reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní desky: větší RAM, nemám manuál k základní desce

Neregistrovaný (0)|8.2.2009 13:10
Jméno tazatele: Gabi

Znění dotazu:
Dobrý den, chtěla bych zvětšit RAM na starém počítači, základní deska je AGP PCI IMB USB i2c/SMBus, nemůžu k ní najít manuál. Teď mám 2x 256M DC133 SDRAM. Předem děkuji za rady.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Processor Intel Celeron 902 MHz, mainboard AGP PCI IMB USB i2c/SMBus, 512 MB RAM
Logout (4018)|8.2.2009 16:06
Hmmm, takhle Ti moc neporadíme. Pravděpodobně nějaká 512MB sdram by tam běžela, ale jistě to říct nemůžeme. Ale hlavně se mi to zdá vyhazování peněz - za paměť dáš pětikilo a tak to výkonu nepomůže, ten procesor je prostě už hodně pomalej.
Za nějakejch 2.5,- už jdou postavit střeva, který poběžej daleko rychlejc a v případě potřeby půjdou snadno upgradovat.
neregistován (0)|8.2.2009 18:21
Děkuji za názor. Nechci do toho dědečka počítače nic moc investovat, je to len na přechodnou dobu a jeho funkce je opravdu jen velmi triviální, nejaká pošta, přečíst něco na webu, word, popřípadě excel. Asi nic víc od něj neočekávám. Myslím, že ta RAMka by postačila. Snad další funkce by mohla být, že si ho budu moct osahat ze sítě, poběží mi tam Windows nebo Linux. Zajímá mě fungování sítě, ne aplikace. Kupovat budu rozhodně z jiné třídy.

Mám tady ješte jeden postarší stroj, funkce stejná, tam bych taky chtěla lepší RAM, manuál k základní desce GA-BX2000+ jsem našla, podporuje do 1 GB RAM, funguje mi tam, 3 x PC100 128 MB Apacer a chtěla bych to vyměnit za 2 x 512MB. Historie, existuje, jen kde? Předem dík za radu.

Gabi
slovenka Gabi (0)|8.2.2009 18:21
Děkuji za názor. Nechci do toho dědečka počítače nic moc investovat, je to len na přechodnou dobu a jeho funkce je opravdu jen velmi triviální, nejaká pošta, přečíst něco na webu, word, popřípadě excel. Asi nic víc od něj neočekávám. Myslím, že ta RAMka by postačila. Snad další funkce by mohla být, že si ho budu moct osahat ze sítě, poběží mi tam Windows nebo Linux. Zajímá mě fungování sítě, ne aplikace. Kupovat budu rozhodně z jiné třídy.

Mám tady ješte jeden postarší stroj, funkce stejná, tam bych taky chtěla lepší RAM, manuál k základní desce GA-BX2000+ jsem našla, podporuje do 1 GB RAM, funguje mi tam, 3 x PC100 128 MB Apacer a chtěla bych to vyměnit za 2 x 512MB. Historie, existuje, jen kde? Předem dík za radu.
matyyy (2527)|8.2.2009 18:46
[QUOTE=neregistován;216817]
Mám tady ješte jeden postarší stroj, funkce stejná, tam bych taky chtěla lepší RAM, manuál k základní desce GA-BX2000+ jsem našla, podporuje do 1 GB RAM, funguje mi tam, 3 x PC100 128 MB Apacer a chtěla bych to vyměnit za 2 x 512MB. Historie, existuje, jen kde? Předem dík za radu.
[/QUOTE]
podle manuálu podporuje jen 4x256MB u BX chipsetu je třeba 16ti chipový moduly třeba
http://www.lan-shop.cz/pameti/kingston/15410