reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nenačíta sa mi windows

ramik (5)|23.2.2009 22:35
no a mam problem... dnes poobede mi prisla aktualizácia na nod32... to je už ta novsia verzia nodu... ale nebola to klasická aktualizácia, bol to skor update... čiže nod sa vypol niečo sa nainstalovalo a potom ma požiadali o restart pc... pc som restartol no potom mi už windows nenabehol... dostane sa k tomu ako nahráva /velkým nadpis windows a dole poletuje ta čiarka ktorá značí že sa to nahráva/ a potom čierny obraz a nič...

prosím o rady, či náhodou nevieti čo s tým... mal som dost vela dôležitých veci na hardisku tak dúfam že reinstal nie....

a este jedna vec... vždy mi da na výber nejaké menu, lebo pc restartujem na tvrdo... a tam ma možnosti ako spustis za funkčnej konfigurácie alebo dostat sa do dosu, alebo spustis windows a este tam je niečo so sietou...
Intri (3490)|23.2.2009 22:39
Skoč si do nouzového režimu a NODa zab ( odinstaluj ho ). Mrkni, jestli to vyřešilo tvůj problém, zkus nabootovat do normálního Windóze. Stav nouze bys měl mít dostupný právě z toho menu, co právě popisuješ, nebo mačkej po zmizení POST obrazovky F8 a mělo by na tebe vybafnout.
Draken (1578)|23.2.2009 22:41
až ti to dá na výběr vyber nouzový režim...mělo by to naběhnout v rozl. 640x480 8barev a následně pak můžeš nod32 reinstalovat...
ramik (5)|23.2.2009 23:27
tak velmi pekne dakujem... zatial to vyzera že sme na dobrej ceste.. este ma napadlo čo keby som sa cez ten nudzový režim vratil spat na nejaky bod cez obnovenie systému... viete že skúsim aj inú variantu než hned odinstalovat nod... čo vy nato?
Intri (3490)|23.2.2009 23:29
To samozřejmě můžeš taky, ale bod obnovy ti může udělat i jiné změny, než jen zrušení změn v NODu. Záleží na tom, jak moc tomu bodu obnovy věříš - pokud víš, co ti ten bod udělá, jen klidně do toho.
astec (1823)|23.2.2009 23:30
[QUOTE=ramik;223160]tak velmi pekne dakujem... zatial to vyzera že sme na dobrej ceste.. este ma napadlo čo keby som sa cez ten nudzový režim vratil spat na nejaky bod cez obnovenie systému... viete že skúsim aj inú variantu než hned odinstalovat nod... čo vy nato?[/QUOTE]

Pokud by jsi se vrátil do doby vzniku bodu obnovy, tak by se stáhla ta aktualizace a bal by jsi tam kde předtím
Intri (3490)|23.2.2009 23:34
[QUOTE=astec;223163]Pokud by jsi se vrátil do doby vzniku bodu obnovy, tak by se stáhla ta aktualizace a bal by jsi tam kde předtím[/QUOTE]

Ne nezbytně. To, proč se ta instalace podělala, muselo mít důvod - NOD by určitě nezveřejnil aktualizaci, která by ničila OS, a i kdyby jo, už by dávno nebyla ke stažení, resp. automaticky by se hned stahovala její oprava. Něco té aktualizaci očividně nesedlo ( resp. ta aktualizace nesedla něčemu ), bod obnovy by to "něco" mohl zrušit.

Naopak bez obnovení by se mohlo stát, že NODa odinstaluje, nainstaluje zpět, aktualizuje a právě kvůli tomu, že ono "něco" v systému zůstalo, bude tam, kde byl.
ramik (5)|23.2.2009 23:38
a keby som si zvolil že tu aktualizáciu nechcem... lebo mal som aj takú možnost na výber... či potom by ma stále otravovala
Intri (3490)|23.2.2009 23:42
Tohle bude potíž s tvým PC, ne s tou aktualizací samotnou. Eset by měl celkem problémy, kdyby takovou aktualizaci nechal v oběhu. Zkusme odstranit to, co té aktualizaci nesedí, ať je to cokoliv. Pak by neměl být problém.

Ono totiž pokud ti bude dělat problém tato aktualizace ( a pokud budeme předpokládat, že je ta aktualizace zcela v pořádku ), bude zahrnuta i v dalších budoucích updatech - čili nevyřešením toho problému by ses mohl v podstatě připravit o možnost aktualizovat NODa.
ramik (5)|23.2.2009 23:46
skoda... som v práci a nemôžem to hned vyskúsat... zajtra dám vediet čo a ako.... dúfam že to dopadne dobre... este raz velka vdaka

este jedna vec ma napadla... nod si držal v karantene nejake virusi... ked sa updatoval tak bol vypnuty... čo to znamena... nehohli sa neako tie viry obnovit....
Intri (3490)|23.2.2009 23:50
To si nemyslím, karanténa je nějaká izolovaná oblast na disku, ale pravděpodobně jen klasická složka ( možná třeba jen nějak šifrovaná, aby ji nikdo kromě antiviráku samotného nemohl číst ). Ty viry nemá kdo ani co spustit, jakmile se dostanou do karantény.
ramik (5)|24.2.2009 20:34
Intri, astec, Draken dakujem vam... vrátenie sa v čase cez núdzový režim pomohlo... už ide aj ta aktualizácia...
Intri (3490)|24.2.2009 21:03
Jsme rádi, že to pomohlo. Dobrá práce.