reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

autorsky poplatek

mech13 (5526)|4.12.2006 12:31
Do 18 let nevhodné :)



co to je za podelanou buzeraci? podivam se na stav obednavky a vidim tam u pevnyho disku kolonku AF 66KC, podivam se co to je a on autorsky poplatek! na DVD+-R je to jedna koruna a na DVD+-RW 5KC a to jeste nezdaneny!
to se automaticky predpoklada ze su pirat a budu stahovat MP3 Karla Gota?!

za chvli se priblizim k obchodu s HW a oni me zrovna zavrou ze kradu?



Edit: Text obsahující vulgární výrazy smazán.

dalsi edit: vracim jednu vetu, ktera splyvala s vulgarnim textem(mech13)
Smeli (2302)|4.12.2006 13:38
:D :D :D

Demence, co bys chtěl :) :stupid
tequilla (1015)|4.12.2006 13:54
Jestli to tak pude dal, tak si budu objednavat jen ze zahranici. Sice zaplatim za postovny, ale budu mit jistotu, ze nebudu cpat prachy do nenasytnych chrtanu ceskejm autorskejm svazum (asi si taky nejakej zalozim a budu vybirat prachy za kazdy narozeny dite - jako kompenzaci za budouci usly zisk diky tomu, ze se z nej muze stat nekdy budoucnu pirat). :stupid :stupid :stupid
Konnor (278)|4.12.2006 14:16
Co dodat, snad jen, že je to další píčovina, která se zplodila v chorým mozku nějakýho idiota, stejně jako ty idiotský recyklační poplatky může mi to někdo vysvětlit?

To, že ten recyklační poplatek zaplatím to mě tak nesere, ale může mi někdo říc proč ho platit 2x? jednou je to ten co napsanej níže u ceny a jednou je už započítán v ceně!!! co je to za blbost, tak buď tam daj jeden, nebo žádnej (udájně ten co je započítán v ceně patří k tomu danému vyrobku a ten co je připsán k ceně, je za ten výrobek kterej jste měli před tímhle, ale co když jsem před tím nic podobnýho neměl???). Za chvíli budou chtít zaplatit aji 2x DPH ne? Prostě magořina,....
boboco (1987)|4.12.2006 14:34
Chvilku jsem přemýšlel, zda MECHův příspěvek nesmazat, ale jelikož se s ním stotožňuji, nechám to na jiných. Je to svinstvo a kdybych se k tomuto měl víc vyjadřovat, pouze bych MECHa citoval. Takže si to shrňme, (ceny bez DPH, dle velikosti): HDD 30-70Kč, Flash paměti 6-100Kč (včetně MP3 přehrávačů, paměťových karet, USB Flash disků atp.), CD/DVD média standardně kolem 1,-Kč za médium a 5,-Kč za RW. Mně se jen vkrádá do hlavy myšlenka, nyní je tedy pálení materiálů chráněných autorskými právy beztrestné?;). Ale nevím, proč mám třeba platit OSE poplatky za maturiťák, dovolené, Vánoce, narozky, svatby a spoustu dalších věcí které si doma pálím?!?!:notsure.

EDIT: A ještě jsem pozapomněl na tiskárny, kde se autorský poplatek pohybuje kolem 24kč bez DPH. Jednoduchý příklad: Canon PIXMA IP1700 cca 1 100,- Bez DPH + 24,- Recyklační poplatek + 24,- Autorský poplatek - Velebnosti, to je do nebe volající!!!!! -Velebnosti a "du blejt..."
pas!k (3765)|4.12.2006 14:46
A vsimate si jak to vsehcno pomalu ale jiste normalni uzivatel v podstate nema sanci ovlivnit ? A to zdaleka neni jen vec Hardwaru.. proc mam treba platit poplatky za tv a radio ..? Radio jsem neslysel nekolik let a i kdyz nekde jedu radeji si pustim nejaky cd na tv se sice divam ale kdyz vidim na ct2 ci ct1 teleshopink zveda se mi krevni tlak .. za co platim poplatek za tv abych se mohl podivat ze si muzu koupit sadu hrncu za 999 ?
boboco (1987)|4.12.2006 14:52
No, je to "sranda", pak se má člověk slušně vyjadřovat... Na TV nekoukám vůbec a když poslouchám rádio, tak maximálně nějaký komereční, v žádném případě ČRo za který platíme rozhlasové poplatky... Jo, to jsou další peníze vyhozené oknem... Já když se podívám do E-Shopu a vidím: Cena bez DPH + Recyklační poplatek + Autorský poplatek.... říkám si, co tam přibude dál???:stupid :stupid :stupid Poplatek za využití silnice a železnice při dopravě zboží?!??!?!:mistake :mistake :mistake
mech13 (5526)|4.12.2006 15:06
[QUOTE=boboco]Chvilku jsem přemýšlel, zda MECHův příspěvek nesmazat, ale jelikož se s ním stotožňuji, nechám to na jiných. Je to svinstvo a kdybych se k tomuto měl víc vyjadřovat, pouze bych MECHa citoval..[/QUOTE]
no klidne umazte ten dopis a cenzurujte duhe odstavecek, nepocital sem s tim ze to tu dyl nez hodinu vydrzi, ale naramne se me ulevilo a i kdyz s tim nic nenadelam tak jsu o kousicek klidnejsi. doporucuju vsem to ze sebe vylit. kdyztak postaci tam nechat ten odkaz na youtube

