reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zkl.deska pípá pouze někdy. pls chvátá

Kolda.kenny (19)|18.2.2009 11:11
Zdravim. Tak rovnou k problému mé druhé PC dříve v chodu normálně..jednu chvilku jsem ho měl odložen. Pak že ho zase složim a nahodim. Po zapnutí vše nabíhalo jak má. celej den běhal pak po vypnutí a druhý den po zapnutí pípal...počet pípnutí 4 bo 5 (našel jsem co to znamená a že by měl jít boardík na opravu, ale když to chodilo?. Tak sem to nehrodil okoukl všechny komponenty a oki. složil a PC ožilo. Běhal v pohodě snad měsíc. A teď o5 mam ten samej problém. Nemá s tim někdo zkušenosti? Domnívám se že když by byla deska v pr..ehm tak by to neběhalo předtim vůbec ne ? Jo a když ho zapnu tak pouze de zvukový signál a obrazovka černá. Sestava: zkl.Asus A8N-SLI Premium, CPU AMD Athlon 3700, graf ati X1900XT, zdoj 400w. A přehřátí to nemohlo bejt...teploty jsem neustále kontroloval přes sw(ukazovalo to správně) Díky moc za jakoukoli radu.
johny__g (6387)|18.2.2009 11:18
Studený spoj? Rozborka a sborka opět nepomohla? Ten zdroj je co za značku? Nějaký EC po letech, v kombinaci s tou grafikou a CPU by nemusel stíhat.
kevin00 (10238)|18.2.2009 11:19
Kolikrát motherboard pípne ? 4 pípnutí znamená Vadný časovací obvod a 5 pípnutí znamená Chyba procesoru. Zkoušel jsi reset CMOS ?
Kolda.kenny (19)|18.2.2009 11:21
[QUOTE=johny__g;220909]Studený spoj? Rozborka a sborka opět nepomohla? Ten zdroj je co za značku? Nějaký EC po letech, v kombinaci s tou grafikou a CPU by nemusel stíhat.[/QUOTE]

No teď tě možná trochu šokuji, ale jelikož jsem hazarder tak zdroj testem prošel na výbornou..ZN bohužel nevím ale utáhl z fleku amd x2 BE5400 a ati hd 4870 a k tomu 3 hdd
Kolda.kenny (19)|18.2.2009 11:23
[QUOTE=kevin00;220911]Kolikrát motherboard pípne ? 4 pípnutí znamená Vadný časovací obvod a 5 pípnutí znamená Chyba procesoru. Zkoušel jsi reset CMOS ?[/QUOTE]

no to píputí je horší...nahraju a hodim ho sem dejte mi chvilku. no CMOS jsem restartoval a naběhlo..po nastavení a reseru stejný problém...teď CMOS nějak bez reakce
Richmond (8084)|18.2.2009 11:46
Kolda.kenny (19)|18.2.2009 11:51
OMG....si ze mě snad dělá ko...ehm! Tak jako tedy že vám nahraju ten zvuk..zapnu PC a PC se rozběhne! Tak že nastavim bios no bez reakce...zamrzlé tak reset a o5 ten samej zvuk!
ZDE ZVUK..snad slyšim dobře a je to 5x:D

http://leteckaposta.cz/210429411
http://bagruj.cz/wbvgqgoffcyj/Záznam_1.mp3.html
Draken (1578)|18.2.2009 11:58
hmm a takový malý trik vytahnout paměti a opět zasadit...nepomůže
u MSI 482-IL2 jsem to musel dělat po roce každou chvíli(každý 2-3 tejdny resp. pokuď nebyl v provozu dýl jak tři dny...) asi nějaká extra nestandartní chybka...ale pomáhalo mi to (alespoň poprví se to měl rozebraný celý...pak jsem -jelikož většinou začínám s ram zkusil vyndat a znovu vložil zamku no a ono to jede....
(PS:nezapomeň vypnout u zdroje pojistku....)
kevin00 (10238)|18.2.2009 12:05
[QUOTE=Draken;220934]hmm a takový malý trik vytahnout paměti a opět zasadit...nepomůže
u MSI 482-IL2 jsem to musel dělat po roce každou chvíli(každý 2-3 tejdny resp. pokuď nebyl v provozu dýl jak tři dny...) asi nějaká extra nestandartní chybka...ale pomáhalo mi to (alespoň poprví se to měl rozebraný celý...pak jsem -jelikož většinou začínám s ram zkusil vyndat a znovu vložil zamku no a ono to jede....
(PS:nezapomeň vypnout u zdroje pojistku....)[/QUOTE]

