reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Noctua NH-U12F vs. Zalman CNPS9700LED

Mikacek (32)|4.12.2006 10:00
Ahoj,

chystam se pretaktovavat CPU Conroe E6600 a hledam vhodny chladic, ktery by mi ho uchladil a pritom byl pomerne tichy - mam 2 kandidaty:

Noctua NH-U12F:
http://www.alza.cz/chladic-noctua-nh-u12f-d67120.htm
Docela zajimavy chladic a co jsem na Internetu v ruznych forech cetl tak i docela dobre chladi

Zalman CNPS9700 LED:
http://www.alza.cz/chladic-zalman-cnps9700-d67753.htm
Vypada opravdu dobre, ale je o 400 Kc drazsi -> je opravdu o to vykonnejsi i kdyz ma mensi ventilator? je to opravdu ten vyvoleny?

Mam dilema - mam skrim s oknem a Zalman by se mi tam vyjimal mnohem lip, preci jenom to neni takova kostaka hliniku jako Noctua a navic i sviti, coz by se mi hodilo, ale jestlize je v chlazeni horsi nez Noctua tak mi asi nezbyde nez si tam dat nevzhlednou kostku. Kdokoliv ma zkusenosti se Zalmanem nebo nekde neco zahlidl tak at mi poradi - chystam se sestavit si tichy PC a nerad bych aby mi to po pretaktu hucelo. Vodnika nechci a slabsi chladice taky ne.
harleymaster (45)|6.12.2006 10:18
Ja osobne bych se priklonil k noctua, tento chladic je vyborny a kdyz si na nej das nejakej jinej vetrak tak to taky bude vypadat dobre. Osobne si myslim ze ten zalman je hodne predrazeny...
tequilla (1015)|6.12.2006 10:25
[QUOTE=harleymaster]Ja osobne bych se priklonil k noctua, tento chladic je vyborny a kdyz si na nej das nejakej jinej vetrak tak to taky bude vypadat dobre. Osobne si myslim ze ten zalman je hodne predrazeny...[/QUOTE]

IMHO davat na noctuu jinej vetrak je blbost. Vynika prave tim, ze ventilator je naprosto jedinecnej svym designem a tim, ze neni nasvicenej modrou ledkou jako vetsina ostatnich. Nemluvim o parametrech vykon + hluk, ktere jsou take vynikajici (a zkus mrknout na to, kolik stoji samotnej).
tequilla (1015)|6.12.2006 11:12
Noctua NH-U12F za 1550,- Kc obsahuje chladic Noctua NH-U12 a pismenko F znamena, ze je v prislusenstvi ventilator Noctua NF-S12, kterej sam o sobe stoji 475,- Kc.
Pitrs82 (5)|5.2.2007 19:32
Ja bych taky bral tu Noctuu. Da se u slabsich procesoru pouzit jako pasiv, ten dodavany vetrak k ni je velmi dobrej a na 800 otacek velmi tichej a utahne ti tu E6600 uplne v pohode a jeste ti zustane prostor pro pretaktovani.
Mikacek (32)|7.2.2007 15:08
Dekuji za informace, sel jsem do Noctu-y. A nelituju = PC mam totiz na zemi a je tam trochu chladneji a s tou Noctuou mam v klidu (nepretaktovany CPU) zhruba kolem 18C. Pri zatezi kolem 25C a kdyz jsem pouzil specialni utilitu od Intelu (confidential pro testovani Conroe CPUs) tak po 20 minutach 100% zateze jsem nameril 40C. Bez ventilatoru tak 45C. Jinak standartne pri praci ve Win a pri komprimaci filmu + hrani her (F.E.A.R.; Carbon, HL2, ...) se nedostane na 30C. A pritom neni vubec slyset. Pohoda klidek :)

BTW: Moje config:

CPU:E6600; MB:Gigabyte GA...DQ6; RAM 2GB 533MHz; 2xHDD - RAID0 (240GB Total) = system + games; VGA:Radeon X1800GTO

zatim vse na puvodnicg hodnotach - bez pretaktu

Noctuu doporucuju