reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

potize s windows xp

dudus (15)|12.2.2009 00:18
Pomuze mi nekdo?koupil jsem pouzity pc a ppo aktualizaci mi microsoft zablokoval pc protoze mam nelegalni xp.jake jsou moznosti odblokovani?muzu xp vymazat z pevneho disku a jak?diky za pomoc.
EditorPO (2819)|12.2.2009 00:32
V akom zmysle zablokoval?
Asi mas fakt nelegalny windows, je na pocitaci certifikacny stitok? Platil si aj za nainstalovany windows? Mas originalne instalacne media?
dudus (15)|12.2.2009 00:34
stitek tam neni a nic k tomu nemam.....napsali mi ze je nelegalni a mel jsem tricet dni na legalizaci....ted uz to nejde nastartovat
Intri (3490)|12.2.2009 00:38
Tak ti nezbude, než si Windows obstarat jinak. Pochybuju, že by se s tím, od koho jsi to PC koupil, dalo nějak vyjednat, aby ti dal Windows legální... Můžeš to zkusit, pokud to byl nějaký "trvalejší" PC bazar ( případně na ně můžeš přitáhnout s ČOIkou ), ale šance na úspěch jsou mizivé.

Smazat Windows se dá spolehlivě vesměs jen přeformátováním disku, což můžeš udělat k instalačního CD jakéhokoliv Windows.
dudus (15)|12.2.2009 00:41
vyjednavat se neda....takze si musim koupit nove xp vlozit a cele to predelat?Zustanou mi na disku moje data,fotky atd?
EditorPO (2819)|12.2.2009 00:49
Pokial si mal aspon dve particie C a D, na C si mal len system a na D si si ukladal svoje data, tak o ne neprides. Pri novej instalacii staci sformatovat C a nanovo nainstalovat windows.
Ak mas data aj na C, tak nabootovat nejaku Linux live distribuciu, alebo Hiren'sBootCD (je tam MiniXP), prekopirovat data na particiu D a potom urobit novu instalaciu windows.
dudus (15)|12.2.2009 00:54
Diky snad to zvladnu
pas!k (3765)|12.2.2009 08:15
Pokud si nikdy nereinstaloval sver to nekomu vraz mu dve stovky a rekni ze chces odzalohovat data .. Usetris si tim spousty starosti a mozna i dat ..
Tommula (232)|12.2.2009 09:58
me na to pomohla utilitka WGA remove, ale nevim jak to je po vyprseni 30 dni..:notsure

pokud budes preinstalovavat, tak v kazdem pripade zazalohovat,pokud mas data na disku D tak v tom nebude problem, jinak nekoho popros.. hlavne si pak vypni automaticke aktualizace...
Dojigiri (1629)|12.2.2009 10:18
Pokud je jenom C: tak by mělo jít to jenom přeinstalovat bez zformátování disku přes původní instalaci s novým Product Key. Nicméně pak bych stejně doporučil data odzálohovat někam jinam a vytvořit 2 partitions systém a data, právě z důvodu snadnější přeinstalace systému bez ztráty dat v budoucnu, kdy potom syst. partition můžeš bez obav přeformátovat a data na datový zůstanou (samozřejmě ale musíš důsledně ukládat data na datovou part. a ne na systémovou :)).


WGA je imho něco trochu jinýho (stačí neinstalovat nebo odinstalovat aktualizaci WGA notifier), ale systém v takovým případě jde stále používat, jenom se zobrazuje otravná hláška o nelegálnosti systému (někdy bohužel i na legálním systému, jak se mi již stalo, od tý doby ten WGA notifier bazmek zásadně nenechávám nainstalovat nikde).

Naproti tomu při vypršení aktivace se už nedá ani přihlásit do systému (myslím že ani v nouzovým režimu) - což jsem jednou taky musel řešit i na aktivovaným systému, kdy se mi kvůli chybě na disku poškodil soubor Windows/system32/wpa.dbl, takže se nešlo přihlásit bez aktivace, ale abych moh znova aktivovat po netu (což by muselo jít na leg. Win) bych se potřeboval přihlásit (takže takovej začarovanej kruh) - pořešilo to nabootování do Linuxu a obnova souboru wpa.dbl, kterej jsem si prozřetelně předtím ozálohoval (abych nemusel při další instalaci aktivovat - když se nezmění HW, stačí ten soubor nahrát znova).
EditorPO (2819)|12.2.2009 11:02
[quote=Tommula;218534]me na to pomohla utilitka WGA remove [/quote]
Myslim, ze nejaky WGA remove by sme na tomto fore riesit nemali.