EDIT: boboco: dik za podporu, vim ze v tom nejsu sam
P@pi (1519)|4.12.2006 15:15
Ne sám tu nejsi.

Naprosto nepochopitelnou věcí je pro mně zrušení reklamy na ČT. Dmnc nejvyššího kalibru a my to máme platit...
Smeli (2302)|4.12.2006 15:29
Já původně chtěl tohle smazat, pak sem si řekl, že je to celkem užitečný thread, tak sem to chtěl krapet cenzůrovat, pak jsem se rozhodl jen pro ten červený nápis.

Btw. a už ste slyšeli o poplatku za vodu? Myslím pro majitele vlastních studní (jako by jim do těch studní vodu čerpal stát). Je to absurdita... :mistake
Frog (510)|4.12.2006 16:27
a o tom ste nevedeli :) nech sa páči tu je cenníček:
http://www.dsl.sk/article.php?article=2964&title=
boboco (1987)|4.12.2006 16:58
Já to věděl měsíc předem, vlastně už když to schválila vláda, ale povožoval jsem to za vtip...:o
first.indian (683)|4.12.2006 21:44
500GB WD poplatek 120+DPH
320GB Seagate poplatek 65+DPH
750GB Seagate poplatek 279+DPH
LG DVD±RW/RAM GBW-H10NRE BLUERAY poplatek 543+DPH - a to se radsi nedivam na media nebo me klepne. S takovou se Blue Ray rozsiri v CR tak za 100 let az tady bude vladnout nekdo kdo ma mozek.

BenQ DVD+R disk 4.7GB, 8× spindle 100 ks cena bez dane 508,- + DPH + poplatek 100+DPH To je vic jak 1/5 ceny! Si delaji kozy ne? :stupid Tos kde jsme??? Originalni hudbu uz moje PC nikdy neuvidi. Nehodlam za neco platit 2x

EDIT: Clovek ktery tohle vymyslel by mel navstivit lekare a podstoupit lecbu. Patrne neni v poradku. A ten kdo to odsouhlasil by ho mel nasledovat.
boboco (1987)|4.12.2006 21:51
Přesně tak, končím se všema originálama a to je táta kupoval pravidelně (hry), teď to má zakázaný - a to myslím vážně, jedinej originál nechci vidět, když si platím za pirátství, na co originály? NIKDY pokud se tyhle poplatky nezruší, bojkotuju veškeré originály!!! Nikam a nikomu nic nerošiřuju, ale sám už doma originál nechci vidět, tohle pro mě bylo poslední kapkou!!!!!!
P@pi (1519)|4.12.2006 21:58
Hoši nevim co na to řekne Světová obchodní organizace, aby nám tu nezačala rušit warezový servery jako v případě allofmp3.com apod :D . Nedej bože aby se sem cpala ještě víc ta pitomá RIAA :thumbdown....
first.indian (683)|4.12.2006 21:58
[QUOTE=boboco]Přesně tak, končím se všema originálama a to je táta kupoval pravidelně (hry), teď to má zakázaný - a to myslím vážně, jedinej originál nechci vidět, když si platím za pirátství, na co originály? NIKDY pokud se tyhle poplatky nezruší, bojkotuju veškeré originály!!! Nikam a nikomu nic nerošiřuju, sám už doma originál nechci vidět, tohle pro mě bylo poslední kapkou.[/QUOTE]
Tak jako neni original a original. OSA (zla) se zameruju na hudbu pokud se nepletu. Takze vyvojari her z toho zatim nic nemaji. Ale zpevaci alias velky Kája Gott a podobni si masti kapsy za nic. Clovek tu hudbu treba v zivote neslysel ale zaplati za to ze je potencionalni pirat a muze ji kopirovat. To musel vymyslet nejaky mentalne postizeny clovek. Proc nezpoplatnime vzduch? Kde to vazne???

