reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pokazeny Windows?

Tomacos (44)|18.2.2009 13:01
Len tak som si cistil pc , pricom som sa nedotykal kablov, po zapnuti pc mi to nevedelo najst HDD tak som vytiahol kable z hdd a zastrcil ich naopak(pc bolo odpojene) po zapnuti pc mi to napisalo ze 1. not found 2. SATA device ..., nacital sa windows nabehol check disc skoncil , restart pc, zase nabehol atd. tak som ho zastavil, win nabehol iny ako zvycajne tj. ine pozadie logovacej obrazovky nalogoval som sa a hodilo mi to BSOD nieco v zmysle ze page error in non page area.. alebo take daco, pc sa restartol, check disc, nalogoval som sa napisalo ze je nejaka chyba v subore windows/system32/ zaroven som prisiel nato ze sice som sa logol na ucet "Admin" ale inac som na userovi "Admin.Tom.(nejake cisla, Tom je nazov pc)" tzn. moje dokumenty neboli documentsandsettings/admin ale /admin.Tom... , plocha bola ina, nastavenie pozadia ine, tema ina atd. nemohol som sa nalogovat na uzivatela Admin, tak som dal restart , F8 a dal posledne dobre nastavenia, stalo sa vsak to ze teraz ked spustim win, vsetok text na login screene sa zmenil na rozne cudne znaky, hviezdicky uz su stvorceky a po nalogovani je len modra obrazovka a kurzor mysi , nic ine.. ctrl+alt+del nefunguje, jedine restart
tak som sa rozhodol ze najdem boot cd winxp a dam repair.. z cd vsak nedokazem nabootovat , jedine ak v biose nastavim boot 1. na cd 2. na hdd atd. ale... ked sa to nacita a dam repair napise to ze nevie najst ziaden hdd

co ted? jasne je tu par rieseni, ale ako to vyriesit len s boot cd a hdd na ktorom je rozbity windows? :D
Tommula (232)|18.2.2009 13:16
[QUOTE=Tomacos;220969]...pricom som sa nedotykal kablov, po zapnuti pc mi to nevedelo najst HDD tak som vytiahol kable z hdd a zastrcil ich naopak(pc bolo odpojene) po zapnuti pc mi to napisalo ze 1. not found 2. SATA device ...:D[/QUOTE]

jak jsi prosimte prehazoval ty kabliky? opacne???? :confused:

mas tam data? pokud ne tak to zformatuj a nainstaluj na novo...
bod obnoveni??
Dojigiri (1629)|18.2.2009 14:11
jestli jsi datový kabely SATA otočil jenom na jedný straně, tak je zkus otočit i na druhý (tj. jestli jsou tam 2 disky, tak aby 1. disk byl pořád první) - jinak je dost dobře možný, že se ti kvůli tomu přehodily písmena disků a kvůli tomu to nejde nabootovat. Pořadí disků obecně není příliš dobrý měnit, když už prohazovat SATA kable, tak vždycky na obou stranách, aby bylo pořadí stejně jako předtím. Taky zkontroluj jestli jsou všechny SATA kabely (obzvlášť od dotyčnýho disku se systémem) dobře připojený (nejlíp odpoj a znova připoj, na obou stranách - protože to i vypadá na poškozenej nebo blbě připojenej SATA kabel), a to jak datovej, tak napájecí.

Z CD možná nejde nabootovat proto, že máš disky v SATA (AHCI) modu a v tom případě nejspíš potřebuješ při startu z CD vložit ještě SATA F6 driver z diskety.

