reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ovládání vzdáleného PC

Honza23 (490)|9.2.2009 19:57
Chtěl jsem se vás zeptat,jestli existuje ještě nějaký lepší program na vzdálené ovládání PC kromě VNC ?Je vždy potřeba použít hamachi ?Potřebuji především velice bezpečný program,abych se mohl napojit na PC ve firmě i z domova.
Předem díky
astec (1823)|9.2.2009 20:01
[QUOTE=Honza23;217455]Chtěl jsem se vás zeptat,jestli existuje ještě nějaký lepší program na vzdálené ovládání PC kromě VNC ?Je vždy potřeba použít hamachi ?Potřebuji především velice bezpečný program,abych se mohl napojit na PC ve firmě i z domova.
Předem díky[/QUOTE]

Pokud máš Win XP Pro a vyšší proč nepoužiješ vzdálenou plochu?
mstejska (2912)|9.2.2009 20:02
A co primo remote desktop co je ve windows. A hamachi potrebujes z toho duvodu aby jsi se na ten vzdaleny pocitac vubec dostal. (Nebo jinou VPN) Protoze vetsinou nejsou pocitace primo pripojeny k internetu pomoci verejne ip adresy.
Honza23 (490)|9.2.2009 20:09
Já jsem to právě zkoušel přes to hamachi a nějak mi to nešlo se napojit,můžete někdo poradit,jak se to přesně dělá ?
A jaký máte zkušenosti s programem Teamviewer ?
pas!k (3765)|9.2.2009 20:22
Mate ve firme nejakeho spravce? Nevim jak mate resene prostredi ... standardne by mela stacit vzdalena plocha ale nevim zda mate terminalovou branu .. pripadne nejaky firewall kde by se muselo nastavit presmerovani .. Nebo se proste jedna o nejake jedno pc ktere neni ani v zadne siti?
mstejska (2912)|9.2.2009 20:26
Za prve musis na pocitaci kam se chces pripojit povolit pripojeni ke vzdalene plose
pak musis mit oba pocitace mezi sebou viditelne (musi jit ping z jednoho pc na druhe), bud pres hamachi nebo pres jinou vpn.
EditorPO (2819)|9.2.2009 22:13
Pouzitelna a celkom sikovna moznost je software LogMeIn. Blizsie info v zrozumitelnej reci :-).
astec (1823)|9.2.2009 22:26
[QUOTE=Honza23;217464]Já jsem to právě zkoušel přes to hamachi a nějak mi to nešlo se napojit,můžete někdo poradit,jak se to přesně dělá ?
A jaký máte zkušenosti s programem Teamviewer ?[/QUOTE]

instalovat hamachi na obou pc a přijmout je do jedné sítě
ve firevalu, vyjímky povolit vzdálenou plochu a přidat hamachi (http://www.hamachi.cz)
otestovat spojení příkazem ping navzájem na IP 5.xxx.xxx.xxx
poté spustit vzdálenou plochu, zadat adresu druhého stroje
a hotovo
Logout (4018)|9.2.2009 22:46
Teamviewer používám. Na občasný zásahy u počítačově neznalejch příbuznejch ideální - nic se neinstaluje, jen to stáhnou, spustěj, řeknou po telefonu dvě čísla.
Ale rychlý to zas tak úplně neni, kdysi jsem tady na fóru tvrdil že je, ale to bylo zřejmě z nadšení nad novym užitečnym programem. Prej to má uvnitř VNC, tak neni ani divu.
Dojigiri (1629)|9.2.2009 23:19
1. Hamachi a LogMeIn je pokud se nepletu jedno a to samé (minimálně Hamachi používá LogMeIn servery).

2. Pokud je potřeba se připojit přes 2 NAT (firewall v práci a např. router nebo neveřejná IP adresa doma), je to jedna z mála možností, jak vytvořit funkční spojení - protože samotný VPN, např. OpenVPN, anebo ani remote console, ani VNC, se nedostane přes 2x NAT. Je to vcelku logický - Hamachi používá pro spojení svůj server (tj. server, kterej je viditelnej z obou stran), jinak to zařídit nejde (AFAIK - možná ještě nějakým nastavením na routerech by to nějak udělat šlo, nevím).

3. Hamachi vnitřně používá VPN (šifrovaný), ale spojení se vytváří přes jejich server, takže pokud jde o bezpečnost, je možno vytvořit nad spojením Hamachi (5.x.x.x) ještě svoje vlastní spojení VPN, např. OpenVPN, šifrovaný pomocí certifikátů, který si vytvořím a tudíž mám jenom já.

Sám používám přesně tuto kombinaci: Hamachi jako nosný spojení, nad tím šifrovaný spojení OpenVPN (který nad Hamachi už není problém zprovoznit přes 2x NAT), a pod ním buď remote consoli (vhodnější pro Windows) nebo VNC (vhodnější pro Linux), takže potvrzuji, že takhle to rozchodit lze.