Chce to bojkotovat hudbu a nekupovat originalky. Pripadne ani nechodit na koncerty. Poslouchat nekoho kdo tohle podporuje nehodlam.
boboco (1987)|4.12.2006 21:59
[quote=P@pi]Hoši nevim co na to řekne Světová obchodní organizace, aby nám tu nezačala rušit warezový servery jako v případě allofmp3.com apod :D . Nedej bože aby se sem cpala ještě víc ta pitomá RIAA :thumbdown....[/quote]

Uff, vůbec tyhle servery neznám, ale asi se začnu o podobné věci zajímat, když už originály nesmím kupovat.
mech13 (5526)|4.12.2006 22:17
taky bych to tak videl. dnes sem jim dal 2 kila takze ja sem na rok s originalni hudbou a filmama prestal. fakt kkti:thumbdown :stupid :stupid :thumbdown :stupid

EDIT: je:) mam 500 prispevku:) a zrovna v takovym podelanym tematu...:(
boboco (1987)|4.12.2006 22:23
Přemýšlel jsem i o takové akci, že bych všechny originály vzal a spálil jen na náměstí... ale to je už možná moc drsný i na mě... Na druhou stranu, to budeme jen nečinně přihlížet tomu, jak z nás kdosi ždímá těžce vydělaný peníze?!?!?! Ještě že jsem se doma předzásobil TDKčkama (to nebylo v souvislosti s tímto poplatkem, ale přestaly se vyrábět tak jsem vykoupil minulej tejden sklad:p) Mám tu železnou zásobu asi 200ks TDK DVD+R 8x - mé nejoblíbenější média, nikdy jsem na nic jinýho nepálil, teď se budou hodit ještě víc:turtle :turtle :turtle

...500 příspěvků, gratuluju:) s není to podělaný téma, řešíme tu doooooost důležitou věc...
P@pi (1519)|4.12.2006 22:26
Gratuluju k 500. postu, sfouknul si svíčky??

Hold se s tim asi musíme sžít, co jinýho? Pochybuju, že by protest před ministerstvem pomoh. Maximálně nějaká monstrózní internetová akce.

Co je s TDK?
boboco (1987)|4.12.2006 22:33
Co se TDK týče, ty moje oblíbený kotoučky na který pálím odjakživa, média TDK DVD+R 8x (stejně na ně jde pálit oficiálně i 16x:D), který se vyráběj cca 3 roky beze změny (bez zhoršení výrobního postupu jako tomu bylo např. u Verbatek, Imationů, Memorexů, Sonek, atd. atd.) jsou nyní nahrazeny novými ošklivými DVD+/-R 16x, které jsou podstatně horší... S touhle mou zásobou musím vystačit až do HD nebo BR médií;)
Fox_22 (119)|4.12.2006 22:58
Ať si klidně dají na CD 5kč, DVD 10kč, a HDD za giga 1kč, mě to vadit nebude, ale chci průhledný systém přerozdělování této daně. Ale taky potom chci ať jsou v kocourkově MP3, hry na ISO a filmy zdarma když už je kupec CD na zálohování rodinného alba fotek brán jako poptencionální warezák, doufám že se daně započítavají i do originálek jak se v kocourkově patří
tequilla (1015)|5.12.2006 09:29
Vcera jsem se tak nas*al, ze jsem zrusil objednavku originalnich cd a dvd na vanoce za cca 3500,- a misto toho si zaplatil pres paypal daleko levnejsi rocni pristup na rapidshare. A muzou mi ti vycuranci vklidu vlezt na zada.
Pokud si mysli, ze se s piratstvim da bojovat timto zpusobem, tak asi v ty hlave neco dulezityho postradaj a alespon maji jistotu, ze nikdy nebudou mit nador, protoze ten se jim nebude mit kde v ty jejich vyrabovany palici usadit :stupid
boboco (1987)|5.12.2006 18:14
Zrovna včera jsem udělal něco podobného a kámoš to samé, taky budem sosat z RapidShare, ze mě si nikdo dojnou krávu dělat nebude! Ať žijí Torrenty, RapidShare, MegaUpload, DC++, Warez servery atp. Nikdy bych nevěřil, že mě něco dožene k zakoupení přístupu na RapidShare nebo podobné servery, avšak stalo se:)
pas!k (3765)|5.12.2006 18:22
problem je v tom ze oni nemaji snahu situaci resit resi pouze uslej zisk .. proto takove kokotske napady ;) A to jsem kdysi mel vycitky ze sem si stahnul album nejake sve oblibene kapely i kdyz dost veci sem si kupoval i original .. ted je kazdej tak nastvanej ze si spis postavi hlavu a just bude vsechno sosat nez by neco koupil .. ale jak rikam tady nejde o princip tady jde pouze a vyhradne o penize ;) Viz napriklad debaty v tv kdyz jsem slysel jak osa vysvetlovala proc restaurace kde jedou pouze sportovni prenosy musi platit autorske poplatky rekli ze je to diky hudbe ktera jede v reklamach mezi polcasy .. tretinami atd :) Na otazku kolik si mysli ze lidi chodi do hospody poslouchat hudbu z reklam uz neodpovedel nikdo ;)
boboco (1987)|5.12.2006 18:26
[quote=pas!k]problem je v tom ze oni nemaji snahu situaci resit resi pouze uslej zisk .. proto takove kokotske napady ;) A to jsem kdysi mel vycitky ze sem si stahnul album nejake sve oblibene kapely i kdyz dost veci sem si kupoval i original .. ted je kazdej tak nastvanej ze si spis postavi hlavu a just bude vsechno sosat nez by neco koupil .. ale jak rikam tady nejde o princip tady jde pouze a vyhradne o penize ;)[/quote]