Jak se u zdroje vypíná pojistka :D

Vypni síťový vypínač nebo vytáhni nap. kabel ze zdroje :)
Kolda.kenny (19)|18.2.2009 12:07
[QUOTE=Draken;220934]hmm a takový malý trik vytahnout paměti a opět zasadit...nepomůže
u MSI 482-IL2 jsem to musel dělat po roce každou chvíli(každý 2-3 tejdny resp. pokuď nebyl v provozu dýl jak tři dny...) asi nějaká extra nestandartní chybka...ale pomáhalo mi to (alespoň poprví se to měl rozebraný celý...pak jsem -jelikož většinou začínám s ram zkusil vyndat a znovu vložil zamku no a ono to jede....
(PS:nezapomeň vypnout u zdroje pojistku....)[/QUOTE]

Neboj mám podobnou zkušenost..bylo to první po čem jsem šel :))
Kolda.kenny (19)|18.2.2009 12:10
jo jinak vyndam ram a zvuk se změní na standart signalizaci že nemá ramky..vemu mu grafiku a pípá pořád stejně 5x
kevin00 (10238)|18.2.2009 12:15
Zkus vložit pouze jeden modul RAM do slotu DIMM1
Kolda.kenny (19)|18.2.2009 12:23
[QUOTE=kevin00;220947]Zkus vložit pouze jeden modul RAM do slotu DIMM1[/QUOTE]

zkoušel...dokonce i každou 2x1GB = nic
Richmond (8084)|18.2.2009 12:58
Dej pouze jednu ramku do slotu v kterym pobezi na 100pro v single-channelu (u myho asusu je to B1 a rid se tim co je napsane primo u slotu na pcb - v manualu mam chybu takze si kdyztak stahni novej manual a porovnej to). Ja takhle rozjel uz 2 asusky takze asi tak... Takze jeste jednou: vypni pc i z elektriky, resetni cmos, ramku dej do B1 (u me zluty, manual na tvou desku jeste sosam) a zkus zapnout... Pridej voltaz podle ramek (AI tuning > manualne), PCIE na 100MHz...
Kolda.kenny (19)|18.2.2009 13:08
[QUOTE=Richmond;220966]Dej pouze jednu ramku do slotu v kterym pobezi na 100pro v single-channelu (u myho asusu je to B1 a rid se tim co je napsane primo u slotu na pcb - v manualu mam chybu takze si kdyztak stahni novej manual a porovnej to). Ja takhle rozjel uz 2 asusky takze asi tak... Takze jeste jednou: vypni pc i z elektriky, resetni cmos, ramku dej do B1 (u me zluty, manual na tvou desku jeste sosam) a zkus zapnout... Pridej voltaz podle ramek (AI tuning > manualne), PCIE na 100MHz...[/QUOTE]

THX...bohužel PC pořád rodí stejné zvuky a monitor stále černý
Richmond (8084)|18.2.2009 13:21
[OT] tohle o vikendu delala MSI 975 xpress, jedna ram = no beep, cerno, 2x ram = beep spatne ram, nakonec => grafika KO [/OT]
Takze se ti ani neukaze POST/BIOS?
VSE odpoj, resetni jeste jednou cmos, tentokrat nech baterku venku tak 10min a vrat zpet
Zasun grafiku do modryho slotu, ramku do B1 (modry), zapoj vsechny napajeci konektory (nezapojuj akorat ten molex na MB)
Zkus zapnout

- pokud nepojede tak prehod grafiku do cernyho PCIE slotu

edit: predpokladam ze PCI grafiku pri ruce nemas co?
Kolda.kenny (19)|18.2.2009 14:20
[QUOTE=Richmond;220977][OT] tohle o vikendu delala MSI 975 xpress, jedna ram = no beep, cerno, 2x ram = beep spatne ram, nakonec => grafika KO [/OT]
Takze se ti ani neukaze POST/BIOS?
VSE odpoj, resetni jeste jednou cmos, tentokrat nech baterku venku tak 10min a vrat zpet
Zasun grafiku do modryho slotu, ramku do B1 (modry), zapoj vsechny napajeci konektory (nezapojuj akorat ten molex na MB)
Zkus zapnout

- pokud nepojede tak prehod grafiku do cernyho PCIE slotu

edit: predpokladam ze PCI grafiku pri ruce nemas co?[/QUOTE]

Tak jsem udělal dle tvého návodu..nic.
bohužel PCI nemám. Ale zkoušel jsem ji předtim když mi to udělalo. Deska s ni moc kecat nechtěla. byl jsem rad že se nabootoval bios
Richmond (8084)|18.2.2009 14:30
Jeste takovej blbej dotaz - kdyz ti to nenabehne sviti ti power ledka a vetraky jedou na plnej vykon??
Kolda.kenny (19)|18.2.2009 14:41
[QUOTE=Richmond;221017]Jeste takovej blbej dotaz - kdyz ti to nenabehne sviti ti power ledka a vetraky jedou na plnej vykon??[/QUOTE]

ano.. vše svití jak má a jede na max.. řikám me jě divný že někdy ožije a běha a někdy zas nic.. to mi nedává smysl
HiLow (1000)|18.2.2009 15:20
Pokud muzes vyloucit zavadu zdroje (nejlepe tak, ze ho muzes vymenit na testovaci dobu za jiny) tak bych se podival na kondenzatory na desce. Jsou vydute? Neni nekde naznak toho, ze by vytekly? Deska je uz pomerne stara a v kombinaci s tim tvym zdrojem mohlo dojit k poskozeni.

EDIT// Nikde jsem nenasel na Award BIOS beep codes 4, nebo 5 pipani. Jses si jisty?
Kolda.kenny (19)|18.2.2009 15:29
[QUOTE=HiLow;221041]Pokud muzes vyloucit zavadu zdroje (nejlepe tak, ze ho muzes vymenit na testovaci dobu za jiny) tak bych se podival na kondenzatory na desce. Jsou vydute? Neni nekde naznak toho, ze by vytekly? Deska je uz pomerne stara a v kombinaci s tim tvym zdrojem mohlo dojit k poskozeni.

EDIT// Nikde jsem nenasel na Award BIOS beep codes 4, nebo 5 pipani. Jses si jisty?[/QUOTE]

no na jeden mam zálusk(kondenzator) je nějaký divný...ale to by mělo vliv že to jednou de a pak ne ?
Richmond (8084)|18.2.2009 15:53
[OT] presne takhle mi pipala MSI 975x expres. Kdyz jsem v ni mel grafiku tak ani pip, kdyz jsem vyndal jednu ramku tak aby jela druha banka tak se ozvalo tohle pipani. Mylne jsem si myslel ze je to ramkou protoze uplne bez ram pipala jinak (standartne) ale ram musela byt v prvni bance. Kdyz byla grafika ve slotu a ramka v bance 1 tak ani pip!
PC lezelo asi 3-4 mesice ladem, bez zdroje. Jedina "jina" soucastka byl nove koupeny CM 460w ATX v2.2.
Majitel pc si puvodne myslel ze mu odesel monitor a nahradni pc ma takze akorat presel a nic neresil, akorat pak vyndal zdroj a koupil novej. Grafiku jsem odskousel na mym pc kde jede 100pro, v jeho pc uz ne (pcie slot je ok - ostatni grafiky jedou). Celkem usmevne je ze grafika je od stejneho vyrobce jako deska...

RX700Pro vs 925XE Neo Platinum (nebo 925X Neo Platinum - uz si nepamatuju detaily)
To ze MSI (az na vyjimky kterych je opravdu malo) nemam rad ma proste svuj duvod...[/OT]
Kolda.kenny (19)|18.2.2009 16:07
Tyjo už opravdu si s tím nevím rady...dělá si to co chce:(
Draken (1578)|18.2.2009 16:10
hmm máš PS/2 klávesnici?
Richmond (8084)|18.2.2009 16:16
Tak vyndej i tu grafiku, nech akorat ramku (popr. nechat grafiku, vyndat ram) a pisni jak to pipa (jestli vubec)
Pak uz zbyva jedine zkusit jinou GK, ujistit se jestli je vsechno domackly, nikde se nevali zadnej zapomenutej sroubek nadesce apod... Nebo ze bys mel nejak nakoplej PCIE slot :rolleyes:

edit: odkaz na manual
edit2: Award BEEP CODES & BEEP CODES 2
Kolda.kenny (19)|18.2.2009 16:37
[QUOTE=Draken;221066]hmm máš PS/2 klávesnici?[/QUOTE]

jj mam proč ?
Kolda.kenny (19)|18.2.2009 16:38
[QUOTE=Richmond;221072]Tak vyndej i tu grafiku, nech akorat ramku (popr. nechat grafiku, vyndat ram) a pisni jak to pipa (jestli vubec)
Pak uz zbyva jedine zkusit jinou GK, ujistit se jestli je vsechno domackly, nikde se nevali zadnej zapomenutej sroubek nadesce apod... Nebo ze bys mel nejak nakoplej PCIE slot :rolleyes:

