Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: MP3 přehrávač - MP4, mobil nebo jen MP3? Jaká sluchátka?

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

MP3 přehrávač
    --------------

Mám zhruba 5000 - 6000 na mobil a vzhledem k tomu, že chci MP3 přehrávač, tak bych to chtěl nacpat do této ceny nezávisle na tom, zda si pořídim mobil+MP3 přehrávač, jen mobil (s int. přehrávačem) nebo PDA+GSM.

--------------------------------------------

Obecné požadavky (aby to zvládal alespoň jeden přístroj):
    kvalitní MP3 výstup (zvuk)
    3,5mm jack
    přehrávání multimédií (filmy, hry...)

Požadavky na mobil:
    psaní, volání, budík a upomínky, nic víc, nic míň
    foťák je zbytečnost
    kamera je taky zbytečná

Požadavky na MP3:
    velkým plusem jsou SD karty apod.
    rádio není nutností

Takže jsem to vymyslel asi takhle:
    Kingston Media Player K-PEX 100 2GB (dá se sehnat pod 3k)
    eshop: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41748
    recenze: http://www.mp3centrum.cz/new.php?newId:12
    +kvalitní displej
    +hry
    +přehrávání filmů
    +slušný zvuk
    +SD slot
    -čeština
    -baterie (integrovaná a dobíjení přes USB :/)

Mobil:
    Vzhledem ke kvalitnímu MP4 přehrávači mi jde u mobilu pouze o základ a design.

Co todle: Samsung SGH-C130 http://www.alza.cz/gsm-mobilni-telef...rny-d68037.htm

NEBO Nokia E50 s OS + redukce na 3,5mm jack? Do soňáků se mi moc nechce...

Jakékoliv zkušenosti, návrhy nebo cokoli k tématu . Pokud víte o jiném stylovém mobilu za pár babek či kvalitním MP4 nebo levném PDA s GSM modulem, tak sem s tím...
    Naposledy upraveno uživatelem P@pi: 04-12-2006 v 21:59
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Zeli
    Registrace
    Sep 2006

Jeden muj kamos ma Motorolu MPx200. Je to teda postarsi mobil, ale diky Windowsuma pametovy karte (SD) na nem muzes poustet i filmy .avi, hrat nejaky gamesky, atd. Po bazarech se da sehnat urcite za dobrej peniz. Je to takovej malej notebook do kapsy .

Starousedlík SHW Avatar uživatele wizaard
    Registrace
    Jun 2006

No, jen ne Nokii... ale tam jde o mé antipatie. Já bych volil Sony Ericsson, ovšem kolem 5-6000Kč seženeš leda K750i, která se za plnohodnotný MP3 přehrávač úplně považovat nedá - kvalita zvuku se odvíjí od použitých sluchátek, redukci na 3,5mm jack je možné koupit za cca 150Kč, ale přehrávači chybí komfort toho z W800i a jiných Walkman Sony Ericssonů (vím, o čem mluvím, K750i mi leží na stole, mám zkušenosti i s W800i a dalším nepřímo Walkman mobilem Z530i resp. W300i; předtím jsem měl K700i a před ní ještě jiných cca 15 mobilů, takže celkem vím, o čem mluvím). Smysl má jedině W800i, W810i nebo W700i, ale to jsou mobily (až na W700i) malinko jiných cenových relací. Samozřejmě ale např. k K750i by bylo navíc nutné dokoupit paměťovou kartu (např. 512MB cca 650Kč).

Nevím, co bych Ti doporučil, i přesto, co jsem napsal, vidím mobil-Walkman jako dobrou alternativu a na výběr je na trhu opravdu hodně modelů, cenově jsou ale často někde úplně jinde. Ohledně MP3 přehrávačů a PDA radit nebudu, do toho nedělám .

EDIT: Jinak Tvoje volba vypadá střízlivě .

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od wizaard
    ...
    Problém s těma walkmanama je cena a poměr cena/schopnosti. Přece jen takhle mně to přijde zhruba na 5000 a to dostanu navíc špičkový 2" displej a 2GB (+256MB karta v balení). Další věcí, co mně odrazuje od mobil s MP3jkou je výdrž (nemluvě o nějakém přehrávání videií).

Citace Původně odesláno od Zeli
    Jeden muj kamos ma Motorolu MPx200...
    Pěknej telefon, rozhodně ho zařadim do kandidátů, ale bohužel je dost starej (2003) a ta podpora MP3 nebude nic moc. Díky za tip.

