reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s místem na disku(POMOC)

Teddomil (97)|10.2.2009 16:50
Dobrý den všem...
Mám tu celkem závažny problém ohledně mojich disků.Mám 2 disky.Disk C ten mam jakoby hlavni ma 40GB a je to neco na zrychlení celého PC.A pak druhy Disk E a ten je na hry,hudbu,filmy atd. má 400 GB.No a muj problem spočíva v tom že když cokoliv stahnu ubírá mi to misto z toho disku C.Když stahnu neco na disk E ubere mi to z C ale ve finále se ten soubor objeví na E..Ale misto z disku E je furt stejne ubíra se jen z C.Je to velmi divné.Moji známi nevědí co s tim.V opravně taky neví co s tim..Doufam ze mi pomužete vy.Děkuju pište tady nebo na email : [email]teddy9@seznam.cz[/email]
Intri (3490)|10.2.2009 17:02
To je proto, že při stahování se někam ( pravděpodobně do skryté složky AppData, ale nevím jistě ) ukládají už stažené části souboru, které pak po sestavení dají výsledný soubor. Některé programy ( například eMule ) si taky předem vyhradí místo o velikosti stahovaného souboru, aby si zajistily, že bude vždycky dost místa ke stažení.

Takže suma sumárum, jde o normální funkci programů. Po stažení souboru a jeho uložení na E by se místo na C mělo uvolnit.
fanynek (2048)|10.2.2009 17:27
Přesně, jak píše Intri.
A co kdybys to zkusil pročistit Ccleanerem http://www.filehippo.com/download_ccleaner/ ? Děláš to vůbec? Spousta programů si odkládá data do svých temporary složek, složek v sekci Data aplikací a pod. a tam zůstavají, i když už jsou k ničemu.
Taky není od věci nástroj Vyčištění disku....klik pravým na disk C:/......Vlastnosti.
Teddomil (97)|10.2.2009 17:46
No mě se to nekdy vymaže ale někdy ne.CCleanerem to čistim.taky ad-awerem a i NODEM32 a i vyčistění disku.Ale někdy proste se to misto uz nevrati.Takže co mam v takovem pripade dělat? Když se to misto uz nevrati?? Děkuji za odpověď
fanynek (2048)|10.2.2009 17:50
Jde ti teda pouze o ubývání místa na disku při stahování z netu, nebo ubývá ještě při něčem?
Richmond (8084)|10.2.2009 18:05
Taky muzes mrknout do C:\Users\UZIVATEL\AppData\Local\VirtualStore\
Mel jsem tu pc na kterym ubyvalo zahadne misto jen pri RARovani, vsechny rary se ukladaly do vyse zminene slozky\WinRAR\
edit: Proc nemas C:, D:?
Teddomil (97)|10.2.2009 18:44
No uz sem na to neak prisel.. šel sem do skrytych složek a ten rar co se tam delal sem smazal a uz to misto neni tak to budu delat.. ale ted se mi stal dalši problem ktery nechapu uz vubec.. Z ničeho nic proste mi nejde zvuk.. všechno je zapojene dival sem se na hlasitost vsecko na plno a kdyz dam bedny na plno slyšim to potichu což vubec nechapu.. nevite co s tim?
Richmond (8084)|10.2.2009 18:52
V prvni rade bych vypojil/zapojil bedynky, pokud mas zapnuty jck sensing tak by se melo ukazat okno co jsi kam strcil a po potvrzeni by to melo hrat normalne (za predpokladu ze to opravdu prestalo hra "znicehonic")
kevin00 (10238)|10.2.2009 18:53
Reinstall driverů zvukové karty.
Teddomil (97)|10.2.2009 19:19
No ja mam ten jck sensing asik vyplí.. ani nevim proc.. asik sem ho vypnul.no tak sem zkousel ruzne dirky.. a dal sem bedny do diry kde ma byt mikrak a zvuk de jako predtim ale mikrofon nejde.. ani kdyz je ve zpravne dirce.. takze se to ted neak zamotalo.. pomohlo by kdybych si ten jck sensing zapnul? jestli jo napis prosim jak
Teddomil (97)|10.2.2009 19:29
Dobré už v porádku mel sem to jen blbe nastavene.. a bylo to tim ze sem nemel zaply ten jck
Richmond (8084)|10.2.2009 19:30
Jack sensing mas tedy zapnuty
Vyndej vsechny jacky, rebootni, zastrc bedny do zeleneho vystupu, pak prejdi na Ovladaci panely > Zvuk > Reproduktory a pak stiskni vlevo dole tlacitko Konfigurovat + nastav repro (stereo, 5.1 atp. podle toho jaky mas repro). Melo by to jet. Pak muzes skusit zasunout mikrofon. Jeste takova otazka: Mas zvukovku ADI nebo Realtek?
edit: koukam ze jsem nejakej pomalej ;)
Teddomil (97)|10.2.2009 20:14
Richmonde dik.. uz uz je to vklidu.. :)) diky všem za odpovědi.. mam tu ještě jeden dotaz ten tu sice neak moc nepatří ale nikam jinam se mi to psat nechce.. Rád dabuju.. filmy.. delame parodie.. ale mam problem s programem Movie Maker.. kdyz dabuju poprve je to v klidu.. nadabuju vypnu.. ale jak chcu pokracovat.. dabuju ale video nejede... u Movie Makeru mi jebalo vic veci.. je to problemovej program jestli bude nekdo vedet co s tim at napiše.. budu rad.. a nebo mužete napsat neaky jiny program na dabovani ktery je lehky ke sehnani.. diky moc