edit: odkaz na manual
edit2: Award BEEP CODES & BEEP CODES 2[/QUOTE]

na ramky reaguje, ale na grafu ne
Richmond (8084)|18.2.2009 17:01
[quote=Kolda.kenny;221092]na ramky reaguje, ale na grafu ne[/quote]
Co si mam predstavit pod pojmem "reaguje"?
1. Speaker pipa ze je vadna grafika (1x dlouhej a 3x kratkej ton)
2. Speaker pipa kvuli spatne RAM (1x dlouhej a 2x kratkej, opakovane dokud nevypnes pc)
3. Pipa dlouhym tonem porad dokola
Nesviti ti na MB cervena ledka?
Btw Mas celkem kratky odpovedi - prihod nejaky slovicka navic at je to alespon veta jednoducha...
Kolda.kenny (19)|18.2.2009 17:07
[QUOTE=Richmond;221113]Co si mam predstavit pod pojmem "reaguje"?
1. Speaker pipa ze je vadna grafika (1x dlouhej a 3x kratkej ton)
2. Speaker pipa kvuli spatne RAM (1x dlouhej a 2x kratkej, opakovane dokud nevypnes pc)
3. Pipa dlouhym tonem porad dokola
Nesviti ti na MB cervena ledka?
Btw Mas celkem kratky odpovedi - prihod nejaky slovicka navic at je to alespon veta jednoducha...[/QUOTE]
2 Možnost..když mu vemu Ramku tak 1 dlouhej 1x kratkej a hejká furt dokud nevypnu. Když mu seberu grafiku tak to pípá 5x jako s grafikou, ale přitom grafika v jiném PC fungovala
Richmond (8084)|18.2.2009 17:30
[quote=Kolda.kenny;221118]2 Možnost..když mu vemu Ramku tak 1 dlouhej 1x kratkej a hejká furt dokud nevypnu. Když mu seberu grafiku tak to pípá 5x jako s grafikou, ale přitom grafika v jiném PC fungovala[/quote]
Chlape napis co tam mas pripojenyho (ram, grafika, ram + grafika....) a co to dela za zvuk :notsure
Napis klidne piiip piiiip pip pip nebo - - - - . . . a mam tam grafiku i ram

edit: predpokladam ze napajeni do grafiky mas pripojeny (opet staci napsat - mam pripojeny spravny kabel do grafiky)
HiLow (1000)|18.2.2009 17:33
[quote=Kolda.kenny;221118]2 Možnost..když mu vemu Ramku tak 1 dlouhej 1x kratkej a hejká furt dokud nevypnu. Když mu seberu grafiku tak to pípá 5x jako s grafikou, ale přitom grafika v jiném PC fungovala[/quote]

No podle tve odpovedi mas problem s deskou, protoze ani jedno pipani neni v tabulce. Takze pokud mas nekoho, kdo ti bude ochotnej vymenit ten kondik, tak hura do toho.
Kolda.kenny (19)|18.2.2009 17:37
[QUOTE=Richmond;221132]Chlape napis co tam mas pripojenyho (ram, grafika, ram + grafika....) a co to dela za zvuk :notsure
Napis klidne piiip piiiip pip pip nebo - - - - . . . a mam tam grafiku i ram

edit: predpokladam ze napajeni do grafiky mas pripojeny (opet staci napsat - mam pripojeny spravny kabel do grafiky)[/QUOTE]

jo kabl do grafiky mam;) grafika + ram 5x pípne. 2x rychle zasebou a pak 3x...o stranku dopředu jsem to nahrál můžeš sám poslechnout. Když vyndam ramku a necham grafiku tak to hejká že je problem s ramkama!(1dlouhej 2x kratkej a furt dokola) cemu mu grafiku a i ramky pořád hejká na ramky! dam ramku nedam grafiku a hejka jako s grafikou 5x. ps Graf v jinym stroji běhá
Kolda.kenny (19)|18.2.2009 17:37
[QUOTE=HiLow;221135]No podle tve odpovedi mas problem s deskou, protoze ani jedno pipani neni v tabulce. Takze pokud mas nekoho, kdo ti bude ochotnej vymenit ten kondik, tak hura do toho.[/QUOTE]

což o to to neni problem si udělat, ale celou dobu to běhalo
Draken (1578)|18.2.2009 21:13
a při zapínání ji máš zapojenou?nebo používáš USB klávesnici...
HiLow (1000)|18.2.2009 21:33
[quote=Kolda.kenny;221141]což o to to neni problem si udělat, ale celou dobu to běhalo[/quote]

To, ze to celou dobu behalo, neznamena, ze bude bezet i dale.
Zkus ten kondik vymenit, pokud se na to citis, a uvidime dal.

