reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

přepínání/zamrzání her

fik_25 (40)|13.2.2009 09:29
Dobrý den, při hraní her se mi stává, že obraz jakoby zamrzne, ale není to tak, že by se mi hra, či windows nějak zhroutili, musím přes ctrl+alt+del, vyvolat správce úloh, a přepnout se zpět do hry a hra běží vesele dál. Jelikož jsem se s tímto problémem doteď nesetkal netuším čím toto odstranit. Mám nový počítač a od jeho pořízení mě takto zlobí. Zmíněné přepínání je velice nepravidelné. Z počátku jsem se domníval, že jde o chybu některého z prográmků který jsem si nainstaloval ke grafice. Reinstaloval jsem i Windows, ale problém stále přetrvává. Používám OS Win Vista 32-bit, desku P5Q-E, procesor E8500 a grafickou kartu asus 260.

Pokud někdo tuší jak tento problém odstranit, budu vděčný za každou radu.
pas!k (3765)|13.2.2009 09:45
Nemas nastavene nejake specialni funkce na klavesnici? Take to muze byt tim ze zmacknutim urcite kombinace klaves proste vyvolas nejakou funkci.. Na prepinani zpet lze pouzit alt+tab
fik_25 (40)|13.2.2009 10:34
nee, stane se to třeba i když na klávesnice vůbec nic v tu chvíli nemačkám.

edit: přez alt+tab se zpět do hry nedostanu
kevin00 (10238)|13.2.2009 10:51
Někdy zlobí ovladače dodané firmou Asus (jejich software). Zkoušel jsi oddinstalovat všechen software + ovladače ke grafické kartě a nainstalovat pouze ovladače z netu ?
pas!k (3765)|13.2.2009 11:39
Na 99% to je sw zalezitost ..muzes sem hodit screen aplikaci ktery s eti spousti po startu z msconfigu?
fik_25 (40)|13.2.2009 11:40
přesně, to jsem si myslel taky. kvůli tomu, že jsem si na poprvé "zarval" počítač všemi nesmyslnými softwary z jejich CD, zformátoval jsem disk a nainstaloval znovu windows jen s drivery k HW z netu.

PS: Jen taková perlička, pokud si někdo nainstaluje Utilitu EPU od Asusu, která hlídá napájení především do procesoru a kde si můžete vybírat mezi čtyřmi profily šetřící, méně šetřící, normální a výkonný (který sám přetaktuje o trochu procesor). Tak tento software nelze normální cestou odinstalovat. :-) volal jsem i na asus linku kde neměli odpověď jak toto provést. Uninstal nemá, v nainstalovaných programech není. Jak už jsem psal výše, vyřešeno formátem a reinstalací windows.
fik_25 (40)|13.2.2009 11:41
[QUOTE=pas!k;218996]Na 99% to je sw zalezitost ..muzes sem hodit screen aplikaci ktery s eti spousti po startu z msconfigu?[/QUOTE]

Jasný, hned jak dorazím domů, hodím sem screen.
pas!k (3765)|13.2.2009 11:47
Na to je dobry treba You uninstaller .. ktery vetsinu (netvrdim ze vsechny) takove radobysofty umi odebrat .. V podstate to automaticky dela jinak rucni praci .. promazani pozustatku a odebrani z registru ..

Jinak co se tyce tech problemu .. zazalohoval bych stavajici system¨acronisem nebo ghostem abys ho pak mohl vratit zpet. . nahodil bych cistou instalaci woken a nainstalal jen drivery a zkusil nejakou hru .. pokud to neudela tak pak jen staci sledovat po nainstalovani ceho to zase zacne blbnout .. Pokud to bude delat porad tak fakt nevim ..
kevin00 (10238)|13.2.2009 11:55
Your Uninstaller mohu doporučit. Díky němu jsem např. mohl odstranit Groove Monitor z moc výborných Office 2007 :) Má i Správce po spuštění, který je trošku lepší než msconfig.
r34ktor (7477)|13.2.2009 14:40
[QUOTE=fik_25;218950]Dobrý den, při hraní her se mi stává, že obraz jakoby zamrzne, ale není to tak, že by se mi hra, či windows nějak zhroutili, musím přes ctrl+alt+del, vyvolat správce úloh, a přepnout se zpět do hry a hra běží vesele dál.[/QUOTE]
Takovéto problémy může způsobovat bezpečnostní (antivir, firewall), komunikační (Skype), nebo i jiný software. Příčinou je zobrazení informační hlášky (např. o aktualizaci antiviru, zachycení útoku firewallem, změna statusu kontaktu apod.), které vyústí v minimalizaci běžící celoobrazovkové aplikace na hlavní panel. Řešení se liší v závislosti na původci potíží.

