Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 78 z 172 PrvníPrvní ... 2868767778798088128 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1,156 až 1,170 z 2578

Téma: Trackmania Forever

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Deee-aN Zobrazit příspěvek
    IMHO s tím má cosi společného to, že to písmo má hodně horizontálních (a kontrastních) linií, které se při tom nízkém rozlišení billboardu "rozschodí".
    To je prave diky tomu nefiltrovani, kdy se nepocita "prunik" pixelu ale pouze se nahradi tim sousednim a pokud si k tomu pripocitame tu "mrizku" tak dostaneme ve vysledku "schod" (tedy pokud neni pohled primo na nej)...

V jakym formatu jsou .dds? DXT3/DXT5? Co jsem na ne koukal tak nejsou uplne syte (resp. jsou trochu transparentni) - zrejme kvuli stinum, ktere se generuji zvlast a pak se teprv podle toho aplikuje na textury Alpha to color aby nebyla cela hra tmava (aby byl patrny rozdil mezi stinem a texturou - z toho zrejme prameni i ten "bug" presne na hranici mezi stinem a objektem)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od LoGi.CZE Zobrazit příspěvek
    Já tam vždycky rval rozlišení 640x368 - ideální na tyhle velký plochy by bylo 3x3 bliboardy, protože 5x5 je imho už obrovský.
    Jsem dneska počítal ty větší kostičky na panelech a vyšlo mi to (+/-2ks) 128x64. Každá ta kostička je složená ze 4x4 menších a ty zase ze 4x4..... Z toho budu vycházet. Na druhou stranu IMHO rozlišení vstupního obrázku nebude mít takový vliv, toho pštrosa jsem tam nacpal v rozlišení přiímo z foťáku (3xxx x 3xxx px).
    Našel jsem soubory té masky a jejich odstranění nic neřeší, obrázek se promítá na ní, nikoli pod ní.

@ Rich: zkus se na to podívat, používám na dds DXTbmp (v příloze)
    Připojené soubory Připojené soubory
    Naposledy upraveno uživatelem Deee-aN: 08-06-2009 v 19:24

Registrace
    May 2008

@ Rich: zkus se na to podívat, používám na dds DXTbmp (v příloze)
    Nasel jsem tohle http://tutorials.tm-creative.org/gen...x.php#section4 ale neni u toho popis jakou kompresi pouzit pro skin auta, skin billboardu apod. Zkusil jsem "prelepit" znacku ve skinu formulky (c:\Program Files\TmNationsForever\GameData\Skins\Vehicles\Sta diumCar\CZE.zip\Diffuse.dds) ale dopadlo to tak, ze na modelu je prelepene misto 2x vetsi coz mi vede k otazce jestli neni skin ulozen jeste nekde jinde, popr. jestli nekdo nevi kde...

edit: tak jsem to zkusil znova, tentokrat jsem to ulozil do DXT5 + mipmapa (+ nepracoval jsem s vrstvami) uz je to ok tak nevim, kde byla chyba... Bud to funguje az napodruhy (jako banner) nebo nevim

edit2: takze opet ne - stale je to 2x vetsi
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 08-06-2009 v 20:33

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Pridam sa k debate ohladom umiestnenia tych suborov.

Pokial som zistil, tak locatory nemozu smerovat na FTP. Je to kvoli sposobu autentifikacie. U FTP je bud pristup "anonymous" s emailom ako heslo, alebo s konkretnym loginom a heslom. Locator toto nedokaze spracovat.
    Preto sa locator smeruje na webove rozhranie, teda staci obycajny webhosting.

Ja to takto riesim, pricom do web adresara mam aj FTP pristup, ale len kvoli uploadu suborov. Aby som bol konkretny, tak napriklad web adresar je 195.80.178.195/_tm. Na tej istej masine bezi aj FTP. Pre konkretny login viem urcit, kde na disku v adresarovej strukture bude jeho adresar. Napriklad D:\www\_tm, kde D:\www\ je root adresar webu a _tm je podadresar.

Masina na IP 195.80.178.195 je k dispozicii este nejaky ten tyzden, ale potom sa s najvacsou pravdepodobnostou jej IP adresa zmeni, lebo budem robit prechod na nove servery.

Pokial vydrzite, tak nebude problem. Alebo to radsej riesit free web hostingom.

