reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pokles vykonu cpu v notebooku

bobanekbob (2)|13.2.2009 22:56
Mam problem poklesu vykonu procesoru (mobil intel pentium 4 - 2,2 GHz) v notebooku Dell Latitude c640. Kdyz prekroci teplota cpu asi 68 stupnu najednou poklesne vykon z 2,2 na 1,2 ghz. Nez dosahne teto teploty, tak pocitac prepina vykon podle potreby z 1,2 na 2,2 (speedstep funkce). Ovsem po prekroceni teploty prepinat prestane. Pritom vetrak porad jede na plny vykon a teplota cpu najednou rychle klesa a i kdyz klesne k 40 stupnum, tak se nezastavi.
Uz jsem zkousel ruzne kombinace nastaveni v bios i win, take jsem instaloval ruzne aplikace (rmclock,notebooku hardware control a dalsi), ale nic zatim nepomohlo. Mam nainstalovany Win XP Profesional SP3.
Budu tedy rad za jakoukoliv radu ci napad a predem za ne dekuji.
Salamander (6177)|13.2.2009 23:05
Zkus hlavne vycistit vetracek (chladic), teplota by mela byt nizsi a CPU snad prestane zpomalovat.
bobanekbob (2)|13.2.2009 23:16
Vetracek jsem vysavacem profoukaval. Tim to neni. Spis myslim, ze to muze byt softwarovy problem ale bojim se aby to nebyl hardwarovy problem cpu.

Jinak jsem zapomel dodat, ze pokud uplne vypnu notas a zase ho zapnu, tak procesor zacne opet normalne prepinat mezi frekvencemi, ale kdyz jej jen restartuju, tak procesor neprepina.