Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 30

Téma: MP3 přehrávač - MP4, mobil nebo jen MP3? Jaká sluchátka?

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Dneska jsem se dostal do toho samého obchodu se sluchátky, sestra si šla vybírat clip-ony . Měli akorát Panasonic, ale po mém výběru jsem je rozhodně nezatracoval. Vzhledem k tomu, že vlastní 128MB přehrávač LG na kterém jsou alba se zoufale nízkým bitratem (VBR okolo 48 až 64kb/s). Poslouchá hip-hop a metal, zkoušeli jsme Eminema (VBR 48kb/s) a nějakou místní testovací skladbu z CD/MP3 přehrávače iRiver v dobré kvalitě.

RP-HS45E-AA
    Průměr membrány 30 mm
    Impedance 24 ohmů
    Citlivost 102 dB / mW
    Příkon 1000 mW
    Frekvenční rozsah 14 Hz - 24 kHz
    Délka kabelu 1,1 m
    Hmotnost 30 g

265 Kč s DPH

RP-HS71E-S
    Průměr membrány 30 mm
    Impedance 20 ohmů
    Citlivost 108 dB / mW
    Příkon 1000 mW
    Frekvenční rozsah 14 Hz - 24 kHz
    Délka kabelu 0-1 m
    Hmotnost 33 g

645 Kč s DPH

Eminem - naprosto shodný zvuk
    Testovací muzika - naprosto shodný zvuk

Vzhledem k ceně bych čekal rozdíl, ten se ovšem nekoná. Ty Panasonic za 265Kč hrají slušně (basují více než špunty Sennheiser MX50 street, žádné zahuhlané výšky). Dovolím si odhadnout, že hrají o několik tříd lépe než levné špunty stejné cenové kategorie.
    Naposledy upraveno uživatelem P@pi: 08-02-2007 v 23:41
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Leroj
    Registrace
    Dec 2006

P@pi:
    pokud ti nevadí trochu větší rozměr sluchátek, tak ti doporučim Koss Porta Pro - jsou skládací, doživotní záruka a bezkonkurenční zvuk /v kategorii přenosných sluchátek/. Navíc dnes asi za 1100 /já je kupoval před mnoha lety za 2200/

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

a pokud ti vetsi sluchatka vadi kup si kos sport plugy Za ty prachy fakt vynikajici zvuk.

Registrace
    May 2006

Heh, já sluchátka už nesháním (i když by mi na filmy jedny bodly, 2 hodiny mít špunty není nejpříjemnější). Ale nejradši bych volil uzavřená, teď mám Logitech Precision Gaming Headset a zvukově to žádný zázrak není, navíc nejsou uzavřená (je mi zima na uši ).

Proč jsem tady popisoval ty sluchátka? Totiž, když nějaký vybírám, tak zaboha nemůžu najít recenzi (kor na špunty), takže jsem jenom rád, když mi někdo alespoň trošku popíše jak hrajou. A když už někdo nějaké má, potom řekne, že jsou super, ale nemá je s čím srovnat (= téměř nulová výpovědní hodnota) nebo má svoje starý sluchátka za 250,- a teď si koupí nový za 1200,- a rozplývá se jak hrajou perfektně, přitom můžou hrát nejhůř ze všech možných sluchátek za 1200,-. Nejlepší jsou nějaké testy s množstvím typů, jenže těch je na netu strašně málo , proto je pro mně sesláním z nebes každý takový test nebo porovnání ve stejnou chvíli na stejném přístroji.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Frog
    Registrace
    Aug 2006

už len podľa fyzického vzhladu a prevedenia vyzeraju najlepšie sluchatka od panasonicu. Osobne použivam panasonic-i čo sa tyka sluchatok, vystriedal som viaceroo značiek, ale s panasonicmi zatial sama spokojnost. Ludia daju na KOSS vdaka doživotnej zaruke, hoci kvalita zvuku tomu nemusi zodpovedat, a radsej budu pocuvat zvuk "nekvalitny" ale so zarukou

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

to jsi trosku prestrelil s tou kvalitou Nemyslim si ze by koss vykupoval kvalitu dozivotni zarukou spis bych rekl ze si to muzou dovolit protoze jejich sluchatka jsou opravdu kvalita to jak po prakticke tak technicke strance
    Naposledy upraveno uživatelem pas!k: 11-02-2007 v 19:07

