Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Cez WiFi router neprechadza internet z ADSL modemu - (**vyriešené**)

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Na internet som sa pripájal cez ADSL modem D-com. Za ním som mal pripojený WiFi router ASUS
    WL500GP. Všetko fungovalo perfektne. Dnes som D-com vymenil za ADSL modem ZyXEL Prestige 660RU
    lebo D-Com začal mať problémy s pripojením, tak mi ho provider vymenil. ZyXEL som nastavil a keď
    je pripojený priamo k PC tak všetko(internet) funguje. Po zaradení ASUSu už v PC nejde internet.
    IP adresy u ZyXEL som nastavil tak ako boli v D-com, aby sa ASUS a ZyXEL nebili. V PC môžem
    nastavovať cez explorer aj ASUS aj ZyXEL, takže sú navzájom prepojené. Zabudol som niečo ešte
    nastaviť/zmeniť, že mi nejde internet?
    Odpovídat lze po přihlášení

eraser

Zyxel prepni do bridge módu a o pripojenie nech sa postará Asus router, do ktorého zadáš i prihlasovacie meno a heslo, ktoré ti dal provider. Čo sa týka nastavenia IP, tak pokiaľ bude Zyxel v bridge, tak je to úplne jedno, tú IP adresu si však pamätaj, aby si k nemu mohol pristúpiť (priamo - káblom prepojený Zyxel a PC), ak budeš potrebovať vykonať nejaké nastavenia.

Čo sa týka NAT a iných LAN záležitostí, to už by si mal mať správne nakonfigurované, pretože si ten Asus využíval bez problémov s D-Linkom.

Ak by ti to nešlo, tak musíš vypísať IPčky a nastavenia routera a jednolivých PC v sieti.

A ešte doplním, že Zyxel prepojíš káblom s Asusom tak, že zo Zyxel porta vedie do WAN portu Asusu. Ale to zrejme poznáš...
    Naposledy upraveno uživatelem eraser: 16-02-2009 v 22:04 Důvod: dodatok o WAN porte

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Až teraz som sa k tomu dostal. Ďakujem za radu. Už to ide ako má.

Podobná témata

1. WiFi ADSL router
    Od tobel v sekci Sítě
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-07-2010, 22:01
  2. ADSL WIFI router a WIFI karta
    Od daemon64 v sekci Sítě
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 07-12-2008, 00:57
  3. Aky ADSL Wifi router ???
    Od kochones v sekci Sítě
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 25-08-2008, 22:40
  4. ADSL Modem a router - (**vyriešené**)
    Od dakty v sekci Sítě
    Poslední příspěvek: 07-08-2008, 11:54
  5. HELP - ADSL router a Wifi router
    Od mad_fido v sekci Sítě
    Poslední příspěvek: 06-04-2008, 16:16