reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MP3 přehrávač - MP4, mobil nebo jen MP3? Jaká sluchátka?

P@pi (1519)|4.12.2006 21:54
MP3 přehrávač
--------------

Mám zhruba 5000 - 6000 na mobil a vzhledem k tomu, že chci MP3 přehrávač, tak bych to chtěl nacpat do této ceny nezávisle na tom, zda si pořídim mobil+MP3 přehrávač, jen mobil (s int. přehrávačem) nebo PDA+GSM.

--------------------------------------------

Obecné požadavky (aby to zvládal alespoň jeden přístroj):
kvalitní MP3 výstup (zvuk)
3,5mm jack
přehrávání multimédií (filmy, hry...)

Požadavky na mobil:
psaní, volání, budík a upomínky, nic víc, nic míň
foťák je zbytečnost
kamera je taky zbytečná

Požadavky na MP3:
velkým plusem jsou SD karty apod.
rádio není nutností

Takže jsem to vymyslel asi takhle:
Kingston Media Player K-PEX 100 2GB (dá se sehnat pod 3k)
eshop: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41748
recenze: http://www.mp3centrum.cz/new.php?newId:12
+kvalitní displej
+hry
+přehrávání filmů
+slušný zvuk
+SD slot
-čeština
-baterie (integrovaná a dobíjení přes USB :/)

Mobil:
Vzhledem ke kvalitnímu MP4 přehrávači mi jde u mobilu pouze o základ a design.

Co todle: Samsung SGH-C130 http://www.alza.cz/gsm-mobilni-telefon-samsung-sgh-c130-stribrny-d68037.htm

NEBO Nokia E50 s OS + redukce na 3,5mm jack? Do soňáků se mi moc nechce...

Jakékoliv zkušenosti, návrhy nebo cokoli k tématu :p. Pokud víte o jiném stylovém mobilu za pár babek či kvalitním MP4 nebo levném PDA s GSM modulem, tak sem s tím...
Zeli (397)|4.12.2006 22:03
Jeden muj kamos ma Motorolu MPx200. Je to teda postarsi mobil, ale diky Windowsuma pametovy karte (SD) na nem muzes poustet i filmy .avi, hrat nejaky gamesky, atd. Po bazarech se da sehnat urcite za dobrej peniz. Je to takovej malej notebook do kapsy ;).
wizaard (913)|4.12.2006 22:12
No, jen ne Nokii... ale tam jde o mé antipatie. Já bych volil Sony Ericsson, ovšem kolem 5-6000Kč seženeš leda K750i, která se za plnohodnotný MP3 přehrávač úplně považovat nedá - kvalita zvuku se odvíjí od použitých sluchátek, redukci na 3,5mm jack je možné koupit za cca 150Kč, ale přehrávači chybí komfort toho z W800i a jiných Walkman Sony Ericssonů (vím, o čem mluvím, K750i mi leží na stole, mám zkušenosti i s W800i a dalším nepřímo Walkman mobilem Z530i resp. W300i; předtím jsem měl K700i a před ní ještě jiných cca 15 mobilů, takže celkem vím, o čem mluvím). Smysl má jedině W800i, W810i nebo W700i, ale to jsou mobily (až na W700i) malinko jiných cenových relací. Samozřejmě ale např. k K750i by bylo navíc nutné dokoupit paměťovou kartu (např. 512MB cca 650Kč).

Nevím, co bych Ti doporučil, i přesto, co jsem napsal, vidím mobil-Walkman jako dobrou alternativu a na výběr je na trhu opravdu hodně modelů, cenově jsou ale často někde úplně jinde. Ohledně MP3 přehrávačů a PDA radit nebudu, do toho nedělám ;).

EDIT: Jinak Tvoje volba vypadá střízlivě :).
P@pi (1519)|4.12.2006 22:21
[QUOTE=wizaard]...[/QUOTE]

Problém s těma walkmanama je cena a poměr cena/schopnosti. Přece jen takhle mně to přijde zhruba na 5000 a to dostanu navíc špičkový 2" displej a 2GB (+256MB karta v balení). Další věcí, co mně odrazuje od mobil s MP3jkou je výdrž (nemluvě o nějakém přehrávání videií).

