupaj ceny DRAM čipů a kdoví kde se zastavej (obzvlášť když quimoda zkrachuje), zadruhý 2x2GB ramky míň topí, zadruhý čtyři moduly ramky víc topí a celkově s tim maj řadiče větší problémy (ne že by tobyl nějakej extra problém, ale občas běžej v o chlup horším časování - i když se přiznam, že nevim jeslti se to týká i AM2 čipsetu, jdou hůř přetaktovat atd...).
Ssmoke (22)|8.2.2009 13:18
ok tak já už to nějak vyřeším, dík za radu:thumb
cool.user (2822)|8.2.2009 13:20
[QUOTE=Logout;216716]Třeba. Uvažoval bych i o tom dát levnější procesor (třeba 5400+ black edition, pokud bys přetaktovával, tak to s ním jde líp - i když zas základní frekvence je nižší, takže to bude asi ve výsledku stejný - a má nižší spotřebu) a přihodit RAMku (2x2GB).[/QUOTE]

Ehm, s 5400+ BE moc neusetri, protoze bude rovnou muset kupovat i chladic. 5400+ EE mi prijde jako lepsi volba.
Ssmoke (22)|8.2.2009 13:24
Tak jsem vyměnil ten CPU a přidal RAM ---->>>
Logout (4018)|8.2.2009 13:49
cooluser: jojo, pravdu díš, omlouvám se ssmokovi.
ssmoke: jojo, myslím, že neni co dodat.
Joerex (14)|12.2.2009 18:04
kevin00 (10238)|12.2.2009 18:45
[QUOTE=Joerex;218704]Tady ještě jeden návrh
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=HOE01CSP01LN401FNH01J7U01CYX01J2X01[/QUOTE]

Místo Asusu bych radši koupil Gigabyte GA-MA78G-DS3H (rev. 2.0)
Logout (4018)|12.2.2009 20:40
chtěl jsem ignorovat, abych nebyl zlej na nováčky :-), ale když se to rozhořívá
- je nějakej důvod, proč bys oproti sestavě, na který se tu lidi shodli, dal místo fullAtx desky mAtx a slabší procesor, jen abys tam dal o chlup lepší procesor, nebo jen "honíš posty" v už čtyři dni evidentně mrtvym fóru?
Opakuju, nechci bejt zlej, rád vidim nový lidi, tak to prosím ber jako přátelskou radu :-)
1) příspívej do témat, který maj smysl, ne do mrtvejch témat
2) když něco navrhuješ, tak to zdůvodni
3) IMHO dát tam pomalejší procesor a horší desku (menší rozšiřitelnost, horší chlazení, leková nahňácoanost) kvůli o fous lepším pamětím neni dobrej nápad.
Joerex (14)|12.2.2009 22:46
Chtěl multimediální pc a časem koupit 4670 -> poměrně nízká spotřeba proto i ten procesor...jo dá se tam dát i 5050e.Ta deska je dobrá sám ji mám.To,že je mATX je asi její jedinej problém.Oproti tý Gigabytce má eSATA a 2usb navíc což je třeba pro mě výhodnější než jeden pcie navíc,kterej stejně podporuje v crossu jenom 4x a cross do multimediálního pc nevleze.Navíc když na tu 4670 prdne accelero tak stejně bude jeden pci volnej třeba na zvukárnu a tv se dá koupit do usb a používat i na notasu.Na tu gigabyte jsem četl hodně diskuzí o problémech s usb a vysokou teplotou NB - to se možná vyřešilo tou revizí 2 bůh ví.S chlazenim na tom ten Asus neni špatně nejvyšší teploty co jsem s ní měl po 3hodinách hraní byly 42 stupnů.A jestli se někdo řídí tim že mATX < než fullATX ....na tom něco bude.
Nevšiml jsem si data to beru moje chyba
cool.user (2822)|12.2.2009 23:09
[QUOTE=Joerex;218841][SIZE="1"]Chtěl multimediální pc a časem koupit 4670 -> poměrně nízká spotřeba proto i ten procesor...jo dá se tam dát i 5050e.Ta deska je dobrá sám ji mám.To,že je mATX je asi její jedinej problém.Oproti tý Gigabytce má eSATA a 2usb navíc což je třeba pro mě výhodnější než jeden pcie navíc,kterej stejně podporuje v crossu jenom 4x a cross do multimediálního pc nevleze.Navíc když na tu 4670 prdne accelero tak stejně bude jeden pci volnej třeba na zvukárnu a tv se dá koupit do usb a používat i na notasu.Na tu gigabyte jsem četl hodně diskuzí o problémech s usb a vysokou teplotou NB - to se možná vyřešilo tou revizí 2 bůh ví.S chlazenim na tom ten Asus neni špatně nejvyšší teploty co jsem s ní měl po 3hodinách hraní byly 42 stupnů.A jestli se někdo řídí tim že mATX < než fullATX ....na tom něco bude.
Nevšiml jsem si data to beru moje chyba[/SIZE][/QUOTE]

Chlape, neber to nijak osobne, ale prijde mi ze ASUS M3A78-EM je dobra jen kvuli tomu ze ty ji mas.

1) Otazka esaty je otazka 125kc
2) obe desky maji 12 usb portu (jen v jinem pomeru mezi internima a na panelu)
3) Full ATX format je obrovskou vyhodou, obzvlast pokud pocitas ze nekdy do te desky das i neco jineho krom grafiky.
4) To ze druhy pcie 16x slot podporuje jen pcie 4x neni nutne nevyhoda. Od desky za 2k se prece neceka highend vykon a rozhodne neni urcena na provoz CF, ale do toho slotu na druhou stranu muzes dat jakoukoliv PCIE kartu, od sitovky po grafiku.
5) Gigabytka ma dva PS2 konektory.

Suma sumarum, doopravdy nevidim jediny duvod proc brat matx desku pokud neni vylozene pozadavkem.
Logout (4018)|13.2.2009 14:51
Cool už mluví za mě, tak jen doplním:
* Odkdy je "Sestava bude určena na hraní starších her, kancelářskou práci" multimediální? Nepleteš si integrovanou grafiku s multimédiama?
* Rozdíl v esata a usb je pouze v počtu vyvedenejch portů, pokud chci víc, tak je můžu, ale nemusim vyvést (můžu třeba zapojit čtečku, regulátor větráků a nevimco). I kdybych ale vyved ESATA a 2Usb, tak cena headerů nepřevýší rozdíl ceny desek. Ale kvůli pohodlnosti nebo do mAtx skříně to částečně argument je - ale ne za tři stovky.
* Vzhledem k tomu, že chladiče u GB jsou větší než chladiče u Asusu, tak to revize 2 zcela jistě vyřešila.
* Když tam dáš grafiku s accelerem a na něj bude chtít dát větrák, tak si zabiješ všechny PCI sloty. A i když tam nedáš větrák, tak tou PCI kartou to accelero (ale i jakoejkoli jinej chladič) dost zabiješ.
* USB token na televizi bude žrát daleko víc výkonu než integrovaná karta, navíc je větší riziko jeho poškození (usb se rádo vylamuje) a většinou menší možnosti připojení. Nemluvě o tom, že občas člověk chce třeba kromě televizní karty navíc satelitní, nebo rovnou dvě protože dualtuner karet je jako šafránu + rozšiřující karta pro dekódovací karty - když už se bavíme o tom multimediálnim PC.....
* Do 4x slotu se daj zapojit i jiný užitečný věci, např. externí RAID řadič (což je dost užitečná věcička).