reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): enkodování videa

Neregistrovaný (0)|13.2.2009 20:51
Jméno tazatele: kamo

Znění dotazu:
Při enkodování videa PC nevyužívá maximálního výkonu procesoru. Obje jádra jsou při převodu z DivX na DVD zatíženy na cca 60% výkonu. Předpokládám že někde ja nějaká brzda a to buď operační paměti nebo sběrnice, nic jiného mně nenapadá. Disky používám dva z jednoho čtu a na druhý ukládám takže rychlosti disků brzdou nebudou, RAM taky ne (alespoň opdle své datové propustnosti) sběrnice nevím.
Těch 2x 40% je poměrně velká ztráta výkonu(času).
Díky za vaše nápady.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
čipová sada Intel P43
deska Gigabyte EP43-dsl
procesor dual core 5200, přetaktováno na 3333
FSB 333, sběrnice běží na 1333
Win XP, Pinacle
Salamander (6177)|13.2.2009 20:54
No, chtelo by to trosku vic info, co mas za pameti (a kolik), popripade jaky soft na to video pouzivas (ten pinnacle ?)
Neregistrovaný (0)|13.2.2009 21:02
Paměti procházejí mem testem bez problému a jedou na svých default hodnotách, jsou to Zepeliny a je jich 4G. Soft Pinnacle 12.
Kamo
Neregistrovaný (0)|13.2.2009 21:27
K pamětem, propustnost pamětí podle Everestu je mnohem vyšší (o jeden řád) než množství zpracovaných dat za čas, takže i kdyby byly data zapisovány do paměti několikrát tak by to nemněl být problém. Boužel si myslím to samé o sběrnici a discích. Zpracovávalo se 4,2G za hod. takže 70MB za minutu a to se mi zdá strašně málo. Takže fakt nevím....
Kamo
mstejska (2912)|14.2.2009 07:54
Cim enkodujes to video? Nektere programy vyuzivaji pouze jedno vlakno a planovac cpu tohle vlakno porad prehazuje z jednoho jadra na druhe. Dela to napr Any video converter. Auto GK (unvitr virtual dub mod) zatizi obe dve vlakna na 100%
EDIT: uz ten soft vidim. S tim nemam zkusenosti. konvertujes z mpegu do divx nebo neco jineho?
Neregistrovaný (0)|16.2.2009 13:45
Udelal jsem nekolik experimentů s enkodováním videa a moc moudrý nejsem. Zkoušel jsem dva programy Pinnacle a Xilisoft. V Pinnaclu jsem používal kodeky integrované a kodeky z ffshow. zkoušel jsem kodovat do mpeg1, mpeg2, mpeg4, divx3 a Xvid (je fakt, že ffshow na většinu používá libavacodec- mimo Xvid), ale v podstatě všechny dopadly stejně. Jakoby si kodeky řekly, že si nechají 20-40% rezervu a to i tehdy, když jsem snížil násobič procesoru a ten se točil na 2300. Ale to by bylo, aby nebyla vyjímka, libavacodec když kodovala do Mpeg2 tak jede na 100%. Takže ...... nevím zase nic.
Pokud se najde dobrovolník a vyzkouší na svojí mašině něco podobného budu rád.
Kamo
StD (1963)|16.2.2009 14:10
Tak:
A) Používat současně "Pinnacle" (rozuměno Studio?) a cokoli jiného, především FFDshow, je dosti o ústa... neb si druhý jmenovaný přizpůsobuje Merity filtrů a kodeků v OS k obrazu svému.

B) Nikoli "libavacodec", ale Libavcodec.

C) Já používám slušnější nářadí (Canopus ProCoder) a při enkodování do Mpeg 2 (DVDcompliant quality) je CPU vytížen na cca 40-50 % (Athlon XP 2500+ Barton s 1 GB DDR1 RAM) a při rychlosti 0.25 až 0.30 RT.

Tak nevím, cosi tam máš v tom tvém OS ee
Neregistrovaný (0)|16.2.2009 14:25
Jednojádrový procesor mi fungoval stejně. Jde mi jádra dvě a proč ne využití na 100%??? Každopádně to vypadá na problém SW.
StD (1963)|16.2.2009 14:32
[quote=Neregistrovaný;220115]Jednojádrový procesor mi fungoval stejně. Jde mi jádra dvě a proč ne využití na 100%??? Každopádně to vypadá na problém SW.[/quote]
No to každopádně - a rozhodně jsem si zatím nikde na stránkách Exacu (Pi) nevšiml, že by se u Studia 12 chlubili nějakou optimalizací pro dvou- a vícejádra...