Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 41

Téma: Zkl.deska pípá pouze někdy. pls chvátá

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Zdravim. Tak rovnou k problému mé druhé PC dříve v chodu normálně..jednu chvilku jsem ho měl odložen. Pak že ho zase složim a nahodim. Po zapnutí vše nabíhalo jak má. celej den běhal pak po vypnutí a druhý den po zapnutí pípal...počet pípnutí 4 bo 5 (našel jsem co to znamená a že by měl jít boardík na opravu, ale když to chodilo?. Tak sem to nehrodil okoukl všechny komponenty a oki. složil a PC ožilo. Běhal v pohodě snad měsíc. A teď o5 mam ten samej problém. Nemá s tim někdo zkušenosti? Domnívám se že když by byla deska v pr..ehm tak by to neběhalo předtim vůbec ne ? Jo a když ho zapnu tak pouze de zvukový signál a obrazovka černá. Sestava: zkl.Asus A8N-SLI Premium, CPU AMD Athlon 3700, graf ati X1900XT, zdoj 400w. A přehřátí to nemohlo bejt...teploty jsem neustále kontroloval přes sw(ukazovalo to správně) Díky moc za jakoukoli radu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Studený spoj? Rozborka a sborka opět nepomohla? Ten zdroj je co za značku? Nějaký EC po letech, v kombinaci s tou grafikou a CPU by nemusel stíhat.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Kolikrát motherboard pípne ? 4 pípnutí znamená Vadný časovací obvod a 5 pípnutí znamená Chyba procesoru. Zkoušel jsi reset CMOS ?

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Studený spoj? Rozborka a sborka opět nepomohla? Ten zdroj je co za značku? Nějaký EC po letech, v kombinaci s tou grafikou a CPU by nemusel stíhat.
    No teď tě možná trochu šokuji, ale jelikož jsem hazarder tak zdroj testem prošel na výbornou..ZN bohužel nevím ale utáhl z fleku amd x2 BE5400 a ati hd 4870 a k tomu 3 hdd

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Kolikrát motherboard pípne ? 4 pípnutí znamená Vadný časovací obvod a 5 pípnutí znamená Chyba procesoru. Zkoušel jsi reset CMOS ?
    no to píputí je horší...nahraju a hodim ho sem dejte mi chvilku. no CMOS jsem restartoval a naběhlo..po nastavení a reseru stejný problém...teď CMOS nějak bez reakce

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

OMG....si ze mě snad dělá ko...ehm! Tak jako tedy že vám nahraju ten zvuk..zapnu PC a PC se rozběhne! Tak že nastavim bios no bez reakce...zamrzlé tak reset a o5 ten samej zvuk!
    ZDE ZVUK..snad slyšim dobře a je to 5x

http://leteckaposta.cz/210429411
    http://bagruj.cz/wbvgqgoffcyj/Záznam_1.mp3.html

Starousedlík SHW Avatar uživatele Draken
    Registrace
    Aug 2007

hmm a takový malý trik vytahnout paměti a opět zasadit...nepomůže
    u MSI 482-IL2 jsem to musel dělat po roce každou chvíli(každý 2-3 tejdny resp. pokuď nebyl v provozu dýl jak tři dny...) asi nějaká extra nestandartní chybka...ale pomáhalo mi to (alespoň poprví se to měl rozebraný celý...pak jsem -jelikož většinou začínám s ram zkusil vyndat a znovu vložil zamku no a ono to jede....
    (PS:nezapomeň vypnout u zdroje pojistku....)

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Draken Zobrazit příspěvek
    u MSI 482-IL2 jsem to musel dělat po roce každou chvíli(každý 2-3 tejdny resp. pokuď nebyl v provozu dýl jak tři dny...) asi nějaká extra nestandartní chybka...ale pomáhalo mi to (alespoň poprví se to měl rozebraný celý...pak jsem -jelikož většinou začínám s ram zkusil vyndat a znovu vložil zamku no a ono to jede....
    Jak se u zdroje vypíná pojistka

Vypni síťový vypínač nebo vytáhni nap. kabel ze zdroje

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od Draken Zobrazit příspěvek
    Neboj mám podobnou zkušenost..bylo to první po čem jsem šel )

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

jo jinak vyndam ram a zvuk se změní na standart signalizaci že nemá ramky..vemu mu grafiku a pípá pořád stejně 5x

Registrace
    Feb 2008

Zkus vložit pouze jeden modul RAM do slotu DIMM1

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Zkus vložit pouze jeden modul RAM do slotu DIMM1
    zkoušel...dokonce i každou 2x1GB = nic

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Dej pouze jednu ramku do slotu v kterym pobezi na 100pro v single-channelu (u myho asusu je to B1 a rid se tim co je napsane primo u slotu na pcb - v manualu mam chybu takze si kdyztak stahni novej manual a porovnej to). Ja takhle rozjel uz 2 asusky takze asi tak... Takze jeste jednou: vypni pc i z elektriky, resetni cmos, ramku dej do B1 (u me zluty, manual na tvou desku jeste sosam) a zkus zapnout... Pridej voltaz podle ramek (AI tuning > manualne), PCIE na 100MHz...

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Dej pouze jednu ramku do slotu v kterym pobezi na 100pro v single-channelu (u myho asusu je to B1 a rid se tim co je napsane primo u slotu na pcb - v manualu mam chybu takze si kdyztak stahni novej manual a porovnej to). Ja takhle rozjel uz 2 asusky takze asi tak... Takze jeste jednou: vypni pc i z elektriky, resetni cmos, ramku dej do B1 (u me zluty, manual na tvou desku jeste sosam) a zkus zapnout... Pridej voltaz podle ramek (AI tuning > manualne), PCIE na 100MHz...
    THX...bohužel PC pořád rodí stejné zvuky a monitor stále černý

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední