reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s vypalováním

Leroj (271)|4.12.2006 19:27
Takže další problém, nějak se to hromadí...
Při vypalování DVD mi kolísá hladina zásobníku neustále mezi 10-90%, takže pálení trvá tak 25 minut. Docela mě to se.. Začalo to před pár dny a do té doby to jelo i 16x bez problémů. Vypalovací soft je stejný /Nero6/, hardware taky /až na graf. kartu/, takže jsem z toho jelen. CD pálí v pohodě, ale jedu je jen 8x, takže to asi stíhá... HD mám snad WD 160 Gb, SATA a je vcelku nový.
Nenašel by se nějaký dobrý nápad, co s tím ?
pas!k (3765)|4.12.2006 19:47
a co media ? Zkus jinou varku dvd i kdyz tim to asi nebude.
mech13 (5526)|4.12.2006 19:51
no muzu te uklidnit ze nejsi sam... me se to taky obcas stane. nekdy to udela jedno a pak jede normalne dal, jindy to je natrvalo az dokud nepreinstaluju system... ono to stejne vetsinou je az ve stavu kdy system ma dost a je to jenom vhodna zaminka k reinstalaci tak se to hodi:)
s novym systemem to je zas na dlouho dobry:)
boboco (1987)|4.12.2006 19:58
[quote=Leroj]Takže další problém, nějak se to hromadí...
Při vypalování DVD mi kolísá hladina zásobníku neustále mezi 10-90%, takže pálení trvá tak 25 minut. Docela mě to se.. Začalo to před pár dny a do té doby to jelo i 16x bez problémů. Vypalovací soft je stejný /Nero6/, hardware taky /až na graf. kartu/, takže jsem z toho jelen. CD pálí v pohodě, ale jedu je jen 8x, takže to asi stíhá... HD mám snad WD 160 Gb, SATA a je vcelku nový.
Nenašel by se nějaký dobrý nápad, co s tím ?[/quote]

Možná mi to někde uniklo, ale jakou máš mechaniku?:notsure
Leroj (271)|4.12.2006 20:11
Neuniklo, je to NEC asi měsíc starej /během 2let už druhá záruční výměna/, ale tím to asi nebude. Navíc teď se mi zdá, že nějak podivně každou chvíli hrabe HD, takže to by tak ještě scházelo.
Ten systém by stačil přeinstalovat, nebo formát C ? /to se mi teda nechce/ !!!
pas!k (3765)|4.12.2006 20:16
[QUOTE=Leroj]Neuniklo, je to NEC asi měsíc starej /během 2let už druhá záruční výměna/, ale tím to asi nebude. Navíc teď se mi zdá, že nějak podivně každou chvíli hrabe HD, takže to by tak ještě scházelo.
Ten systém by stačil přeinstalovat, nebo formát C ? /to se mi teda nechce/ !!![/QUOTE]
Zase se zopakuji :) Pouzivejte Ghost!
boboco (1987)|4.12.2006 20:27
[quote=Leroj]Neuniklo, je to NEC asi měsíc starej /během 2let už druhá záruční výměna/, ale tím to asi nebude. Navíc teď se mi zdá, že nějak podivně každou chvíli hrabe HD, takže to by tak ještě scházelo.
Ten systém by stačil přeinstalovat, nebo formát C ? /to se mi teda nechce/ !!![/quote]

Zkontroluj si běžící procesy, něco Ti určitě blokuje PC. Nemusíš to hned řešit reintallem. Zkus použít i utility jako TuneUp atp. Pro začátek může postačit, když si spustíš msconfig a podíváš se, co Ti startuje po najetí Windows. Vše, co neznáš nebo nepotřebuješ odšktrni. Kdykoliv to zas můžeš povolit kdyby to bylo třeba něco důležitého.
Leroj (271)|4.12.2006 20:53
Dík, skusim to zítra. Teď jsem pálil zálohu důležitých věcí na RW rychlostí 2,4 /starý médium/ a ani tak to nestíhá. Já se z toho picnu...
tequilla (1015)|5.12.2006 09:37
[QUOTE=pas!k]Zase se zopakuji :) Pouzivejte Ghost![/QUOTE]

