reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Odpojení a zapojení DVD vypalovačky

computerboy (82)|12.2.2009 14:31
Dobrý den,
potřeboval bych poradit jak úspěšně odpojit DVD vypalovačku a zapojit do jiného pc. Odpojení se mi teda už povedlo s tím, že SATA kablík se mi povedlo odpojit i od základní desky, ale ten další svazek 4 kablíků(2 černé, červený a žlutý) spojený do takového černé přípojky jsem odpojil jen od vypalovačky, ale pak v té spletitosti dalších kablíků nepoznám kam se to přesně zapojuje. Vím, že to vede do další vypalovačky, pak myslím ještě do FDD mechaniky, ale nemůžu najít kam dál...

Poradí někdo?
Je nutné to nějak odpojovat? Bojím se, že omylem odpojím něco jiného a pak už to nedám dohromady.

Předem děkuji a omlouvám se za neodborné výrazy...
Salamander (6177)|12.2.2009 14:38
To je Molex/SATA Power konektor od zdroje, ten nevytahuj, v druhem PC bude stejny, ten zapoj do vypalovacky.
computerboy (82)|12.2.2009 14:46
aha, tak díky moc.
Doufám, že to tam v tom druhém bude. Já si totiž objednal pc a i složení, ale mechaniku jsem si tam schválně nedal. No snad to zvládnu, kdyby byly nějaké problémy, tak se ještě ozvu...
EditorPO (2819)|12.2.2009 14:47
Od DVD mechaniky odpojis SATA kablik, ak ho uz nebudes potrebovat, tak ho odpoj aj od dosky.
Druhy kablik je napajaci, je to asi 2x tak siroky konektor ako SATA. Ten odpojis LEN od DVD mechaniky. Druhy koniec vedie do zdroja. Na kabli je za sebou viac konektorov a ako si pisal, mas ich pripojene do dalsej mechaniky a FDD.

Takze aby som to zhrnul:
odpojit SATA (na DVD mechanike aj na doske)


odpojit napajanie (len na DVD mechanike)
computerboy (82)|12.2.2009 14:58
to EditorPO:
diky moc, takhle jsem to presne udelal. akorat ze tam mam u toho napajeciho svazku jen 4 kabliky misto 5. Snad to v tom novem pc bude tenhle konektor, abych ho tam nemusel nejak slozite zabudovavat.. .
EditorPO (2819)|12.2.2009 18:37
[quote=computerboy;218625]to EditorPO: diky moc, takhle jsem to presne udelal. akorat ze tam mam u toho napajeciho svazku jen 4 kabliky misto 5. Snad to v tom novem pc bude tenhle konektor, abych ho tam nemusel nejak slozite zabudovavat.. .[/quote]
Jasne, niektore konektory maju len 4 kabliky.


Moze sa ti ale stat, ze v druhom PC tento novy napajaci konektor nemas. Je to malo pravdepodobne, ale predsa sa moze stat. V tom pripade sa pozri, ci disk nema napajanie aj cez starsi konektor


Potom mozes pouzit aj ten. Ak by si mal nahodou v PC oba konektory, tak mozes zapojit len jeden.

Moze nastat pripad, ze mas disk len s novym konektorom a v PC len stary konektor. Vtedy si musis kupit redukciu