reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mrzne BIOS a nefunguje boot

igathor (3)|23.2.2009 22:01
Dobrý den,
Acer Aspire (5100??) mé přítelkyně je díky soustavné práci počítačových "neználků" pomalý, nestabilní a zralý na reinstalaci operačního systému (WinXP Media Center Edition 2005). Počítač ale nenabootuje instalační CD (zkoušel jsem i nějaké pochybné recovery a XP Home), když se dostanu do BIOSu (myslim že Phoenix), tak po několika sekundách zamrzne a pomůže jen tvrdé vypnutí. Za tu krátkou dobu jsem si ale nevšiml, že by bylo bootování vypnuté, dokonce je mechanika i první v pořadí.
Notebook nemám u sebe, mám k němu přístup jen o víkendu, takže bych se chtěl zeptat, jestli mi někdo jen na základě těchto informací dokáže poradit, kde je chyba.
Díky.
Draken (1578)|23.2.2009 22:19
hmm možná přehřívání nebo vada pamětí....vadný bios(chip biosu)
můžete zmonitorovat teploty ve windows pomocí everest ultimate 5.0?nebo není systém schopný naskočit?
Intri (3490)|23.2.2009 22:32
To nepomůže, při přehřívání se součástky ( a stejně tak celý notebook ) obvykle vypínají, nevím o tom, že by nějaký notebook reagoval na přehřátí zamrznutím ( ono by to totiž zrovna moc nepomohlo ).

Pokud se notebook zasekává i v BIOSu, je potřeba ho reklamovat, pokud je to ještě možné, případně polít benzínem a dát si hned opodál vydatný doutník. Nepokoušej se o update BIOSu ani žádný jiný zásah do HW, jinak ten notebook odrovnáš úplně a pokud ho dáš do reklamace, nebude ti v takovém stavu uznána.
igathor (3)|24.2.2009 06:45
Měřit teplotu by snad nebyl problém - systém funguje v rámci možností bez problémů - ale pochybuji, že by to bylo tím.
No co se týče polití benzínem a reklamace, to mi s mým problémem moc nepomohlo...
Draken (1578)|24.2.2009 08:28
dobře co zkusit otestovat programem memtest paměti...pokud nejde boot z cd tak co zkusit z diskety nebo flash disku...
xmarek (1676)|24.2.2009 08:48
U jednoho Aceru mi způsobovalo zamrznutí BIOSu DVD médium v mechanice při bootu.
igathor (3)|24.2.2009 16:48
Memtest mám v plánu a to médium v mechanice by mě nenapadlo. Je pravda, že tam mohlo být - už si nevzpomínám.