Používáš něco takového?
fik_25 (40)|13.2.2009 15:51
Tak anitivir samozřejmně používám, ale právě kvůli tomu co píšeš jsem zastavil automatické aktualizace, jinak ještě jsem dostal ke klávesnici a myši SW který mi nabíhá při startu, ale je to soft k myši G9 a klávesnice G15, takže tam problém neočekávám, jelikož jsou to věci určený přímo pro hraní.

pas!k (3765)|13.2.2009 16:04
Mno ja bych si tim nebyl tak jistej povypinej od toho logitechu vsechno resni a zkus to zapnoutto pak muzes jednoduse vzydcky .. Takhle bych odzkousel postupne vsechny ty veci ..
r34ktor (7477)|13.2.2009 16:11
Koukám, že používáš avast!. Doporučuji v Nastavení programu ? Řešení problémů zatrhnout volbu Kontrola aplikací běžících v celoobrazovkovém módu (např. her) před zobrazením oznámení.
fik_25 (40)|14.2.2009 08:29
Tak tohle zaškrtávátko v Avastu je bezva, ale problém to nevyřešilo. To samé s logitech softwarem, povypínal jsem veškerou automatiku, všecko mám na manuál a problém je pořád stejný. :-( neměl by ještě někdo nějakou radu?
pas!k (3765)|14.2.2009 08:33
Zkusil bych jeste fakt jinou klavesnici ,,, nerikam ze ji musis natrvalo vymenit jen by bylo dobre znat kde ten problem je .. jestli mas nejakou starou klavesku zkus ji vymenit nic jineho me uz nenapada
fik_25 (40)|16.2.2009 07:37
Tak jsem zkusil úplně všechno vypnout, jediný co mi běželo byli windows a hra a pořád mě to přepíná jakoby do nikam, při čemž se mi zastaví obraz ve hře a musím se přepnout přez ctrl+alt+del zpět do hry abych mohl pokračovat. Kdyby někoho něco napadlo budu rád za každou radu.
Draken (1578)|16.2.2009 09:28
můžeš sem hdit nějakej lepší screen

možná by bylo lepší mu říct co tam má nechat než naopak....já tam mam dohromady zaplejch asi 6 položek...
fik_25 (40)|16.2.2009 13:21
Ok, jak budu doma tak sem hodím screeny. Jakej je nejlepší prográmek kterej ukáže běžící procesy? Popřípadě, existuje nějakej, kterej dokáže mapovat aktivity těchto procesů?
Draken (1578)|16.2.2009 14:51
tak umí to jednak: Autoruns for Windows v9.39 http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx

ale výborný je i ccleaner ten zároveň i doporučuju je to v záložce nástroje-start
navíc je i v češtině...
http://www.slunecnice.cz/sw/ccleaner/
fik_25 (40)|16.2.2009 20:35
Tak tady připojuji z CCcleaneru pevně doufám, že tam něco objevíš, jelikož tenthle problém mě dost kazí úsměv na tváři. Počítač mám od toho aby mě bavil a ne abych musel zkoumat takovéhle nesmysle.