[QUOTE=Zeli]Jeden muj kamos ma Motorolu MPx200...[/QUOTE]

Pěknej telefon, rozhodně ho zařadim do kandidátů, ale bohužel je dost starej (2003) a ta podpora MP3 nebude nic moc. Díky za tip.
wizaard (913)|4.12.2006 22:27
[QUOTE=P@pi]Problém s těma walkmanama je cena a poměr cena/schopnosti. Přece jen takhle mně to přijde zhruba na 5000 a to dostanu navíc špičkový 2" displej a 2GB (+256MB karta v balení). Další věcí, co mně odrazuje od mobil s MP3jkou je výdrž (nemluvě o nějakém přehrávání videií).[/QUOTE]
To je jasný, za MP3 přehrávač neplatíš, ale platíš za 2MPx foťák s AF a za další zbytečné funkce, které nevyužiješ. Jak jsem se ale už zmínil, Tvoje volba nevypadá zle, já doporučuji MP3 mobil proto, že jsem zvyklý s sebou tahat pouze jednu věc a MP3 fajnšmekr nejsem, spíš mám rád mobily, proto mi tam MP3 přijde jako super, nicméně nikoliv nezbytná funkce.
pas!k (3765)|5.12.2006 16:34
Ja nevim napisi sem jak bych v techto vecech postupoval ja mozna se stimto nazorem neztotoznis:)

Co se tyce prehravani filmu na prenosnych zarizeni myslim ze si pod tim hodne lidi predstavuje trosku neco jineho nez jsou bezne dostupne prenosne pristroje v dnesni dobe schopny nabidnout. A to nemluvim o cene za kterou chces pristroj porizovat. Byt tebou zamerim se spis na to abys mel kvalitni mp3 prehravac s moznosti pridavnych karet + kvalitni sluchatka. A zbytek pouzij na levnejsi mobil protoze tam takove naroky nemas jestli to dobre chapu ..

Co se tyce prehravani mp3 muzu ti doprucit sandisk .. sansa e140 da se sehnat cca za 2000 Kc, k tomu si kup 2GB SD kartu a Koss Spark Plugy a cca za cenu 3500 mas solidni mp3 prehravac s kvalitnimi sluchatky vybornou vydrzi na jednu microtuzkovou baterku s kapacitou 3gb a muzes to pouzivat i jako ctecku sd karet. Sluchatka dodavany s tim prehravacem jsou samy o sobe celkem ok ale koss je koss. A za 2500 si kup nejaky jety telefon z bazaru .. Tedy aspon takhle bych to resil ja mit v kapse 6000 a chtit mobil a mp3 prehravac.
P@pi (1519)|5.12.2006 21:25
sansa e140 + 2GB SD karta + Koss Spark Plugy => 3500

Kingston 2GB + 256MB (v balení) + Koss Spark Plug => 3500

Tak to se mi víc líbí ten Kingston (MP4, hry). Máš ten SanDisk?

Jinak co se týče sluchátek, tak mám zálusk na Creative Earphones EP-635, na EP-630 jsem slyšel hodně dobrého a tydle mají ještě větší repro.
pas!k (3765)|5.12.2006 21:27
jj mám a fakt mu nemam moc co vytknout z aty prachy je to fakt super stroj:)

Sansa e140 dole si muzes precist nejaky nazory

Video a tady kdyz prekousnes 20sec reklamu je i video kde is muzes prohlednout jak vypada
P@pi (1519)|5.12.2006 22:15
Chjo, docela jsi mně nalákal a já spíš koukám po c240, ale v recenzích a zkušenostech ty SanDisky dopadaj špatně. Hlavně co se týče zvuku :(.

Už mně z toho hledání bolí hlava :rolleyes:.
pas!k (3765)|6.12.2006 05:38
A testuji je s jinejma sluchatkama_? S tema kossama na zvuk rozhodne nadavat nebudes :)
Cujo11 (54)|22.1.2007 18:37
panove mam takovy problem, premyslim o mp3/mp4 playeru
zatim me napadly : microsoft zune, apple ipod (s rockboxem), creative zen...
ktere budou nejlepsi?
diky
Withman (1337)|22.1.2007 18:47
[QUOTE=P@pi]sansa e140 + 2GB SD karta + Koss Spark Plugy => 3500

Kingston 2GB + 256MB (v balení) + Koss Spark Plug => 3500

Tak to se mi víc líbí ten Kingston (MP4, hry). Máš ten SanDisk?