Starousedlík SHW Avatar uživatele wizaard
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od P@pi
    Problém s těma walkmanama je cena a poměr cena/schopnosti. Přece jen takhle mně to přijde zhruba na 5000 a to dostanu navíc špičkový 2" displej a 2GB (+256MB karta v balení). Další věcí, co mně odrazuje od mobil s MP3jkou je výdrž (nemluvě o nějakém přehrávání videií).
    To je jasný, za MP3 přehrávač neplatíš, ale platíš za 2MPx foťák s AF a za další zbytečné funkce, které nevyužiješ. Jak jsem se ale už zmínil, Tvoje volba nevypadá zle, já doporučuji MP3 mobil proto, že jsem zvyklý s sebou tahat pouze jednu věc a MP3 fajnšmekr nejsem, spíš mám rád mobily, proto mi tam MP3 přijde jako super, nicméně nikoliv nezbytná funkce.

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Ja nevim napisi sem jak bych v techto vecech postupoval ja mozna se stimto nazorem neztotoznis

Co se tyce prehravani filmu na prenosnych zarizeni myslim ze si pod tim hodne lidi predstavuje trosku neco jineho nez jsou bezne dostupne prenosne pristroje v dnesni dobe schopny nabidnout. A to nemluvim o cene za kterou chces pristroj porizovat. Byt tebou zamerim se spis na to abys mel kvalitni mp3 prehravac s moznosti pridavnych karet + kvalitni sluchatka. A zbytek pouzij na levnejsi mobil protoze tam takove naroky nemas jestli to dobre chapu ..

Co se tyce prehravani mp3 muzu ti doprucit sandisk .. sansa e140 da se sehnat cca za 2000 kc Napriklad zde k tomu si kup 2GB SD kartu a Koss Spark Plugy a cca za cenu 3500 mas solidni mp3 prehravac s kvalitnimi sluchatky vybornou vydrzi na jednu microtuzkovou baterku s kapacitou 3gb a muzes to pouzivat i jako ctecku sd karet. Sluchatka dodavany s tim prehravacem jsou samy o sobe celkem ok ale koss je koss. A za 2500 si kup nejaky jety telefon z bazaru .. Tedy aspon takhle bych to resil ja mit v kapse 6000 a chtit mobil a mp3 prehravac.

Registrace
    May 2006

sansa e140 + 2GB SD karta + Koss Spark Plugy => 3500

Kingston 2GB + 256MB (v balení) + Koss Spark Plug => 3500

Tak to se mi víc líbí ten Kingston (MP4, hry). Máš ten SanDisk?

Jinak co se týče sluchátek, tak mám zálusk na Creative Earphones EP-635, na EP-630 jsem slyšel hodně dobrého a tydle mají ještě větší repro.

Registrace
    Jul 2006

Jinak co se týče sluchátek, tak mám zálusk na Creative Earphones EP-635, na EP-630 jsem slyšel hodně dobrého a tydle mají ještě větší repro.
    jj mám a fakt mu nemam moc co vytknout z aty prachy je to fakt super stroj

Sansa e140 dole si muzes precist nejaky nazory

Video a tady kdyz prekousnes 20sec reklamu je i video kde is muzes prohlednout jak vypada
    Naposledy upraveno uživatelem pas!k: 05-12-2006 v 21:36 Důvod: Doplneni informaci

Registrace
    May 2006

Chjo, docela jsi mně nalákal a já spíš koukám po c240, ale v recenzích a zkušenostech ty SanDisky dopadaj špatně. Hlavně co se týče zvuku .

Už mně z toho hledání bolí hlava .

Registrace
    Jul 2006

Chjo, docela jsi mně nalákal a já spíš koukám po c240, ale v recenzích a zkušenostech ty SanDisky dopadaj špatně. Hlavně co se týče zvuku .

Už mně z toho hledání bolí hlava .
    A testuji je s jinejma sluchatkama_? S tema kossama na zvuk rozhodne nadavat nebudes

Občasný diskutér Avatar uživatele Cujo11
    Registrace
    Jun 2006

panove mam takovy problem, premyslim o mp3/mp4 playeru
    zatim me napadly : microsoft zune, apple ipod (s rockboxem), creative zen...
    ktere budou nejlepsi?
    diky

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

EP-630 má kolega a já jsem je také trochu testoval. Jsou fantasické, hrajou opravdu dobře, osobně bych řekl, že možná eště líp než Spark Plug. Na Spark Plugy jsem měl zálusk, ale vykašlal jsem se na ně, páč když je má člověk v uších, tak vypadají hodně divně, skoro jako Frankenstein - osobní názor. EP-630 jsou dle mého názoru zvukově lepší (o trošku) a designově jsou uplně jinde, "vpadnou" přímo do ucha a nejsou vůbec vidět, jen drátky.