//EDIT ted jsem u znamych menil kondik u "repraku" hned po zapnuti, jim to "vrcelo" a ustalilo se to az po zhruba 20 minutach. A na vine byl jen jeden kondenzator, kterej si tak lehce vytekl.
Kolda.kenny (19)|19.2.2009 14:12
[QUOTE=HiLow;221283]To, ze to celou dobu behalo, neznamena, ze bude bezet i dale.
Zkus ten kondik vymenit, pokud se na to citis, a uvidime dal.

//EDIT ted jsem u znamych menil kondik u "repraku" hned po zapnuti, jim to "vrcelo" a ustalilo se to az po zhruba 20 minutach. A na vine byl jen jeden kondenzator, kterej si tak lehce vytekl.[/QUOTE]

Tak konednzátor jsem tam lupnul. Změna žádná, ale bohužel jsem asi přišel na závadu. Teď už jen zbejvá zjistit zda mě to stálo CPU bo desku. Mam to osazená tímto chladičem http://www.alza.cz/chladic-primecooler-pc-hc-d52887.htm . nvm jestli znáte jak je přidělaný...ze zdola má takovou kovou destičku která je pak skrz desky přišroubovaná a na ní uchycen chladič. A zezadu desky hned pod CPU jsou no nvm jak se to jmenuje(ale než se to pají na desku tak je to tam jen nalepeno(dám foto) Tak se domnívám že když nefungoval tak při manipulaci se to vždy asi hnulo z5 na střed a chodilo to, ale teď to asi hold chodem sjelo až dolu a opřelo se to o tu nejmenovanou součástku a o její strna + a - (i když to moc nechápu...měl jsem to utažené jako kráva a zajištěné zezadu (no trochu prasácky:D))... závadu jsem odstranil, ale změna se už žádná neděje, asi jsem ho moc trápil..nevím.
zde foto http://imb.lide.cz/big/499D5A4FE826090A707B0100.jpg omluvte kvalitu.
tak by mě zajímalo co si o tom myslíte..zda je mrtvá deska nebo CPU ??
jinak všem moc děkuji za snahu pomoct a poradit
Richmond (8084)|19.2.2009 19:19
Z ty fotky neni videt jestli se ti dotyka plech (backplate) nejakyho kondiku/odporu tak to zkontroluj. Na strane backplatu ktera doseda na desku je vetsinou nalepena guma nebo oboustrana izolepa aby se nic nedotklo. Obrazek backplate (s775 takze ma akorat jinej tvar)
Pokud by bylo spatny cpu tak by nepipaly ramky/gk (cpu se kontroluje pred ram), kdyz by byl problem s biosem (kontroluje se jeste pred cpu) tak by se ti pravdepodobne nerozsvitily ani ledky...
Pujc/porid si od nekoho PCI grafiku a zkus to s ni! Me to porad pripada jako ze je to grafika, nemuzu si pomoct (1xdlouhej+3xkratkej = spatna gk, ze zaznamu slysim 2x"divnej"+3xkratkej)...
Draken (1578)|19.2.2009 20:13
já bych to typoval na CPU,ale že to odešlo....nevim no myslim že by to měl nějakou dobu zvládnout.......musel bys to mít zapnutí dlouho...aby takle rychle CPU odešlo byl fakt jen u AMD socket A ...tam se ti procík uvařil po 3 vteřinách....
Richmond (8084)|19.2.2009 20:47
[quote=Draken;221723]...tam se ti procík uvařil po 3 vteřinách....[/quote]
...dalo se to stihnout jeste rychlejs kdyz se ti pri neopatrnym nasazovani chladice povedlo rozmackat jadro :mistake
Kolda.kenny (19)|21.2.2009 15:47
Tak všem díky za pomoc... odešla deska. Pořídil jsem funglovku MSI K8N Neo4 H Ver3.0 A vše šlape jak má. THX
Draken (1578)|22.2.2009 20:17
[QUOTE=Richmond;221741]...dalo se to stihnout jeste rychlejs kdyz se ti pri neopatrnym nasazovani chladice povedlo rozmackat jadro :mistake[/QUOTE]

to se mi naštěstí ještě nepovedlo ale bývalý kolega opálil za 3s procík za 15litrů...tak mam z toho přinejmenšim respekt...