Jinak co se týče sluchátek, tak mám zálusk na Creative Earphones EP-635, na EP-630 jsem slyšel hodně dobrého a tydle mají ještě větší repro.[/QUOTE]

EP-630 má kolega a já jsem je také trochu testoval. Jsou fantasické, hrajou opravdu dobře, osobně bych řekl, že možná eště líp než Spark Plug. Na Spark Plugy jsem měl zálusk, ale vykašlal jsem se na ně, páč když je má člověk v uších, tak vypadají hodně divně, skoro jako Frankenstein - osobní názor. EP-630 jsou dle mého názoru zvukově lepší (o trošku) a designově jsou uplně jinde, "vpadnou" přímo do ucha a nejsou vůbec vidět, jen drátky.
Cujo11 (54)|22.1.2007 21:05
za ty prachy? za ty prachy mam ipod 20gb (z aukra nebo nekde)
P@pi (1519)|2.2.2007 22:59
Tak abych to dokopal ke zdárnému konci. Sehnal jsem W700i z druhé ruky (aukro) bez sluchátek i bez konektoru. Ten jsem dokoupil za 150Kč (mohl jsem počkat do konce týdne za 100, ale kdo by čekal, že? :)).

K tomu jsem potřeboval sluchátka, mohl jsem si objednat ony Creative, ale radši jsem neriskoval a šel jsem si je koupit do obchodu s elektronikou. Vyzkoušel jsem čtvery sluchátka:

Sony MDR-NE1/ L
Nová moderní sluchátka s páskem na krk
otevřená s vylepšenou reprodukcí basů
16 mm měnič
neodymiový magnet pro čistý zvuk
akustický obvod Twin turbo
frekvenční rozsah 12 - 22 000 Hz
modrá barva

422 Kč s DPH


Koss Spark plug
Frekvenční rozsah: 10-20000 Hz
Impedance: 16 Ohm
Citlivost: 112 dB
Zkreslení: < 0,3 %
Bezdrátové spojení: ne
Délka kabelu: 1,2 m
Konektor: 3,5 mm
Váha: 7 g

566 Kč s DPH


Panasonic RP-HNJ50
černá, rozsah 6Hz - 25kHz
uzavřený typ sluchátek
šňůrka na krk vhodná k mp3 nebo SD přehrávačům
klip pro uchycení sluchátek
3 velikosti silikonových nástavců do uší

715 Kč s DPH


Sennheiser MX50 Street
Typ elastická stereo sluchátka
Frekvenční rozsah 19-21000 Hz
Impedance 64 Ohm
THD < 0.1%
SPL (1 kHz, 1 Vrms) 114 dB
In-ear
Hmotnost cca 6g (bez kablíku)
Kabel 1,2 metru, asymetrický
3,5 mm konektor

405 Kč s DPH


Měl jsem je v uších pouze zhruba na půl minuty až minutu, "testovací" muziku tvořilo System of a down (Bounce), Samba de Janeiro, Liquido (Ordinary life) a Ska-P (Nino soldado). Z každé písničky jen část, Samba kvůli basům, zbytek je průřez mojí oblíbenou muzikou.:

Sony MDR-NE1/ L - první testovaná sluchátka a docela mě překvapila kvalita zvuku. Basy jsou měkké (nebolí z nich hlava) a pěkný "prostorový" zvuk. Rozhodně nečekejte nějaké basy, ze kterých by Vám upadli uši. Šnůrka se mi vůbec nelíbí a dle prodejce nejde sundat.

Sennheiser MX50 Street - čekal jsem od těchto sluchátek mnohem více než jsem nakonec uslyšel. Zvuk byl vcelku plochý bez výraznějších basů. Sluchátka se mi zvukově příliš nelíbila, především mi scházel prostor.