cleaneru
Draken (1578)|16.2.2009 21:44
tak nechal bych tam jen:RUNDDL32.exe (oba jsou od grafiky),soundmax(to je od zvuku) ostatní bych vypnul
a pokud to bude OK tak bych je postupně zas zapínal.
fik_25 (40)|16.2.2009 22:56
ok, zítra to otestuju a dám vědět
fik_25 (40)|19.2.2009 15:05
Shodou okolností mě včera něco napadlo. ty Windovs Vista co mám, zatím používám v 30-dení trial verzi. chci si to aktivovat až si přetaktuju procesor (co kdyby náhodou vyhořel že? :-) ). Včera jsem brouzdal na netu a zobrazilo se mi takové varování, že bych si je měl aktivovat do x dnů. Dost možná je to způsobeno touto hláškou. Mohlo mě to napadnout dříve i když na svoji obhajobu musím říct, že když se mi hra "přepla", nikdy jsem tuto hlášku neviděl.
Draken (1578)|19.2.2009 17:00
hmm to si myslím, že tím to nebude ,kdyby bylo pozdě měl bys jen možnost zaregistrovat...a v 30 denní lhůtě by měl systém běhat krom tý hlášky plnohodnotně...
pas!k (3765)|20.2.2009 06:36
Jak jsi dopadl?
fik_25 (40)|2.3.2009 07:53
No windows už mám aktivované a dělá mi to pořád takže tím to nebude. Vlezla na mě chřipka tak jsem dnes doma a budu testovat.
Draken (1578)|2.3.2009 10:13
to vypnutí procesů ti nepomohlo?
skusils projet antivirákem (nod32,spybot,adware,nějaký anti-rotkit)
nebo pošli výpis z hijackthis...
fik_25 (40)|21.8.2009 16:24
Rád bych obnovil toto téma a budu rád za každý postřeh/informaci kterou k tomuto budete mít.
Před časem jsem se setkal s věcí jakou jsem zde popsal, v poslední době se mi však podařilo zjistit nové skutečnosti.
To, že se mi dříve hra jakoby zasekla a poté, když jsem se přes správce úloh přepl zpět do hry jela dále (fungovalo jen u Word of Warcraft, u jiných her přepnutí zpět nefunguje) bylo způsobeno chybou kterou mi Windows Vista Home ohlašuje jako "Ovladač zařízení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven". Grafickou kartu jsem podrobil různým testům (furmark), kontroloval jsem u ní teploty a jiné věci, zkoušel jiné ovladače. Před nainstalování nových ovladačů kompletně jsem odstranil ty staré. No prostě vyzkoušel jsem co znám a nic nevykazuje známku zlepšení ani toho, že by karta byla jakkoli špatná (myšleno GTX 260). Napadá někoho co s tím? Je to dost otravné, často hraju hry na netu a je to blbé když se uprostřed matche odpojím. :-( Např. v Down of war 2 jsem vypozoroval, že pokud dám detaily na minimum, intenzita tohoto problému klesne.
Jelikož jsem se o tomto problému snažil dohledat i nějaké informace již na existujících tématech vyčetl jsem, že tato chyba může být způsobena i vadou na kartě a čistě teoreticky bych jim mohl vyreklamovat. Je to pravda? Jakým způsobem si ověřit, že je něco špatně, když ve Furmarku se chyba neprojeví?
Kaizer Soze (58)|21.8.2009 19:40
[quote=fik_25;284421]Rád bych obnovil toto téma a budu rád za každý postřeh/informaci kterou k tomuto budete mít.
Před časem jsem se setkal s věcí ...[/quote]


skontroluj teploty nielen na VGA ale aj na MB, a CPU, skusil by som aj novsie a ked nepomoze aj starsie verzie ovladacov pripadne by som ovladace na grafiku striahol cez windows update.
fik_25 (40)|22.8.2009 07:01
Ovladačů jsem vyzkoušel několik, žádná změna .....
swaper (28)|22.8.2009 10:39
Já bych zkusil vyměnit grafiku za jinou. Pokud máš doma nějakou podobnou :). A nebo pokud máš záruku na základovku a grafiku tak ji dej na reklamaci a uvidíš :)
fik_25 (40)|23.8.2009 12:14
Uvidím ... To se mi nechce posílat grafiku na reklamaci, když přesně nevím co je špatně. Navíc asi těžko by mi ji vyreklamovali, když bych jim řek že mi blbne jen při hraní her ....
fik_25 (40)|24.8.2009 13:22
Nevěděl by někdo co s tím? Potřeboval bych poradit nějaké nástroje které by dokázaly simulovat vytíženost karty jako má při hrách, vyhlazování a tak. Ve Furmarku jsem to již zkoušel a chyba se neprojevila.
Aytech (475)|24.8.2009 14:22
[quote=swaper;284636]Já bych zkusil vyměnit grafiku za jinou. [/quote]

Taky bych zkusil nejdřiv jinou kartu. Aspoň vyloučis tu nejpavděpodobnějši přičinu, teda, jestli jina se bude chovat stejně:)
Blackpearl (1)|24.8.2009 15:24
stejný problém s tím že "ovladač přestal pracovat a byl úspěšně obnoven" jsem měl s deskou od Gygabitu a GK Radeon HD3870,myslel jsem že je to GK ale po výměně desky je vše ok,přitom je to stejný typ desky,o tom padání her kamarád měl ten stejný problém s GK 8500GT na Win Vista x64 a musel instalovat ovladače jen přes win update(jak už tu někdo psal),hlavně při online hraní mu to dělalo problémy.
fik_25 (40)|25.8.2009 08:17
Díky za snahu pánové. Včera jsme měl štěstí a objevil jsem podrobný článek o této chybě. Jelikož mi přijde velice přínosný, chci se o něj podělit: http://www.radiognome.com/2009/02/28/vpu-recover-issue-and-ways-to-fix-it/

Podle rad v článku jsem včera nastavil časování a napětí na mých ram modulech, zakázal jsem USB legacy support a chyba se neprojevila. Neříkám ještě že jsem se problému zbavil abych to nezakřikl, uvidíme zítra, taky chci ještě nechat projet nějaké stability a memory testy.