4. Pokud to bereš skutečně vážně, je navíc potřeba nějak vyřešit vzdálený zapínání počítače na druhý straně - koukni na Wake On LAN. Je docela obtížný to rozchodit, strávil jsem s tím pěkných pár hodin (ale spíš proto, že je potřeba nastudovat to, když to člověk nikdy předtím nedělal a nic o tom neví), než se mi podařilo rozchodit probuzení počítače doma (kterej je za routerem) z práce, ale dá se to (router ale musí nějakým způsobem podporovat přeposílání WOL paketů). Dál je k tomu potřeba veřejná IP adresa, nejlíp pevná (ale konkrétně v mým případě na UPC pevnou sice nemám, ale ještě se mi za posledních půl roku nezměnila - to ale záleží na konkrétním poskytovateli).
Logout (4018)|9.2.2009 23:23
Ten teamviewer taky nemá žádnej problém přelýzt přes nat na obou stranách...
Richmond (8084)|9.2.2009 23:26
Logmein WOL podporuje, za predpokladu ze je WOL povolen. Existuji programky kterym se da pc probudit na dalku (pokud znate adresu). Jeste existuje verze Logmein na flesce (ta je ale placena) ktera nevyzaduje instalaci, pouze zadate jmeno & heslo.

edit: Logmein Ignition https://secure.logmein.com/products/ignition/
Chtel jsem ukazat probouzeni, ale bohuzel jsou vsichni offline a ja nemam pri ruce nabijecku. Kazdopadne na beznou "vypomoc" by mel Logmein free stacit, da se rozumne pouzivat i z pda
Tommula (232)|10.2.2009 06:53
taktez pouzivame s kolegou logmein, celkem bez problemove a odkudkoliv s internetem..a bez potizi s nejakym slozitym nastavovanim :)
Dokonce ho pouziva i firma co ma ve sprave stravovaci terminaly na vzdalene opravy... :)
Honza23 (490)|10.2.2009 09:24
Předem díky za reakce :)
Zkoušel jsem to tedy přes ten Teamviewer,vše funguje správně,ale přece jen mám strach o bezpečnost,a to je tím nejdůležitějším kriteriem.
Takže doporučujete tedy ten prográmek Logmein ?Může mi ještě napsat,jak probudit PC na druhé straně,když tam není veřejná IP adresa,je to vůbec možné ?Taky je zřejmě potřeba,aby se ten program sám zapnul při spuštění a ihned mohl pracovat.Třeba v tomhle se mi líbí Teamviewer,kde se všechno tohle dá nastavit.
Dojigiri (1629)|10.2.2009 11:11
[QUOTE=Honza23;217683]Může mi ještě napsat,jak probudit PC na druhé straně,když tam není veřejná IP adresa,je to vůbec možné ?[/QUOTE]

Myslím si, že to možné není, měla by být veřejná a navíc relativně "pevná" (aby se neměnila při každým spojení) abys věděl, na jakou IP vůbec poslat probouzecí paket.

Wake On LAN už jsme tu kdysi probírali v tomhle threadu. Měl bych možná někdy sepsat nějakej návod jak jsem to dělal, ale nějak není čas :)

[QUOTE=Honza23;217683]Taky je zřejmě potřeba,aby se ten program sám zapnul při spuštění a ihned mohl pracovat.Třeba v tomhle se mi líbí Teamviewer,kde se všechno tohle dá nastavit.[/QUOTE]

Ano, to je potřeba. V Hamachi tohle řeším pomocí SrvAny, kterým Hamachi spouštím jako service při startu počítače (takže to funguje i bez přihlášení uživatele - tj. můžu se přihlásit vzdáleně). Z bezpečnostních důvodů ten service navíc spouštím pod speciálním uživatelem s limitovaným oprávněním. OpenVPN (který mám nad ním) už je service rovnou po instalaci, takže s tím není problém.

//EDIT jinak nad tím teamviewerem, pokud by vyhovoval líp, by možná taky moh jít rozject OpenVPN? Ale neznám ho, jak přesně funguje - jestli podobně jako hamachi, že vytvoří virtuální síťovku (openVPN potřebuje ject přes nějakou síťovku) ...
Logout (4018)|10.2.2009 11:29
Teamviewer si všechno řídí sám - imho funguje tak, že se připojí na server teamvieweru, tam má přiřazený číslo. Kdokoli se může připojit k tomu serveru, zjistí si kontaktní údaje a pak se přes ten server tuneluje VPN (jestli se spojujou PC přímo, když to jde nevim). Je pravda dělanej spíš jako jednorázovej nástroj než trvalý řešení připojení...

Teď mě ještě napadlo - a co klasickej remote desktop, nešel by použít - sám jsem ho nikdy moc nezkoušel, nemáte někdo zkušenost?
Honza23 (490)|10.2.2009 11:46
To by mě taky zajímalo,ještě jsem od nikoho neslyšel,že by použil ten windows remote control.:rolleyes:
mstejska (2912)|10.2.2009 11:50
[QUOTE=Honza23;217750]To by mě taky zajímalo,ještě jsem od nikoho neslyšel,že by použil ten windows remote control.:rolleyes:[/QUOTE]

Pokud myslis "remote desktop connection" tak tu pouzivame v praci bezne, A zda se mi mnohem rychlejsi a mene zatezujici jak CPU tak i linku (subjektivni dojem, nemereno), Da se rici, ze skoro nepoznas ze delas na remote PC. Rozhodne doporucuji vice nez vnc, teda pokud se spojujes mezi PC v Windows.
Logout (4018)|10.2.2009 14:02
Jo, dělal jsem na tom chvilku a tu rychlost můžu potvrdit, ta je o dost lepší. Ale co by mě zajímalo je, jak se to chová vůči NAT.
pas!k (3765)|10.2.2009 14:06
No ono se kazde hodi na neco jineho .. ja ultravnc pouzivam treba kdyz potrebuju neco nekomu ukazat ci vysvetlit a ten clovek je v jine kancelari .. protoze vidi co na tom pc dela .. RDP uzivatele odhlasi ..
Honza23 (490)|11.2.2009 10:08
Zřejmě na PCtunigu vyslyšeli moje prosby a vytvořili o tom článek.Sice je to tam zatím jen tak obecné,ale prý vyjde ještě nějaký článek,který se bude přímo zabývat VPN.