reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD TV Samsung LE40A656 - škvrny na panely

kordi (6)|9.2.2009 18:40
ahojte,

obraciam sa na Vas ako na majitelov LCD resp. na znalých tejto technologie.. asi po mesiaci sa mi na lcd panely objavili pri pravom okraji neprijemne a rusive skvrny.. viete mi povedat poradit o co ide? lcd pokial viem, zmagnetizovat nemozno, pretlacene to nie je to prehlasujem, to by som sem nepisal.. pripomina Vam to nieco? stretli ste sa uz s takym niecim? da sa to nejako fixnut.. tv mam doma cca 3 mesiace.. je to dost otravne a pre perfekcionistu nepripustne a dosť mi to lezie na nervy.. prikladam nejake fotky, snad to tam uvidite..
AlbiDC (81)|9.2.2009 18:51
mě to nejvíc připomíná výsledek záliby mojí mamky šmatat na monitor :D

nikdy jsem nic takového, krom špíny neviděl, ale asi to bude problém v podsvícení, který pokud vím nejde nijak řešit, ale nejsem odborník možná se to nějak řešit dá... aspoň trochu :confused: .. samotnýho by mě to zajímalo

Edit: ono homogenitu podsvícení řeší jedno ISO 13406-2, resp. jeho aktualizace, které by ta televize měla splňovat, problém ale je, že abyste se dozvěděl, co to ISO vlastně zaručuje, tak si ho musíte, jak jsem právě zjistil, koupit za 266 švýcarských franků... to mě vomejte :mistake


..jako laikovi mi to příjde dost výrazný lokální zeslabení jasu, který snižuje onu "jednolitost" o které to ISO vedle jiného mluví, asi bych kontaktovat prodejce a vyžádal si ty informace o ISO, abyste věděl, jestli je to na reklamaci.
kordi (6)|9.2.2009 19:01
nie je to dotykom lcd panela.. nechapem.. na nete som sa o tom nic nedocital..