Panasonic RP-HNJ50 - stejný typ sluchátek jako zmiňované Creative EP-630 (EP-635). Zvukově nejlepší, zvuk mnohem prostorovejší oproti Sennheiserům, basy jsou úplně v jiné dimenzi. Výšky a středy jsou zhruba srovnatelné.

Koss Spark plug - poslední sluchátka, která se mi dostala do uší. Čekal jsem mohutné basy, jak tvrdí spousta příznivců této značky. Nedočkal jsem se. Sluchátka měla slušný prostorový zvuk, ovšem výšky byly trošku "zamlžené" (oproti Panasonicům).

Omlouvám se za nepoužívání odborných výrazů, pouze ličím své vlastní pocity z poslechu a doufám, že někomu pomohou při nákupu. Mám svou vlastní metodiku testu (především výběr písniček), proto můžou být výsledky úplně jiné oproti někomu jinému.

Ceny jsem přejal z nejlevnějších eshopů, ceny v obchodě byly diametrálně odlišné (např za Panasonic chtěli jen 780Kč - tedy jen o 65Kč navíc, za Sparky chtěli 960Kč - tedy o 400Kč navíc :D).

Z těchto bych doporučil buď Sony nebo Panasonic, oboje mají srovnatelný zvuk. Panasonic má hlubší basy.

Sám jsem si koupil Panasonic a zatím 100% spokojenost, uši z nich nebolí a sedí perfektně.
P@pi (1519)|8.2.2007 23:20
Dneska jsem se dostal do toho samého obchodu se sluchátky, sestra si šla vybírat clip-ony :p. Měli akorát Panasonic, ale po mém výběru jsem je rozhodně nezatracoval. Vzhledem k tomu, že vlastní 128MB přehrávač LG na kterém jsou alba se zoufale nízkým bitratem (VBR okolo 48 až 64kb/s). Poslouchá hip-hop a metal, zkoušeli jsme Eminema (VBR 48kb/s) a nějakou místní testovací skladbu z CD/MP3 přehrávače iRiver v dobré kvalitě.

[SIZE="3"]RP-HS45E-AA[/SIZE]
Průměr membrány 30 mm
Impedance 24 ohmů
Citlivost 102 dB / mW
Příkon 1000 mW
Frekvenční rozsah 14 Hz - 24 kHz
Délka kabelu 1,1 m
Hmotnost 30 g

265 Kč s DPH


[SIZE="3"]RP-HS71E-S[/SIZE]
Průměr membrány 30 mm
Impedance 20 ohmů
Citlivost 108 dB / mW
Příkon 1000 mW
Frekvenční rozsah 14 Hz - 24 kHz
Délka kabelu 0-1 m
Hmotnost 33 g

645 Kč s DPH



Eminem - naprosto shodný zvuk
Testovací muzika - naprosto shodný zvuk

Vzhledem k ceně bych čekal rozdíl, ten se ovšem nekoná. Ty Panasonic za 265Kč hrají slušně (basují více než špunty Sennheiser MX50 street, žádné zahuhlané výšky). Dovolím si odhadnout, že hrají o několik tříd lépe než levné špunty stejné cenové kategorie.
Leroj (271)|9.2.2007 02:08
P@pi:
pokud ti nevadí trochu větší rozměr sluchátek, tak ti doporučim Koss Porta Pro - jsou skládací, doživotní záruka a bezkonkurenční zvuk /v kategorii přenosných sluchátek/. Navíc dnes asi za 1100 /já je kupoval před mnoha lety za 2200/
pas!k (3765)|9.2.2007 06:36
a pokud ti vetsi sluchatka vadi kup si kos sport plugy :) Za ty prachy fakt vynikajici zvuk.
P@pi (1519)|9.2.2007 22:24
Heh, já sluchátka už nesháním (i když by mi na filmy jedny bodly, 2 hodiny mít špunty není nejpříjemnější). Ale nejradši bych volil uzavřená, teď mám Logitech Precision Gaming Headset a zvukově to žádný zázrak není, navíc nejsou uzavřená (je mi zima na uši :D).

