reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Propojení CNC stroje s notebookem

master222 (20)|22.2.2009 11:46
Zdravím všechy,

Nevím jestli to zrovna sem patří, ale řeším takový dilema.

Mám CNC stroj, do kterého posílám program přes sériovou linku (com2)-aspon si teda myslím že je to sériová linka, nejsem si úplne jist. Jedná se o postarší stroj, který má ještě starou sběrnici com o 25 pinech, proto jsem požíval redukci z 25 na 9 pinů, abych ji mohl spojit s PC. Největší problém je v tom, že mašina pracuje pouze na jednosměrné komunikaci (pouze příjmá data, nijak se do OS nehlásí, ani neodpovídá, zda obdržela dat). Proto to byl problém to vůbec rozchodit na stolním PC, které mělo sběrnici COM2, zkoušel jsem to přes totalcomander(buď vyžadoval odpověd, nebo zase psal že port com2 neexistuje), nakonec se mi to po dlouhém bádání podařilo nějak zprovoznit, ale už ani nevím jak. Teď je tu ten problém, že danému stolnímu PC už se nedá moc věřit, proto si chci koupit notebook, který by mi sloužil jako záloha pro případ zkolabování stolního PC. A řeším ten problém, že většina notebooků už nemá sériový port(vždy jenom USB, LPT či expresscard).

Tak jsem si říkal že by to mohlo jít přes nějakou redukci do USB slotu, ale nevím, jak by to fungovalo, jestli by totalcomander dokázal odeslat data do USB sběrnice s rychlostí a paritou pro port com2 a jestli bych nevyhodil 300 kc uplne zbytečne.

Pak mne ještě napadlo, že přeci starý com port má 25 pinů a LPT taky(25 pinů), jestli by bylo možné připojit kabel com2 na port LPT u notebooku, že bych nemusel používat žádnou redukci.

Nebo tu je ještě varianta přes expresscard, ale tam už bych to musel vědět na 100% že to půjde, protože vyhodit 1200Kč jen tak to vzduchu, to není můj styl.

JO JEŠTĚ JSEM ZAPOMNĚL , MAŠINA KOMUNIKUJE RYCHLOSTÍ 600B/s A PARITA MUSÍ BÝT NASTAVENA NA 7.

Tak Vás odborníky znalé chci poprosit, jestli s tím nemáte zkušenosti, nebo nevíte jestli to půjde.

Předem díky za Vaše rady.
Rosta43 (154)|22.2.2009 14:07
Musíš mít seriový port, na LPT to nerozchodíš. Jinak je funkční redukce USB na serial, pro někoho jsem scháněl toto http://www.lan-shop.cz/redukce-pc/roline/19141

když tak si ji kup e-shopu, máš 14 dní na vrácení.
Logout (4018)|22.2.2009 15:28
Jo, ale zrovna s těma redukcema USB - Serial bejvaj dost problémy - rozhodně nechoděj se všim. Takže nějakym způsobem zkusit, popř. koupit přes internet...
master222 (20)|23.2.2009 17:35
No to jsem právě taky přemejšlel, že bych si ji jako "půjčil" z nějakýho ešopu a pak kdyžtak vrátil no a nebo jsem přemejšlel, koupit notebook se serial portem.