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Cujo11
    panove mam takovy problem, premyslim o mp3/mp4 playeru
    zatim me napadly : microsoft zune, apple ipod (s rockboxem), creative zen...
    ktere budou nejlepsi?
    diky
    http://www.123mp3.cz/d/iaudio-u3-2gb/

Občasný diskutér Avatar uživatele Cujo11
    Registrace
    Jun 2006

za ty prachy? za ty prachy mam ipod 20gb (z aukra nebo nekde)

Registrace
    May 2006

Tak abych to dokopal ke zdárnému konci. Sehnal jsem W700i z druhé ruky (aukro) bez sluchátek i bez konektoru. Ten jsem dokoupil za 150Kč (mohl jsem počkat do konce týdne za 100, ale kdo by čekal, že? ).

K tomu jsem potřeboval sluchátka, mohl jsem si objednat ony Creative, ale radši jsem neriskoval a šel jsem si je koupit do obchodu s elektronikou. Vyzkoušel jsem čtvery sluchátka:

Sony MDR-NE1/ L
    Nová moderní sluchátka s páskem na krk
    otevřená s vylepšenou reprodukcí basů
    16 mm měnič
    neodymiový magnet pro čistý zvuk
    akustický obvod Twin turbo
    frekvenční rozsah 12 - 22 000 Hz
    modrá barva

422 Kč s DPH

Koss Spark plug
    Frekvenční rozsah: 10-20000 Hz
    Impedance: 16 Ohm
    Citlivost: 112 dB
    Zkreslení: < 0,3 %
    Bezdrátové spojení: ne
    Délka kabelu: 1,2 m
    Konektor: 3,5 mm
    Váha: 7 g

566 Kč s DPH

Panasonic RP-HNJ50
    černá, rozsah 6Hz - 25kHz
    uzavřený typ sluchátek
    šňůrka na krk vhodná k mp3 nebo SD přehrávačům
    klip pro uchycení sluchátek
    3 velikosti silikonových nástavců do uší

715 Kč s DPH

Sennheiser MX50 Street
    Typ elastická stereo sluchátka
    Frekvenční rozsah 19-21000 Hz
    Impedance 64 Ohm
    THD < 0.1%
    SPL (1 kHz, 1 Vrms) 114 dB
    In-ear
    Hmotnost cca 6g (bez kablíku)
    Kabel 1,2 metru, asymetrický
    3,5 mm konektor

405 Kč s DPH

Měl jsem je v uších pouze zhruba na půl minuty až minutu, "testovací" muziku tvořilo System of a down (Bounce), Samba de Janeiro, Liquido (Ordinary life) a Ska-P (Nino soldado). Z každé písničky jen část, Samba kvůli basům, zbytek je průřez mojí oblíbenou muzikou.:

Sony MDR-NE1/ L - první testovaná sluchátka a docela mě překvapila kvalita zvuku. Basy jsou měkké (nebolí z nich hlava) a pěkný "prostorový" zvuk. Rozhodně nečekejte nějaké basy, ze kterých by Vám upadli uši. Šnůrka se mi vůbec nelíbí a dle prodejce nejde sundat.

Sennheiser MX50 Street - čekal jsem od těchto sluchátek mnohem více než jsem nakonec uslyšel. Zvuk byl vcelku plochý bez výraznějších basů. Sluchátka se mi zvukově příliš nelíbila, především mi scházel prostor.

Panasonic RP-HNJ50 - stejný typ sluchátek jako zmiňované Creative EP-630 (EP-635). Zvukově nejlepší, zvuk mnohem prostorovejší oproti Sennheiserům, basy jsou úplně v jiné dimenzi. Výšky a středy jsou zhruba srovnatelné.

Koss Spark plug - poslední sluchátka, která se mi dostala do uší. Čekal jsem mohutné basy, jak tvrdí spousta příznivců této značky. Nedočkal jsem se. Sluchátka měla slušný prostorový zvuk, ovšem výšky byly trošku "zamlžené" (oproti Panasonicům).

Omlouvám se za nepoužívání odborných výrazů, pouze ličím své vlastní pocity z poslechu a doufám, že někomu pomohou při nákupu. Mám svou vlastní metodiku testu (především výběr písniček), proto můžou být výsledky úplně jiné oproti někomu jinému.

Ceny jsem přejal z nejlevnějších eshopů, ceny v obchodě byly diametrálně odlišné (např za Panasonic chtěli jen 780Kč - tedy jen o 65Kč navíc, za Sparky chtěli 960Kč - tedy o 400Kč navíc ).

Z těchto bych doporučil buď Sony nebo Panasonic, oboje mají srovnatelný zvuk. Panasonic má hlubší basy.

Sám jsem si koupil Panasonic a zatím 100% spokojenost, uši z nich nebolí a sedí perfektně.
    Naposledy upraveno uživatelem P@pi: 02-02-2007 v 23:05

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jaká sluchátka?
    Od N0isy v sekci Audio
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 18:49
  2. MP3ky nebo mobil ?
    Od Darkhunter v sekci Audio
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 09-12-2011, 12:36