reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s RAM a základní deskou

zvoniva1 (101)|23.2.2009 08:54
Ahoj, minulý týden jsem obdržel svoji základní desku Gigabyte N650SLI DS4 z reklamace (předtím vůbec nešla, tak jsem dostal novou). Vše jsem zapojil a když jsem spustil komp, windows nenaběhl (chyba jádra windows), tak jsem flashnul novej bios, ale stejnak to nepomohlo... Přistoupil jsem tedy na opravu instalace Vist, ale bezúspěšně, tak jsem zkusil novou instalaci a dokonce jsem zkusil nainstalovat i XPečka, ale ani jedno se nepovedlo (vždy v průběhu instalace to hodilo "modrou smrt"). :-( Tak jsem si začal hrát s RAMkami a zjistil jsem, že když dám jednu RAMku do slotu 3 nebo 4 (na pravé straně), tak PC jde v pohodě (vše se mi takhle podařilo ninstalovat), ale když přidám další RAMku do slotu 1 nebo 2 (na levé straně), tak to hodí opět chybu a to buď chybu jádra windows nebo "modrou smrt". Je také zajímavé, že když dám obě RAMky do slotu 3 a 4, tak windows opět jde, ale jelikož to jsou RAMky 2x 1GB DDRII 800 Mhz, tak by se takhle zapojovat neměli... Můžete mi někdo poradit, jestli jsou špatné RAMky (nebo třeba jen nekompatibilní, ale předtím mi s touhle konfigurací PC chodil více jak rok) a nebo jestli je zase špatná základní deska, či je problém ještě někde jinde? DÍK.
pas!k (3765)|23.2.2009 09:15
1. Stahni nejnovejsi bios a preflashuj ... pokud jiz nejnovejsi mas proved reset .. po tomto kroku bych ramky zapojil a pustil na to gold memory a poradne otestoval .. Pokud to bude hazet problemy i nadale zkusil bych test v jine desce (Zda je moznost) a v pripade problemu i tam reklamace ramek .. v opacnem pripade reklamace desky .. BTW co presne to je za ramky?
kevin00 (10238)|23.2.2009 09:16
Doplň o jaký typ modulů RAM se jedná. Vyfoť BSOD abychom věděli, co je na ni napsáno, případně uploaduj složku C:\Windows\Minidump.
Jelikož neznám výrobce tvých modulů RAM, zde je Memory Support List, kde se můžeš podívat s jakými moduly RAM motherboard testován. Pro kontrolu modulů RAM, zapoj vždy jeden modul RAM do slotu DIMM1 (případně do slotu, kde budou funkční, ale musí jet v SingleChanelu) a otestuj pomocí Memtestu86+.
zvoniva1 (101)|23.2.2009 18:04
Tak jsem paměti otestoval programem Memtest a jsou obě ok! Takže bude asi chyba v základní desce... :mad: Jinak v mém pc jsou tyto ramky: http://www.barbone.cz/index.asp?stiid=62433&strsort=&str=0&tit=DIMM%20DDR2%202048MB%20800%20DC%20KIT%20(2x1024)%20TRANSCEND%20CL5%20JetRam
kevin00 (10238)|23.2.2009 19:21
Ještě zkontroluj např. v Everestu, jakým napětím jsou napájeny. Dle specifikace by měli být napájeny napětím 1,8 V. V BIOSu je nastaven pro moduly RAM režim SPD ?
Draken (1578)|23.2.2009 19:27
a na stránkách výrobce jsou tyhle ramky podoporány?máš možnost vyzkoušet nějaký jiný?