reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosim o pomoc - je to zdrojem ?

Leroj (271)|2.12.2006 21:19
Ahoj, pokusim se popsat problém kolegy. Nedávno vyměnil HD a nainstaloval Win XP - vše se zdálo OK. Potom výměna grafiky /GF 5700 za 6600 GT/. Chvíli se to zdálo v pořádku, ale potom se komp začal restartovat, většinou pár sekund po najetí Win. Vyjímečně to nespadne - jo a jednou to taky hodilo hlášku že neni napájena grafika, ač byla.
Sestava: deska MSI K7N2 Delta, chip nForce2, proc. AMD Barton 2500, HD WD 200GB, 2 mechaniky, paměti 3 x 256 MB /ty to nebudou/. Zdroj snad 300 W.
Po telefonu jsem to odhadl na zdroj, i když se mi to nějak nezdá /mám podobnou sestavu s graf. GF 7600 GT a žádný problém.
Našla by se nějaká dobrá a rychlá rada ? /zítra to budeme zkoušet najít/
Díky
Leroj (271)|2.12.2006 21:22
jo a ještě jsem zapomněl: po zpětné výměně graf. karty to padá dál
boboco (1987)|2.12.2006 21:30
[quote=Leroj]jo a ještě jsem zapomněl: po zpětné výměně graf. karty to padá dál[/quote]

Rozhodně by to chtělo co nejvíce informací o zdroji, každopádně, pokud se jedná o nějakou levnou 300W potvůrku, vážící pár gramů, rohodně ho neprodleně vymněňte. Pokud má na sobě děsivý název typu JNC, LC, MOREX, SunPro, Mercury... rozhodně neprodleně vymněnit. 300W EC s 8cm ventilátorem bude taky nedostačující! Minimum pro tuhle sestavu bych viděl Fortron 300/350W nebo EC 350/400W. Je dosti riskantní provozovat PC s nekvalitním, přetíženým zdrojem!!! Viděl bych to tak na 95%, že je to zdrojem (pokud už zdroj nestihl něco poškodit, například desku)
pas!k (3765)|2.12.2006 22:42
Mel jsem do pismene stejny problem .. Byl to zdroj!
Martin Šejnoha (255)|2.12.2006 23:08
ale než ho definitivně zahodíte tak doporučuji napružit dutinky v konektorech aby měly dobrý elektrický kontakt, už jsem se s tímto problémem nejednou setkal
boboco (1987)|2.12.2006 23:13
[quote=Martin Šejnoha]ale než ho definitivně zahodíte tak doporučuji napružit dutinky v konektorech aby měly dobrý elektrický kontakt, už jsem se s tímto problémem nejednou setkal[/quote]

Jojo, zejména rozdvojky nebo "výhybky" k ventilátorům bývají občas problematické a stačí jemný poryv větru a přerušuje se napájení;). Zkusit rozhodně ano, pokud máte s uvedenou sestavou 300W zdroj (nejedná-li se o tvrdě značkovej, což pochybuji), určitě vymněnit co nejdříve!
Leroj (271)|3.12.2006 21:05
takže děkuji za rady, ovšem po přehození zdroje to spadlo znovu ! Nakonec nainstalovány Win XP na starý disk a komp drží ! Takže nečekaně to vypadá na HD. No přesto jsme se rozhodli vyměnit zdroje a tak jsem vybral tyto:

Fortron ATX-350PNF 350W http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39593
nebo
Fortron ATX-350PNR 350W
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41116
no a opět prosim o radu - jednak jestli je to vhodný výběr a taky nějak nemůžu objevit jaký je mezi nimi rozdíl - já tam vidim jen to jedno písmenko a taky jinou cenu - to asi nebude ten hlavní rozdíl, co ?
Leroj (271)|3.12.2006 21:08
no a opět jsem zapomněl : ten zdroj co tam máme je značky L & C...
tequilla (1015)|4.12.2006 10:22
[QUOTE=Leroj]takže děkuji za rady, ovšem po přehození zdroje to spadlo znovu ! Nakonec nainstalovány Win XP na starý disk a komp drží ! Takže nečekaně to vypadá na HD. No přesto jsme se rozhodli vyměnit zdroje a tak jsem vybral tyto:

