Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 28

Téma: Hledám notebook +-20K

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem notebooku.
    Moje požadavky (bez pořadí a významnosti):
    -kvalitní zpracování
    -dostatečný výkon (ne žádné herní dělo)
    -odolnost (přenášení - škola, domácnost, drobnější nehody )
    -solidní výdrž baterie (neměl by být problém s nabíjením, ale člověk nikdy neví)
    -seriózní značka, pokud možno bezporuchovost
    -radši si připlatím a očekávám vyšší kvalitu namísto vysokého výkonu
    -střídmý design, žádné úlety

To by bylo přibližně vše, ještě možná, že jsem student, takže spíš kancelářské práce, dobrá přenositelnost, občas nějaký film, žádný závratný herní výkon, ale semtam něco staršího na odreagování

předem díky za pomoc
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od Intri Zobrazit příspěvek
    no jasně, to je favorit a radši jsem ho ani nepsal a doufal, že někdo doporučí něco jiného s čím bych moh srovnávat .)

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Lenovo neni špatný.... Dál by šlo uvažovat o dellu:
    http://dell.mironet.cz/dell-inspiron...ellow+dp89357/
    Má vyšší rozlišení, což se na práci hodí. Ale ani na jednom si moc nezahraješ...

Dobrý rozlišení a zároveň aspoň "nějaká grafika" by byl tendle asus:
    http://asus.mironet.cz/asus-m51trap0...--vip+dp88502/
    ale to už je spíš lowendová značka - takže spolehlivost neni taková (byť je imho jinde než ji maj acery, msi, umaxy apod.).

Pokud bys radši grafiku než rozlišení, pak tendle lenovo:
    http://lenovo.mironet.cz/lenovo-thin...t-vip+dp89135/
    oproti prvnímu lenovu má slabší aplikační výkon, ale lepší grafiku.

Registrace
    Sep 2007

@Logout: Jestli můžu vyjádření: Dell by šel, nic proti němu. Pokud jde o Asus, tak nějak mě nenapadá důvod, proč si jej kupovat, když se na výběr pro splnění daných požadavků nabízejí právě takové značky, jako Dell, Lenovo či Toshiba. A k tomu poslednímu Lenovu, Rková řada má, tuším, kovem vyztuženou konstrukci - Nková má jen plasty. Myslím, že pro pevnější tělo Rkové řady se vyplatí něco obětovat.

A ještě trochu OT - všiml jsem si, že ukazuješ produkty hlavně z Mironetu. Má to nějaký důvod? Neslyšel jsem totiž na Mironet nic dobrého.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Ten asus jsem tam dal jen proto, že v požadavkách jsou přecijenom zmíněný hry. Za těch dvacet se prostě musí něco obětovat - buď kvalita nebo hry. Ty jsi vybral kvalitu, tak já doplnil možnost hry. Totéž je Nkový Lenovo.

Takže, netvrdím, že moje návrhy jsou lepší, skoro určitě bych se vykašlal na hry a vybíral mezi lenovem R a dellem (asi bych šel do delu, protože poté, co má člověk na ntb 1680x1050, tak na nižších rozlišeních strašně trpí :-)), ale jen jsem chtěl dát alternativu,
    kdyby si chtěl přecijenom někdy nějakou (neprastarou) hru zahrát.

Důvod, proč linkuju mironet je jedinej - je tam vcelku výběr a dobře se tam vybírá ntb podle vlastností, který chci. Tím neříkám, že bych tam šel ten ntb kupovat... :-)

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

tak abstrahujte od her, to fakt není důležité jinak dell sympatický i když trošku dražší, ale zas nabízí pár věcí navíc. ještě jsem se díval na tenhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61185 ?
    btw. u visty home premium asi není možný downgrade na XP Pro, že?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Draken
    Registrace
    Aug 2007

tak moc často tu tahle značka není ale myslím že je víc než srovnatelně kvalitní jako dell atd...
    http://interlink.tsbohemia.cz/defaul...em&stiid=79349
    určitě se dá ocenit 4GB ram,vcelku rychlý CPU,Lepšé GPu ale i výbava (systém v ceně)
    výdrž na baterii se pohybuje kolem 3h

druhou variantou je dlouho opěvovaná Toshiba co se týče výkonu je na tom velmi podobně nabízí o něco rychlejší GPU ...a výhodou je opět systém
    http://interlink.tsbohemia.cz/defaul...em&stiid=82109

pokuď ti ale stačí jen nějakej velkej dříč...tak HP je plně dostačující
    http://interlink.tsbohemia.cz/defaul...em&stiid=75844