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Nasel jsem tohle http://tutorials.tm-creative.org/gen...x.php#section4 ale neni u toho popis jakou kompresi pouzit pro skin auta, skin billboardu apod. Zkusil jsem "prelepit" znacku ve skinu formulky (c:\Program Files\TmNationsForever\GameData\Skins\Vehicles\Sta diumCar\CZE.zip\Diffuse.dds) ale dopadlo to tak, ze na modelu je prelepene misto 2x vetsi coz mi vede k otazce jestli neni skin ulozen jeste nekde jinde, popr. jestli nekdo nevi kde...

edit: tak jsem to zkusil znova, tentokrat jsem to ulozil do DXT5 + mipmapa (+ nepracoval jsem s vrstvami) uz je to ok tak nevim, kde byla chyba... Bud to funguje az napodruhy (jako banner) nebo nevim
    A nebylo by to jednodušší udělat samolepkou? Pokud teda dobře chápu, čeho chceš dosáhnout...

Jinak jsem zkusil uložit ten billboard v rozlišení 512x256 ve formátu .dds ve všech funkčních "formátech" .dds (DXT1-non alpha, DXT1, DXT3, DXT5). Nevidím mezi nimi rozdíl, ale jak říkáš, asi se s tím dá dělat ještě něco víc.
    Citace Původně odesláno od EditorPO Zobrazit příspěvek
    Pokial vydrzite, tak nebude problem. Alebo to radsej riesit free web hostingom.
    Uvidíme, jak se to vyvine .
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ScreenShot08.jpg 
Zobrazení: 104 
Velikost: 160.6 KB 
ID: 11277   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ScreenShot09.jpg 
Zobrazení: 127 
Velikost: 182.6 KB 
ID: 11278   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ScreenShot10.jpg 
Zobrazení: 94 
Velikost: 170.6 KB 
ID: 11279   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ScreenShot11.jpg 
Zobrazení: 92 
Velikost: 129.0 KB 
ID: 11280   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ScreenShot12.jpg 
Zobrazení: 90 
Velikost: 130.7 KB 
ID: 11282   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ScreenShot13.jpg 
Zobrazení: 117 
Velikost: 137.0 KB 
ID: 11283   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ScreenShot14.jpg 
Zobrazení: 91 
Velikost: 149.8 KB 
ID: 11284  

Registrace
    May 2008

A nebylo by to jednodušší udělat samolepkou? Pokud teda dobře chápu, čeho chceš dosáhnout....
    Dosahnout chci celeho vlastniho otexturovani formulky (od simulace laku "fresnel" az po ty "samolepky")... Mno zatim jsem v tom nestoural, ale uz jsem nasel i reflect (to je snad jasny) + fresnel (dodava efekt laku) + diffuse (vlastni textura)....Take si pockam az jak se to vyvrbi

Registrace
    Jan 2008

Takže jsem doupnul další tři billboardy. Ten co byl na třetí ceduli zleva, zůstal na svém místě. Čtvrtý je identický, jen s menším rozlišením 512x256 (oproti 2080x1040). První a druhý jsou s rozlišením 512x256.

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Dosahnout chci celeho vlastniho otexturovani formulky (od simulace laku "fresnel" az po ty "samolepky")... Mno zatim jsem v tom nestoural, ale uz jsem nasel i reflect (to je snad jasny) + fresnel (dodava efekt laku) + diffuse (vlastni textura)....Take si pockam az jak se to vyvrbi
    Tady http://forum.trackmania.cz/viewtopic.php?p=3090#3096 si najdi oddíl 4.4. Třeba ti to pomůže...
    Připojené soubory Připojené soubory
    Naposledy upraveno uživatelem Deee-aN: 08-06-2009 v 20:49 Důvod: stop posthunt

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Jo, pouzivas program TM Locator? Umoznuje priamo cez FTP nahravat subor na www. Tu je aj navod ohladom locatorov http://www.die-webber.com/projects/T...To_English.pdf

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od EditorPO Zobrazit příspěvek
    Jo, pouzivas program TM Locator? Umoznuje priamo cez FTP nahravat subor na www. Tu je aj navod ohladom locatorov http://www.die-webber.com/projects/T...To_English.pdf
    Zatím to nechám, jak to je. Už takhle se mi z toho kouřilo z hlavy.... Ale stáhl jsem si aspoň ty softy, co tam doporučují.

@ všichni: trošku jsem si hrál s těmi většími tabulemi a u té 3x3 jsem narazil na možná problém. Zkoukněte to, jestli hodně vadí ty nepřesné přechody písma a obrázků mezi jednotlivými panely. Jestli ano, budu to muset pořešit. U 5x5 to už není tak patrné.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 3x31.JPG 
Zobrazení: 82 
Velikost: 63.8 KB 
ID: 11296   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 3x32.JPG 
Zobrazení: 88 
Velikost: 81.0 KB 
ID: 11297   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 3x33.JPG 
Zobrazení: 104 
Velikost: 87.0 KB 
ID: 11298   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 3x34.JPG 
Zobrazení: 86 
Velikost: 57.0 KB 
ID: 11299   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 5x51.JPG 
Zobrazení: 91 
Velikost: 67.0 KB 
ID: 11300   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 5x52.JPG 
Zobrazení: 85 
Velikost: 85.7 KB 
ID: 11301  

Obyvatel SHW Avatar uživatele CommanderZ
    Registrace
    Nov 2007

Tak tam vydycky par pixelu ustrihni, ne?

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Chlapi potřebuju radu. Dělám novu trať a umisťuju zrovna triggery pro změnu kamery na internal, kvůli wallridům a loopům aby se dali dobře projet. Jenže v jednom místě se ten trigger projíždí z obou stran a já bych potřeboval aby se aktivoval při prvním průjezdu hráče, ale při druhém již ne a kamera zůstala takové jakou hráč zrovna má nastavenou. Ví někdo jak na to?

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od CommanderZ Zobrazit příspěvek
    Tak tam vydycky par pixelu ustrihni, ne?
    Jj, jen jsem chtěl vědět, jestli to vadí až tolik. Najím se a hodím sem druhou variantu.

Citace Původně odesláno od Jiri@tncm Zobrazit příspěvek
    Chlapi potřebuju radu. Dělám novu trať a umisťuju zrovna triggery pro změnu kamery na internal, kvůli wallridům a loopům aby se dali dobře projet. Jenže v jednom místě se ten trigger projíždí z obou stran a já bych potřeboval aby se aktivoval při prvním průjezdu hráče, ale při druhém již ne a kamera zůstala takové jakou hráč zrovna má nastavenou. Ví někdo jak na to?
    Zkusím se na to podívat, ale teď bych tě chtěl hlavně upozornit, že jsem taky dávával interní kameru do wallridů a zdejší osazenstvo se shodlo, že je to lepší bez. V loopech je to lepší s tou interní.
    Naposledy upraveno uživatelem Deee-aN: 09-06-2009 v 17:31 Důvod: stop posthunt

jrx jrx je offline
    Registrace
    Feb 2009

...zdejší osazenstvo se shodlo, že je to lepší bez.
    No, v onom inkriminovaném místě by místní osazenstvo skončilo v tom wallridu bez interní kamery velmi špatně. Ono je to takový dlouhý wallride, trochu na přesnost a bez interní se tam fakt blbě bude jezdit... no však časem uvidíte až to dodělám

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Jiri@tncm Zobrazit příspěvek
    No, v onom inkriminovaném místě by místní osazenstvo skončilo v tom wallridu bez interní kamery velmi špatně. Ono je to takový dlouhý wallride, trochu na přesnost a bez interní se tam fakt blbě bude jezdit... no však časem uvidíte až to dodělám
    Mám to! Nedaří se mi to vyfotit, ale v nastavení kamery je mj. "Podmínka". Když to proklikáš, jedna z podmínek je Čas závodu < ... Když tam zadáš cca čas prvního průjezdu, při druhém se už nic nestane. Ozkoušeno!

jrx jrx je offline
    Registrace
    Feb 2009

Mám to! Nedaří se mi to vyfotit, ale v nastavení kamery je mj. "Podmínka". Když to proklikáš, jedna z podmínek je Čas závodu < ... Když tam zadáš cca čas prvního průjezdu, při druhém se už nic nestane. Ozkoušeno!
    Fajn vyzkouším díky

Strana 78 z 172 PrvníPrvní ... 2868767778798088128 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. TM Nations Forever- hra po čase přestala jet
    Od alias077 v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-01-2014, 22:27
  2. TM Nations Forever problém
    Od zvejra v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 77
    Poslední příspěvek: 31-05-2011, 17:01