Proč jsem tady popisoval ty sluchátka? Totiž, když nějaký vybírám, tak zaboha nemůžu najít recenzi (kor na špunty), takže jsem jenom rád, když mi někdo alespoň trošku popíše jak hrajou. A když už někdo nějaké má, potom řekne, že jsou super, ale nemá je s čím srovnat (= téměř nulová výpovědní hodnota) nebo má svoje starý sluchátka za 250,- a teď si koupí nový za 1200,- a rozplývá se jak hrajou perfektně, přitom můžou hrát nejhůř ze všech možných sluchátek za 1200,-. Nejlepší jsou nějaké testy s množstvím typů, jenže těch je na netu strašně málo :thumbdown, proto je pro mně sesláním z nebes každý takový test nebo porovnání ve stejnou chvíli na stejném přístroji.
Frog (510)|10.2.2007 11:52
už len podľa fyzického vzhladu a prevedenia vyzeraju najlepšie sluchatka od panasonicu. Osobne použivam panasonic-i čo sa tyka sluchatok, vystriedal som viaceroo značiek, ale s panasonicmi zatial sama spokojnost. Ludia daju na KOSS vdaka doživotnej zaruke, hoci kvalita zvuku tomu nemusi zodpovedat, a radsej budu pocuvat zvuk "nekvalitny" ale so zarukou :)
pas!k (3765)|11.2.2007 18:31
to jsi trosku prestrelil s tou kvalitou :) Nemyslim si ze by koss vykupoval kvalitu dozivotni zarukou spis bych rekl ze si to muzou dovolit protoze jejich sluchatka jsou opravdu kvalita to jak po prakticke tak technicke strance
boboco (1987)|11.2.2007 18:59
[quote=Leroj]...tak ti doporučim Koss Porta Pro - jsou skládací, doživotní záruka a bezkonkurenční zvuk /v kategorii přenosných sluchátek/. Navíc dnes asi za 1100 /já je kupoval před mnoha lety za 2200/[/quote]

Sám si taky teď asi koupím nějaká ta sluchadla, jak velká - uzavřená pro počítač, tak malá - špuntíky na cesty. Koss Porta Pro mě odrazují svým vzhledem a navíc slyšel jsem od Kossů pár sluchátek hrát a byly to vždy jen basy se zastřenými výškami a celkově opravdu nic moc... (Porta Pro jsem ale nikdy neslyšel, neposuzuju je). Ty Panasoniky se mi docela líbí. Senheisery jsou výborný akorát když má člověk opravdu dostatečný finance, od senheiserů nemá cenu kupovat sluchátka pod 1 500,-. Musím říct, že zatím nejlepší pecky jaké jsem kdy měl, jsou sluchátka iRiver dodávaná k IFP-890. Vypadají až nechutně obyčejně a levně, ale zvuk je bezkonkurenční. Jsou to maskované Senheisery. Navíc, měl jsem půjčené Senheisery MX-55 (stojí lehce pod 1 000,-) a zvuk byl při přímém srovnání o dost horší (méně výrazné hloubky, celkově přirozený zvuk a perfektními výškami, ale basy opravdu chyběly). Takže možná zkusím ty panasoniky a možná je zas dám bráchovi a dál si ponechám ošklivé iRivery (nebo je vykuchám a přehodím střívka pokud to bude možné)... Co se týče velkých, uzavřených sluchátek, nemám teď peníze na vyhazování, kdysi jsem si v Hypernově koupil nejlevnější uzavřená sluchátka od Phillipse (přestože psa filipsa jako značku fakt moc nemusím) a za 390,- to byla báječná investice, zvuk byl velmi slušnej. Pokud by se mi doslova nerozpadly, mám je dodnes.
P@pi (1519)|11.2.2007 19:49
Já také slyšel ošklivá sluchtáka od iRiveru a bomba, takový škaredě modrý. Špunty (normální, ne ty do ucha) a hrály výtečně, perfektní výšky a dobrý basy (k iRiveru T20). Asi proto není ten přehrávač žádná levnota.

Porta Pro jsem slyšel a kdo chce basy, tak jsou téměř bezkonkurenční. Ale odrazuje mně vzhled, jsou otevřená a přebasovaná.