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Leroj
    ...tak ti doporučim Koss Porta Pro - jsou skládací, doživotní záruka a bezkonkurenční zvuk /v kategorii přenosných sluchátek/. Navíc dnes asi za 1100 /já je kupoval před mnoha lety za 2200/
    Sám si taky teď asi koupím nějaká ta sluchadla, jak velká - uzavřená pro počítač, tak malá - špuntíky na cesty. Koss Porta Pro mě odrazují svým vzhledem a navíc slyšel jsem od Kossů pár sluchátek hrát a byly to vždy jen basy se zastřenými výškami a celkově opravdu nic moc... (Porta Pro jsem ale nikdy neslyšel, neposuzuju je). Ty Panasoniky se mi docela líbí. Senheisery jsou výborný akorát když má člověk opravdu dostatečný finance, od senheiserů nemá cenu kupovat sluchátka pod 1 500,-. Musím říct, že zatím nejlepší pecky jaké jsem kdy měl, jsou sluchátka iRiver dodávaná k IFP-890. Vypadají až nechutně obyčejně a levně, ale zvuk je bezkonkurenční. Jsou to maskované Senheisery. Navíc, měl jsem půjčené Senheisery MX-55 (stojí lehce pod 1 000,-) a zvuk byl při přímém srovnání o dost horší (méně výrazné hloubky, celkově přirozený zvuk a perfektními výškami, ale basy opravdu chyběly). Takže možná zkusím ty panasoniky a možná je zas dám bráchovi a dál si ponechám ošklivé iRivery (nebo je vykuchám a přehodím střívka pokud to bude možné)... Co se týče velkých, uzavřených sluchátek, nemám teď peníze na vyhazování, kdysi jsem si v Hypernově koupil nejlevnější uzavřená sluchátka od Phillipse (přestože psa filipsa jako značku fakt moc nemusím) a za 390,- to byla báječná investice, zvuk byl velmi slušnej. Pokud by se mi doslova nerozpadly, mám je dodnes. Když se mi tedy někde objeví finance, asi půjdu do:
    http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=41794
    a jako druhé jsem myslel, že vezmu nějaké ty Phillipse, ale docela mě láká cena na těchto Thomsonech, které nevypadají špatně: http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=23342
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 11-02-2007 v 21:01

Registrace
    May 2006

Já také slyšel ošklivá sluchtáka od iRiveru a bomba, takový škaredě modrý. Špunty (normální, ne ty do ucha) a hrály výtečně, perfektní výšky a dobrý basy (k iRiveru T20). Asi proto není ten přehrávač žádná levnota.

Porta Pro jsem slyšel a kdo chce basy, tak jsou téměř bezkonkurenční. Ale odrazuje mně vzhled, jsou otevřená a přebasovaná.

2Boboco: já neměl odvahu jít do nevyzkoušených sluchátek, ale hodně lidí si pochvaluje ty Creative EP, imho budou hrát lépe než ty Panasonicy.

Z uzavřených sluchátek jsem měl předchozí verzi těchto (bez toho bassreflexu nebo co to je) http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=22611. Taky hráli dobře, než se rozpadly potřetí a já už neměl náladu to řešit (strašně levný plasty :/).

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od P@pi
    Já také slyšel ošklivá sluchtáka od iRiveru a bomba, takový škaredě modrý. Špunty (normální, ne ty do ucha) a hrály výtečně, perfektní výšky a dobrý basy (k iRiveru T20). Asi proto není ten přehrávač žádná levnota.

Porta Pro jsem slyšel a kdo chce basy, tak jsou téměř bezkonkurenční. Ale odrazuje mně vzhled, jsou otevřená a přebasovaná.

2Boboco: já neměl odvahu jít do nevyzkoušených sluchátek, ale hodně lidí si pochvaluje ty Creative EP, imho budou hrát lépe než ty Panasonicy.

Z uzavřených sluchátek jsem měl předchozí verzi těchto (bez toho bassreflexu nebo co to je) http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=22611. Taky hráli dobře, než se rozpadly potřetí a já už neměl náladu to řešit (strašně levný plasty :/).
    Na iRiver nedám dopustit, zatím jsem nenašel přehrávač který bych s kvalitou zvuku u iRivera mohl srovnávat. Těmi sluchátky a velmi slušnou výstupní zvukovou kvalitou si získali nejen mě, ale i spoustu dalších. Bohužel, zlaté čase iRiveru jsou dávno pryč. To co dělají teď, se mi ani torchu nelíbí. -věřím, že zvuk je stále slušnej, ale jinak.... Ty Pioneery budou určitě slušný, ale cenou jsou už mimo můj limit. Creative EP je širokej pojem, ale asi máš na mysli Creative EP630 (nebo 635). Myslíš, že budou opravdu lepší než ty Panasonic?