Samozřejmě, jde tu o princip, když se nad tím člověk zamyslí, co bude dál?! Recyklační poplatek, autorský poplatek, to vše kromě samotného produktu zdaněno státem... Co bude dál?! Poplatek za to, že stát umožnil prodej dané věci na svém území???!!! Tohle mě štve a strašně moc!:hmm :hmm :hmm
pas!k (3765)|5.12.2006 18:28
Spatne jsi me pochopil o princip jde lidem jako ty ja ne organizacim ktere zavadeji poplatky o kterych se tu bavime ;)
boboco (1987)|5.12.2006 18:31
[quote=pas!k]Spatne jsi me pochopil o princip jde lidem jako ty ja ne organizacim ktere zavadeji poplatky o kterych se tu bavime ;)[/quote]

No, myslím, že názor máme ale stejný. Jim jde jen prachy, mně jde o princip:turtle Ale špatně jsem si to předtím přečetl, to je pravda:)
pas!k (3765)|5.12.2006 18:34
Nam jde o nase prachy a samozrejme o princip ;) Ver ze me to stve stejne jako tebe ;)
boboco (1987)|5.12.2006 18:39
mně to přímo se*e abych pravdu řekl...

Ale nevím jestli tohle patří na nače fórum... možná už bysme to neměli rozebírat, jsme moc malý rybičky v oceánu, názor jsme vyjádřili, všem nám je jasný co budeme dělat...:rolleyes: -já s touto debatou končím...
first.indian (683)|6.12.2006 16:08
P@pi (1519)|6.12.2006 16:12
Tak už jsem na podpisové listině :D.

EDIT: na první stránce je napsáno SOUKROMÉ... nechcete mi snad říct, že OSA je soukromá společnost, že ne? Je to občanské sdružení, tzn. že to je soukromý?
first.indian (683)|6.12.2006 16:27
http://ipoint.financninoviny.cz/osa-ochranny-svaz-autorsky-pro-prava-k-dilum-hudebnim.1866022.html
A kdyby nekoho zajimalo kdo je na vyplatni pasce OSA tak tady jsou ti "stastni" kterym jdou nase penize.

BLACKLIST:
http://www.osa.cz/upload/seznam_zastupovanych.csv - Excel
http://www.osa.cz/upload/seznam_zastupovanych.rtf - Word
Takze nez si koupite CD/knihu/atd... tak se napred podivejte a dobre vybirejte ;)
joachimwedel (56)|6.12.2006 22:04
No tady se da uz jen citovat klasik ,,,Muzete proti tomu protestovat,muzete s tim nesouhlasit ale to je tak vsechno co proti tomu muzete udelat,,,
first.indian (683)|11.12.2006 08:14
Tohle nema chybu: http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=297337&tro2_0_0 teda ma... Proc je nekdo nepotresta? Kdyz ostatni jsou trestani i kdyz pirati nejsou... :eek:
Smith (10)|12.12.2006 14:37
ale pozor, stahování hudby z netu je u nás legální! nelegální je pouze její sdílení.
a8nr (176)|22.12.2006 21:56
U nás to nejde, ale na Slovensku by se to díky procentům dalo řešit systémem "k zápalkám krabička cigaret zdarma, ne"? Nevíte jaká je situace v Polsku? Mám to tam celkem blízko, takže by se to možná i vyplatilo. Jinak rozhodně se vyplatí Slovensko, pokud tam nemají v přepočtu vyšší cenu za samotná média.
edit: Na alze teda slováci vycházejí dráž.