reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SEAGATE Barracuda 7200.11

martin08 (2)|18.2.2009 21:49
Takze:
Koupil jsem si tento disk Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS - 500GB SATA II a mam nasledujici problem(y).
1-pri zapinani kompu mi nejdrive komp nadetekuje na IDe rozhrani mechaniku DVD (kterou mam IDE) a pak se zasekne na IDE detecting, musim dat ctrl-alt-delete a pak se jiz disk nadetekuje. jaka by mohla byt pricina? A prijde mi ze spatne kominkuje dvdromka s diskem.. co se tyce kopirovani dat z dvd napriklad.
2-zkousel jsem "guglit" a zjistil ze tento disk ma problemy. a resi to verze firmwaru, na segate jsem chtel stahnout novy ale maji tam pro tento disk jen kontolu FW, to mi napsalo v poradku, mam FW SD15 ale existuje nejaky sd1a (nebo tak nejak) ale o ten se snad musi psat primo vyrobci a on ho posle, nemate s tim nekdo nejake zkusenosti?
3-stahnul jsem si diagnosticke programy HD tune Pro a SeaTools:
kdyz dam v seatools test SMART napise to SMART-FAIL
a v HD Tune pro mam Seek error time na hodnote 60..

Zkratka ten disk se mi moc nezda. Poradil by nekdo? Dekuji
a jak zjitim jestli je disk "na reklamaci"?
StD (1963)|20.2.2009 07:23
Promiň, že ti sem vložím jedno info, ale je to k tomuto typu/závadě, tak to není OT. Dnes mi došla zpráva od Ontracků, který nabízí 50% slevu za obnovu dat ztracených z Barracud 7200.11 postižených onou závadou FW (nevztahuje se na jiné závady mechaniky/elektroniky). Tady je celý text:

Help for Seagate Barracuda 7200.11 HDD Users Who Experience Data Loss

Leading hard drive manufacturer Seagate recently identified a potential firmware issue with its Barracuda 7200.11 drives that may lead to an increased incidence of data loss. Seagate has made a free firmware update available to owners of these drives, but if data loss has already occurred, professional data recovery services will be necessary.

To address the growing number of requests for data recovery from Seagate Barracuda 7200.11 hard drive owners, Ontrack Data Recovery is offering a 50% discount on recovery services for the drives if they have experienced a corruption failure. The discount is not available on drives that have experienced mechanical or electronic failures.

Owners of the Barracuda 7200.11 hard drives who have not experienced any issues yet are encouraged to contact Seagate to receive the free firmware upgrade. Owners who have experienced data loss can contact Ontrack Data Recovery at 1-800-872-2599 to learn more about the service discount and available data recovery options.

Learn more about Ontrack Data Recovery service options at: "]http://www.ontrackdatarecovery.com/data-recovery-service-options/?news=US_DRNews_Feb_09
martin08 (2)|20.2.2009 13:25
Takze jako novej FW mi to vyresi? no ja uz jim psal, tak uvidim co odpisou, a prakticky s tim nekdo nemate zkusenost?