2Boboco: já neměl odvahu jít do nevyzkoušených sluchátek, ale hodně lidí si pochvaluje ty Creative EP, imho budou hrát lépe než ty Panasonicy.

Z uzavřených sluchátek jsem měl předchozí verzi těchto (bez toho bassreflexu nebo co to je). Taky hráli dobře, než se rozpadly potřetí a já už neměl náladu to řešit (strašně levný plasty :/).
boboco (1987)|11.2.2007 20:36
Na iRiver nedám dopustit, zatím jsem nenašel přehrávač který bych s kvalitou zvuku u iRivera mohl srovnávat. Těmi sluchátky a velmi slušnou výstupní zvukovou kvalitou si získali nejen mě, ale i spoustu dalších. Bohužel, zlaté čase iRiveru jsou dávno pryč. To co dělají teď, se mi ani torchu nelíbí. -věřím, že zvuk je stále slušnej, ale jinak....:( Ty Pioneery budou určitě slušný, ale cenou jsou už mimo můj limit. Creative EP je širokej pojem, ale asi máš na mysli Creative EP630 (nebo 635). Myslíš, že budou opravdu lepší než ty Panasonic?
P@pi (1519)|11.2.2007 21:28
Zatím jsem na ně slyšel jen chválu (EP630). EP635 mají jinou barvu a o 1mm větší měnič, je otázka, jak se to projeví ve zvuku :notsure (vzhledem k ceně).

iRiver pro mně byl číslo jedna v době CD/MP3 přehrávačů, s nástuperm flash šli do "kytek". Mají hrozně vysoké ceny a konkurence nemá o tolik horší zvuk, navíc toho nemají nic moc navíc :/. Prostě jejich flashování firmware, zvuk atp. bylo skvělý, jenže konkurence přišla s tim samým (dyť můj LG za pár stovek umí to samý, má ekvalizér, firmware, podsvícení, jas a kontrast, doba podsvícení, text písniček, SRS WOW efekty, zobrazení českých fontů, skrollování textu, podpora VBR, podpora WMA...). Všechno co uměl iRiver, umí dneska i ostatní a on je furt stejně drahej...
boboco (1987)|11.2.2007 21:35
V téhle době se už opravdu nevyplatí, navíc jsem si koupil nokii 6280 a tam si rovnou pouštím videoklipy:D -ale je pravda, že kvalita zvuku je kapku jinde... kapku víc;) Ale je fajn, že si teď můžu prohlížet fórum SHW i na mobilu (to už v tý škole fakt nebudu nic dělat:D )...
Leroj (271)|12.2.2007 20:55
tak se ještě vrátim k těm Kossům. Tady je o nich menší debata mezi hifisty:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=118

to, že tam nedopadají nejlépe neznamená že jsou špatný, ale tamější komunita má poněkud jiné nároky na zvuk než je běžně zvykem.
LochneSS (1)|18.11.2007 09:12
Zdarec chlapci, původně jsem si chtěl koupit Evolve Dream 1GB ale pak jsem se dozvěděl, že to nemá slot pro paměťové karty.A tak jsem si teď vybral Evolve Neo 2GB.Podle tech. parametrů by to mělo mít kvalitní display a mělo by to přehrávat všechny formáty co pořebuji.Ale stejně někoho z vás prosím jestli máte s touhle mašinkou sebemenší zkušenosti nebo alespoň názor, napiš te mi.
amoondre (30)|18.11.2007 11:48
Ten co chce fotit, kupi si poriadny fotak. Ten co chce pocuvat hudbu tak si kupi poriadnu mp3ku a nie zlataninu mobil+mp3. Kup nieco od creative/iRiver/emgeton a k tomu Koss Porta Pro/Sennheiser PX100 (oboje sluchatka maju ine podanie, preto je treba vyskusat podla toho aku hudbu pocuvas).
johnny008 (3)|25.1.2010 16:29
Ahoj ja mám MP3 přehrávač od Emgetonu http://www.nc.cz/emgeton-cult-x0-8gb_d19243.html, zároveň mám SmartPhone Asus P320 oba dva přehrávají hudbu výborně.