Registrace
    May 2006

Zatím jsem na ně slyšel jen chválu (EP630). EP635 mají jinou barvu a o 1mm větší měnič, je otázka, jak se to projeví ve zvuku (vzhledem k ceně).

iRiver pro mně byl číslo jedna v době CD/MP3 přehrávačů, s nástuperm flash šli do "kytek". Mají hrozně vysoké ceny a konkurence nemá o tolik horší zvuk, navíc toho nemají nic moc navíc :/. Prostě jejich flashování firmware, zvuk atp. bylo skvělý, jenže konkurence přišla s tim samým (dyť můj LG za pár stovek umí to samý, má ekvalizér, firmware, podsvícení, jas a kontrast, doba podsvícení, text písniček, SRS WOW efekty, zobrazení českých fontů, skrollování textu, podpora VBR, podpora WMA...). Všechno co uměl iRiver, umí dneska i ostatní a on je furt stejně drahej...
    Naposledy upraveno uživatelem P@pi: 11-02-2007 v 21:36

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od P@pi
    Zatím jsem na ně slyšel jen chválu (EP630). EP635 mají jinou barvu a o 1mm větší měnič, je otázka, jak se to projeví ve zvuku (vzhledem k ceně).

iRiver pro mně byl číslo jedna v době CD/MP3 přehrávačů, s nástuperm flash šli do "kytek". Mají hrozně vysoké ceny a konkurence nemá o tolik horší zvuk, navíc toho nemají nic moc navíc :/. Prostě jejich flashování firmware, zvuk atp. bylo skvělý, jenže konkurence přišla s tim samým (dyť můj LG za pár stovek umí to samý, má ekvalizér, firmware, podsvícení, jas a kontrast, doba podsvícení, text písniček, SRS WOW efekty, zobrazení českých fontů, skrollování textu, podpora VBR, podpora WMA...). Všechno co uměl iRiver umí dneska i ostatní a on je furt stejně drahej...
    V téhle době se už opravdu nevyplatí, navíc jsem si koupil nokii 6280 a tam si rovnou pouštím videoklipy -ale je pravda, že kvalita zvuku je kapku jinde... kapku víc Ale je fajn, že si teď můžu prohlížet fórum SHW i na mobilu (to už v tý škole fakt nebudu nic dělat )...

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Leroj
    Registrace
    Dec 2006

tak se ještě vrátim k těm Kossům. Tady je o nich menší debata mezi hifisty:
    http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=118

to, že tam nedopadají nejlépe neznamená že jsou špatný, ale tamnější komunita má poněkud jiné nároky na zvuk než je běžně zvykem...

tady je ještě odkaz na test hi-fi sluchátek /ze stejného zdroje/:
    http://www.cdprehravace.wz.cz/sluchatka/zebr.htm
    tam si nevedou zle, protože většina dalších modelů je úplně jiná liga /i cenová/

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Zdarec chlapci, původně jsem si chtěl koupit Evolve Dream 1GB ale pak jsem se dozvěděl, že to nemá slot pro paměťové karty.A tak jsem si teď vybral Evolve Neo 2GB.Podle tech. parametrů by to mělo mít kvalitní display a mělo by to přehrávat všechny formáty co pořebuji.Ale stejně někoho z vás prosím jestli máte s touhle mašinkou sebemenší zkušenosti nebo alespoň názor, napiš te mi.

Nováček Avatar uživatele amoondre
    Registrace
    May 2006

Ten co chce fotit, kupi si poriadny fotak. Ten co chce pocuvat hudbu tak si kupi poriadnu mp3ku a nie zlataninu mobil+mp3. Kup nieco od creative/iRiver/emgeton a k tomu Koss Porta Pro/Sennheiser PX100 (oboje sluchatka maju ine podanie, preto je treba vyskusat podla toho aku hudbu pocuvas).

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Ahoj ja mám MP3 přehrávač od Emgetonu http://www.nc.cz/emgeton-cult-x0-8gb_d19243.html, zároveň mám SmartPhone Asus P320 oba dva přehrávají hudbu výborně.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Jaká sluchátka?
    Od N0isy v sekci Audio
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 18:49
  2. MP3ky nebo mobil ?
    Od Darkhunter v sekci Audio
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 09-12-2011, 12:36
  3. Jaká hi-fi otevřený sluchátka?