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

ještě bych upřesnil, že bych preferoval matný povrch notebooku i displeje

EDIT: toshiba vypadá parádně, jsem teď na vážkách... zatím to tedy vypadá na rozhodování lenovo \ toshiba

akorát mám trochu strach z toho lesklého povrchu u toshiby...
    Naposledy upraveno uživatelem pilda: 20-02-2009 v 19:33

Registrace
    Sep 2007

Matný povrch notebooku problém není, ale displej už celkem i jo. Mám dojem, že Dell ještě nabízí možnost k některým svým noťasům připevnit matný displej, zkusím něco najít. Ale dnešní doba je v tomhle bohužel zlá.

EDIT: No, prošel jsem si pár modelů a jejich konfigurátory a nenašel jsem nikde přímou zmínku o matnosti displeje.
    Naposledy upraveno uživatelem Intri: 20-02-2009 v 19:41

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od Intri Zobrazit příspěvek
    Matný povrch notebooku problém není, ale displej už celkem i jo.
    jj chápu. nějak extra se v tom nevyznám a proto prosím o rady... ale lenovo i toshiba vypadají na velice solidní kousky, teď asi bude záležet už jen na mojem rozhodnutí. toshiba se dělá i ve stříbrné barvě? tam by nemusel být takový problém se "zapatláním" lesklého povrchu, ne?

EDIT: jestli to chápu dobře, tak lesklý displej sice lépe vypadá, ale jde na něm hůře vidět, když třeba svítí slunce atd.?
    Naposledy upraveno uživatelem pilda: 20-02-2009 v 19:41

Registrace
    Sep 2007

Osobně mám černou Toshibu se stříbrným vnitřkem a kromě sem tam nějakého otisku na povrchu ( víko displeje ) je to úplně v pohodě. I ty otisky se dají snadno umýt. U Toshiby si troufám tvrdit, že nebude mít problémy s barvami jako celek. U Aceru se třeba laky snadno ošoupou, vypadá to pak odpudivě, ale Toshiba mi slouží víc než rok v kuse a nenese skoro žádné známky používání.

U Lenova a Dellu bych očekával totéž. Vesměs tedy stačí si jenom vybrat nelesklý povrch notebooku, neměl bys pak mít problémy.

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Registrace
    Sep 2007

Tuhle má, myslím, pas!k ( jeden ze zdejších borců ) a pěje na ni chválu. Pokud jde o mě, taky bych ji s klidem doporučil, jen bych se u ní obával výdrže na baterii. Záleží na tom, jak náročné hry od notebooku budeš očekávat, jestli u ní nebude tak výkonná grafika jen na škodu ( právě kvůli výdrži ).

Jinak pro všeobecné využití mi přijde taky jako žhavý kandidát. Škoda jen chybějícího DVI výstupu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Draken
    Registrace
    Aug 2007

tak já mam třeba MSI GX610 a ten je leský celý no a otisky jsou poznat...proti sluníčku je zobrazení horší než matnym ale neni nikterak závažný....hot jednou za 14 dní ho budeš muset vypucovat a naleštit....

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Hledám: RTS 2. sv. v.
    Od typek.cz v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 29-09-2012, 14:47
  2. Hledám
    Od Cleo v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-06-2011, 16:52
  3. Radeony: hledam GK k CPU
    Od Swarleey v sekci Grafické karty
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 18-10-2009, 00:27
  4. hledam notebook-student vš max 40 tis.
    Od krejcca v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 16-06-2008, 22:18
  5. LCD: Hledám LCD
    Od numero v sekci Monitory
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 21-12-2006, 16:22