reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém při spuštění PC

drobek314 (125)|12.2.2009 21:33
Zdravím koupil jsem si novou sestavu všechno poskládal tak ja mí být.
Ale při souštění Windows se mi oběví černá obrazovka a tam napsáno.

System Windows nelze spustit uvedený soubor.
Soubor je poškozen nebo nebyl nalezen: /SYSTEM32/HAL.DLL.
Nainstalujte znovu uvedený soubor.

natom disku jsem měl starý ovladače-windows-atd..

Poradí mi někdo co stím??
Děkuju všem.
Jiziii (796)|12.2.2009 21:47
přeinstaluj system
ale nevim jestli sem tě správně pochopil je to hrozně nesrozumitelně napsanej dotaz
drobek314 (125)|12.2.2009 22:02
[QUOTE=Jiziii;218790]přeinstaluj system
ale nevim jestli sem tě správně pochopil je to hrozně nesrozumitelně napsanej dotaz[/QUOTE]

já vím že je to nesrozumitelné ale nevím jak líp pospsat.
Prošte mi nenaběhne plocha.Ale napíše mi to

System Windows nelze spustit uvedený soubor.
Soubor je poškozen nebo nebyl nalezen: /SYSTEM32/HAL.DLL.
Nainstalujte znovu uvedený soubor.

nevím jak se mohl system na disku poškodit.
Jiziii (796)|12.2.2009 22:32
stačí někdy jen abys ve špatnou dobu natvrdo restartoval compa a nebo to mohla bejt náká verbeš v kompu nebo se to omylem smázlo při mazání nákýho jinýho souboru
http://www.dll-files.com/dllindex/index-h.shtml
stáhni si tu knihovnu a skus bud v nouzovým zežimu nebo nákou live distribucí linuxu přepsat tu puvodní knihovnu, pak by to mělo frčet

popřípadě reinstal win
speedsnail (4876)|13.2.2009 04:57
Já jsem to pochopil tak, že sis koupil novou sestavu a buď

1. Převzal HDD se systémem ze starý sestavy -> nemůže to spolehlivě fungovat -> reinstall Win
2. Nainstaloval na novou sestavu OS, ale nějak blbě (viz hláška) -> reinstall Win

No prostě reinstall Win :D V prvním případě se tomu nevyhneš a ve druhém je to skoro čistá instalace, takže tě to nemusí mrzet (myslim tim desitky nainstalovanych programu, her atd)
pas!k (3765)|13.2.2009 09:55
Napis kolik mas disku pokud jeden jestli je rozdeleny ci ne a zda na tom disku mas nejaka data o ktere nechces prijit ..

Pokud mas jen jeden disk je vzdy lepsi ho rozdelit a na jednu cast hodit system a na druhe casti mit zbytek veci ktere pouzivas a nechces o ne pri reinstalu prijit .. Pri nove instalaci je dobre vzdy oddil na ktery instalujes predem naformatovat (Tato moznost je soucasti instalace kde zvolis kam chces win nainstalovat a zda chces formatovat a jak .. urcite zvol NTFS) A jeste jednou pripominam .. format = vymaz veskerych dat z toho oddilu.. Pokud ti neco neni jasne klidne se ptej ..
drobek314 (125)|16.2.2009 18:22
Už je vše v poho šlo oto že tam mam 2 HDD , jeden SATA,druhý ATA tak se to asi nějak tlouklo.
Draken (1578)|16.2.2009 21:51
hmm spíš se prohodilo bootování ne?