Fortron ATX-350PNF 350W http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39593
nebo
Fortron ATX-350PNR 350W
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41116
no a opět prosim o radu - jednak jestli je to vhodný výběr a taky nějak nemůžu objevit jaký je mezi nimi rozdíl - já tam vidim jen to jedno písmenko a taky jinou cenu - to asi nebude ten hlavní rozdíl, co ?[/QUOTE]

Koukal jsem se na stranky vyrobce a tam nemuzu najit zadnej model 350PNR :confused:. Proto se nedaj zdroje ani porovnat...
Leroj (271)|4.12.2006 11:14
Dík za snahu -to vypadá, že to je speciální zdroj vyrobený v Czech Computeru :-)
tequilla (1015)|4.12.2006 11:15
[QUOTE=Leroj]Dík za snahu -to vypadá, že to je speciální zdroj vyrobený v Czech Computeru :-)[/QUOTE]

No, mozna je na nem navic nalepka CZC v hodnote 50,- Kc :D
boboco (1987)|4.12.2006 21:20
[quote=Leroj]no a opět jsem zapomněl : ten zdroj co tam máme je značky L & C...[/quote]

Uff, tak toho se opravdu rychle zbav:D A myslím, že ty fortrony jsou opravdu naprosto stejné, nechápu rozdíl ve značení. Že by novější a starší modelová řada?:notsure
P@pi (1519)|4.12.2006 21:23
U nějakých byly delší kabely, ale který to byly to nevim. Taky jen rozdíl v písmenku a v ceně.
Kerry (69)|4.12.2006 22:08
[QUOTE=P@pi]U nějakých byly delší kabely, ale který to byly to nevim. Taky jen rozdíl v písmenku a v ceně.[/QUOTE]
To je u 400W zdroje Fortron FSP400-60THN-S měl delší kabely než
Fortron FSP400-60THN-P. Rozdíl by měl být ještě v tišším ventilátoru. [OT:] Dneska mi Fortron FSP400-60THN-S přišel ale budu ho mít až k Vánocům. Musím říct že jak jsem si ho obtěžkal tak mě to až překvapilo jak je těžký. První dojem co jsem na něj koukal je pozitivní (vybral jsem ho proto, protože jsem věděl že je dobrej :) ). Ventilátor vypadá kvlaitně a perforace na zadní straně je výborná. Zdroj jsem nerozdělával ale vzhledem k tomu že bych se v tom stejně moc nevyznal tak by to ani nemělo moc smysl :). Až na Vánoce ho prozkoumám víc. [/OT]
Leroj (271)|6.12.2006 10:42
Takže podávám závěrečnou zprávu:
zdroje vyměněny, Fortron běží pěkně a potichu a zajímavý je, že hra která po 20 min. resetovala celý počítač /Dark Messiah MaM/ jela večer bez problémů...že by náhoda ?
a abych nezapomněl: mám na prodej zdroj L&C, 350 W, zn spolehlivý... :)
eraser (0)|8.12.2006 00:04
Zrejme tomu starému dochádzal dych, pretože nezáleží len na Wattáži, no i na jednotlivých vetviach a ATX12V verzii zdroja.
boboco (1987)|8.12.2006 09:00
[quote=Leroj]Takže podávám závěrečnou zprávu:
zdroje vyměněny, Fortron běží pěkně a potichu a zajímavý je, že hra která po 20 min. resetovala celý počítač /Dark Messiah MaM/ jela večer bez problémů...že by náhoda ?
a abych nezapomněl: mám na prodej zdroj L&C, 350 W, zn spolehlivý... :)[/quote]

Tak to máš štěstí, že zdroj nenačnul desku. Teď by už vše mělo být naprosto v pořádku. Zdroj se u počítače nesmí podceňovat...:turtle