reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozdílné teploty na dual core

first.indian (683)|3.12.2006 12:27
Jak velky mate rozdil teploty na jadrech? Ja mam priblizne 6 stupnu rozdil v idle se zapnutym Cool and Quiet... Napred jsem si rikal ze mam spatne nasazeny chladic ale ted ho tam mam dany podruhe a s jinou pastou a rozdily teplot jsou porad celkem velke. Jak jste na tom vy? :)
tgfh (2985)|3.12.2006 15:25
Brácha má Athlona X2 3800+ AM2 s FREEZERem 64 PRO a rozdíly teplot má celkem velké:
Bez zátěže rozdíl kolem 8-9 Stupňů.
V zátěži kolem 4-5 Stupňů.
first.indian (683)|3.12.2006 16:24
[QUOTE=tgfh]Brácha má Athlona X2 3800+ AM2 s FREEZERem 64 PRO a rozdíly teplot má celkem velké:
Bez zátěže rozdíl kolem 8-9 Stupňů.
V zátěži kolem 4-5 Stupňů.[/QUOTE]
Hmm tak to jsem na tom asi stejne, mozna trochu lip :) Tak me napada ze ten rozdil je mozna taky tim ze defaultne jsou jadra prirazovany postupne. Ze prvni jadro je zatizeno vlastne neustale systemem a druhe jadro se zacne vyuzivat az kdyz je ho potreba. Takze mozna proto je to prvni jadro vzdy vic zahrate. ;) A asi to potvrzuje i to proc jsem nikdy na druhem jadre u nikoho nevidel vetsi teplotu jak na prvnim. Takze to mozna nebude jen tim ze je spatne udelany "heatspreder". (i kdyz udelat ho perfektne dosedajici je asi taky ne zrovna jednoduche takze na to ma taky vliv).
tgfh (2985)|3.12.2006 18:38
[quote=first.indian]Hmm tak to jsem na tom asi stejne, mozna trochu lip :) Tak me napada ze ten rozdil je mozna taky tim ze defaultne jsou jadra prirazovany postupne. Ze prvni jadro je zatizeno vlastne neustale systemem a druhe jadro se zacne vyuzivat az kdyz je ho potreba. Takze mozna proto je to prvni jadro vzdy vic zahrate. ;) A asi to potvrzuje i to proc jsem nikdy na druhem jadre u nikoho nevidel vetsi teplotu jak na prvnim. Takze to mozna nebude jen tim ze je spatne udelany "heatspreder". (i kdyz udelat ho perfektne dosedajici je asi taky ne zrovna jednoduche takze na to ma taky vliv).[/quote]
Sranda je ta, že na bráchové X2 je to opačně. První jádro má vždy teplotu nižší :) . U něho je asi určitě špatně udělaný heatspreder...
Thomas_CPU_Killer_2.0 (3)|20.12.2006 15:07
Staci ten Headspreader oddelat :D ale u mě to moc nepomohlo sice jsem dosahl stejneho taktu pri nizsim Vcore ale jadra v BURN 48/41 ale zkousel sem nasadit chladic na CPU a podle me je to jadro krivi :( pac chladic se tam docela houpe.

Nasazoval sem chladic asi 20x takze spatnym nazasenim ani v pritlaku na CPU to neni :(
pas!k (3765)|20.12.2006 15:10
ted mam na kazdem 41 malo kdy se to pohne +- 2 stupne