Ty Win už budou IMHO dost nakopaný (možná i od toho checkdisku) takže stejně už asi nic moc jinýho než reinstall nezbyde.
Tomacos (44)|25.2.2009 19:22
vyriesil som to tym ze som si kupil novy disk a na neho dal windows , planoval som zalohovat data a nasledne stary disk naformatovat, problem je v "pristup bol odopreny" kedze stary ucet je administratorsky aj novy.. takze , ako sa cez dostat? ide mi asi o 50GB hudby a serialov.. :(
kevin00 (10238)|25.2.2009 19:30
Toto by Ti mohlo pomoci.
Tomacos (44)|25.2.2009 19:47
no je tu par problemov ako napr. mam XP Home (nesmejte sa :) ) a dalej aj keby som mal myslim zeby mi to nepomohlo :(
kevin00 (10238)|25.2.2009 19:57
A zkoušel jsi to, jestli ten návod funguje ? Podle mě, to bude podobné jak v Profi tak Home verzi.
Tomacos (44)|25.2.2009 19:59
nn, praveze home a pro sa tymto rozlisuje
kevin00 (10238)|25.2.2009 20:05
Přístupová práva i pod XP Home
Uživatelé XP Home Edition postrádají kartu Zabezpečení, která pod XP Professional umožňuje regulovat přístupová práva k souborům. Tato karta se ve skutečnosti nachází i v XP Home, je však potlačena souborem rshx32.dll. Pokud tento soubor „obejdete“, karta Zabezpečení se uvolní.

Z internetu si stahněte porgram program XVI32.Po nainstalování programu si prostřednictvím nabídky File | Open otevřete soubor Windows\System32\rshx32.dll, klikněte na Address | Goto a tam zadejte „95D“ (hexadecimálně). V tomto řádku změňte číslo 65 na 61. Tak DLL souboru zabráníte, aby hledal v systémovém registru položku OptionValue a vyvolal tak zablokování zmíněné karty. Soubor uložte pod jiným jménem, např. rshxp.dll, do adresáře System32 – a to z toho důvodu, že originální soubor potřebují Windows i pro jiné účely. Pokud byste změnili originální soubor, připravili byste si tím trvalé problémy při kontrole systémových souborů. Nyní je ještě zapotřebí upravit položky systémového registru pro změněný soubor. Spusťte proto editor registru a klikněte na HKEY_LOCAL_MACHINE. Pomocí Úpravy | Najít vyhledejte v této větvi registru položku rshx32.dll. Ta leží v adresáři InProcServer, který se sám ještě skrývá pod dalším kryptickým klíčem. Nalezenou položku změňte na přejmenovanou, v našem případě tedy na rshxp.dll.

[SIZE="1"]Zdroj: http://www.chip.cz[/SIZE]
Tomacos (44)|25.2.2009 20:56
heh nechcem byt protivny ale v tom subore rshx32.dll na riadku 95D ziadne cislo 65 nieje :) , novo instalovany system
kevin00 (10238)|25.2.2009 21:37
Zkusíme to teda trochu obejít z jiné strany. Uploaduji Ti můj soubor rshx32.dll. Je již přejmenován na rsxhp.dll. Nakopíruj jej dle návodu a pokračuj dalšími kroky v návodu. Snad se povede. Nezapomeň udělat Bod obnovení !!!
Tomacos (44)|25.2.2009 23:13
obavam sa ze je to pre kazdeho iny subor. (asi) ale ked som postupoval podla navodu a restartol pc, nic sa nezmenilo :)
kevin00 (10238)|25.2.2009 23:23
Stáhni si soubor scesp4i.exe. Soubor rozbal a nainstaluj použitím souboru setup.inf. Je to sice pro NT4, ale funguje i v XP Home. (Ve vlastnostech se objeví karta Zabezpečení). Pokud se zeptá při instalaci na přepsání existujících souborů, tak přepisování zakaž!
kocourleo (110)|26.2.2009 15:42
A není u Win XP home tato záložka (zabezpečení) viditelná v nouzovém režimu? Pak by stačilo při startu přes F8 nabootovat do nouzáku a tam přebrat vlastnictví složek.
kevin00 (10238)|26.2.2009 16:12
Tak to nevím, ale není nejjednodušší to vyzkoušet ? ;)
kocourleo (110)|27.2.2009 16:29
"Tak to nevím, ale není nejjednodušší to vyzkoušet ?"

To je, ovšem za předpokladu že máš Windows XP Home. Snad to Tomacos zkusí a napíše výsledek.