Nechtel bys napsat nejakej jednoduchej navod? Myslim, ze by to byl velice prinosny thread pro novacky ;)
mech13 (5526)|5.12.2006 10:55
[QUOTE=tequilla]Nechtel bys napsat nejakej jednoduchej navod? Myslim, ze by to byl velice prinosny thread pro novacky ;)[/QUOTE]
je to jednoduchy:) pustis patricne ghost (16/32bit), vyberes co chces delat (zalohovat disk, partition, obnovit disk, partition...), vyberes soubor (bud kam zalohovat nebo z ceho obnovovat) a nejak to odpalis a jede to:) jeste jde nastavit komprese...
r34ktor (7477)|5.12.2006 12:13
[QUOTE=Leroj]Neuniklo, je to NEC asi měsíc starej /během 2let už druhá záruční výměna/, ale tím to asi nebude. Navíc teď se mi zdá, že nějak podivně každou chvíli hrabe HD, takže to by tak ještě scházelo.
Ten systém by stačil přeinstalovat, nebo formát C ? /to se mi teda nechce/ !!![/QUOTE]
No, může to být prakticky čímkoli.:notsure

Zkus toto:
- zkontroluj HDD utilitou od výrobce
- zkontroluj datové a napájecí kabely DVD-RW a HDD, zda nejsou poškozené nebo uvolněné
- prověř, zda ti na pozadí neběží nějaká aplikace, která intenzivně přistupuje na disk (např. Google Desktop Search, antivir, antispyware, apod.)
- nainstaluj nejnovější ovladače čipové sady
- podívej se do Prohlížeče událostí, zda se tam neobjevuje nějaké chybové hlášení
- chyba HW mechaniky taktéž nelze vyloučit
wizaard (913)|5.12.2006 16:27
[QUOTE=Leroj]...[/QUOTE]
Je pravděpodobné, jak tu už zaznělo, že na pozadí běží nějaké aplikace, které zaměstnávají disk (AVG a jeho automatické kontroly? To jsi asi nezapomněl), takže, jak už tu zaznělo, pro začátek bych překontroloval aplikace, které se spouští po startu Windows, zkusil bych projet počítač (registry a jiné) nějakým vhodným programem (TuneUp aj.) a pokud ani poté se nic nezmění a jsi si jistý, že je vše správně ([SIZE="1"]kabely[/SIZE], disk, mechanika, média, ...), zkus reinstall Windows.
pas!k (3765)|5.12.2006 16:42
jeste bych mozna zkusil toto dej neco tavit dej alt + ctrl + del nahod si procesy a mrkni co ti v jakou chvili vytezuje proc a pamet .. jestli ti tam neco v tech kritickych chvilkach nehapruje ..
ICEBOSS (3435)|9.12.2006 18:57
neprepnula se mechanika nebo disk do PIO rezimu?
Leroj (271)|9.12.2006 20:34
Díky za rady, ovšem krize se prohlubuje...
HD zkontrolován, kabely prověřeny, DMI zkontrolováno, zdroj v PC vyměněn, spousta procesů ukončena, NOD na zkoušku vypnut a výsledek žádný.
Jinak v pátek koupena tiskárna /Canon 4300/, protože odešel Epson /mechanicky/, no a ten Canon netiskne: po instalaci ovladačů proběhne první tisk a ten zůstane viset a neukončí se, takže druhý tisk skoro nemožný /jen po restartu !/. Ten Canon je OK, na jiném PC tiskne...
Takže závěr je tento: Zítra formát C :-(
Jsem zvědav, kdy se ty problémy zastaví, už mě to trošičku točí...