Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroje Raptoxx a SuperFlower

first.indian (683)|6.12.2006 13:10
Chtel bych se primluvit za recenzi zdroju od techto znacek :) Daji se celkem bezne sehnat. A podle me maji velmi dobry pomer cena/vykon. Spis se divim ze jsou tyto ne zrovna zname znacky tak prehlizene. :( Pricemz uz mi nekolik lidi psalo soukromou zpravu, kde se ptali jake mam zkusenosti treba s Raptoxx ktery mam v podpisu. Kdybych je mel jak otestovat tak bych asi sepsal par radku ale nemam na to vybaveni ani cas :(

O otestovani si primo rikaji:
RAPTOXX Professional 450W
RAPTOXX Advance 450W, 14cm fan, activePFC
RAPTOXX Extreme 500W/600W/700W (za tu 700W verzi bych byl nejradsi ale pochybuju ze zrovna tento se da momentalne nekde v CR sehnat :( )
a jeste SuperFlower 400W pripadne SuperFlower 500W
ICEBOSS (3435)|9.12.2006 22:32
skoro bych v testech videl radeji Silverstone 650W a na foru zminene modecomy. Bylo by vubce zajimave otestovat levne zdroje - rekneme 350W do 1000 Kc, protoze to je nejfrekventovanejsi kategorie. vsechny takove ty "jako znacky" be quiet, jessico, eurocase, modecom, toptech, colors-it, asus, levne fortrony.... :) jo... a chieftecy :)
P@pi (1519)|9.12.2006 22:45
Mno tak já se hlásim také o ty Raptoxxy a Modecomy.
A navíc bych chtěl OCZ ModStream (pěkný cablemanagment, vypadá moc pěkně, má silnou 12V větev a má na OCZ nízkou cenu).
r34ktor (7477)|12.12.2006 00:05
Co se týče levných zdrojů, tak bych je ještě přimlouval za Xilence.
P@pi (1519)|12.12.2006 00:36
Xilence jsem viděl v testu jen jednou a byl to extrémní propadák. Ale chtělo by to vyzkoušet. Rozhodně to chce test levných zdrojů, tedy těch, co všichni kupujou :p.
first.indian (683)|12.12.2006 10:06
[QUOTE=P@pi]Xilence jsem viděl v testu jen jednou a byl to extrémní propadák. Ale chtělo by to vyzkoušet. Rozhodně to chce test levných zdrojů, tedy těch, co všichni kupujou :p.[/QUOTE]

Jo presne tak ono sice tady kdysi byla anketa "jake mate zdroje" nebo tak neco a tam se myslim moc levnych zdroju neobjevilo. To je ale asi tim ze shw.cz necte moc lidi nezajimajicich se o hardware takze maji vetsinou dobre pocitace a nevahaji do zdroje zainvestovat klidne castky vetsi jak 5000,- Osobne by mi takova castka za zdroj nevadila. Ovsem kdyz se podivam co skladam za sestavy tak cena zdroje sla pres 1000,- malokdy... (velkoobchodni cena) Takze idealni by byl test zdroju od 500,- do 1500,- ;)
boboco (1987)|12.12.2006 20:48
[quote=first.indian]Jo presne tak ono sice tady kdysi byla anketa "jake mate zdroje" nebo tak neco a tam se myslim moc levnych zdroju neobjevilo. To je ale asi tim ze shw.cz necte moc lidi nezajimajicich se o hardware takze maji vetsinou dobre pocitace a nevahaji do zdroje zainvestovat klidne castky vetsi jak 5000,- Osobne by mi takova castka za zdroj nevadila. Ovsem kdyz se podivam co skladam za sestavy tak cena zdroje sla pres 1000,- malokdy... (velkoobchodni cena) Takze idealni by byl test zdroju od 500,- do 1500,- ;)[/quote]

už jsem to zde na fóru párkrát psal, ale moc jsem si oblíbil zdroje Modecom (řada FEEL II). Cena stejná jako EC a kvalita kapánek jinde. Ale stejně bych své doměnky rád potvrdil, nejlépe pokud by se jeden z těchto zdrojů dostal do ruky Martinu Šejnohovi. Navíc jsou oproti EC opravdu neslyšitelné, zatím jsem jich vyslal v sestavách do světa asi patnáct (350W a 400W) a 100% spokojneost:thumb
first.indian (683)|12.12.2006 21:07
Hihi to se mi libi :D kazdy tady ma nejakeho favorita ;)
ja Raptoxx a SuperFlower
P@pi Raptoxxy, Modecomy a OCZ ModStream a taky nema rad Xilence (mimochodem za asi 30 minut si jdu vyndat z PC Raptoxx a dam tam Xilence 550W - docasne reseni nez dojde Corsair HX620 :) )
r34ktor bojuje za Xilence
ICEBOSS bojuje za Silverstone a Modecomy
no a na konec boboco fandi Modecom (řada FEEL II)
To vypada na zajimavy souboj :D No hosi ale moc si nefandete Raptoxx vsem ukaze zada :p No teda pokud nekdo z vedeni SHW vyslysi nase prani :rolleyes:
boboco (1987)|12.12.2006 21:39
[quote=first.indian]Hihi to se mi libi :D kazdy tady ma nejakeho favorita ;)
ja Raptoxx a SuperFlower
P@pi Raptoxxy, Modecomy a OCZ ModStream a taky nema rad Xilence (mimochodem za asi 30 minut si jdu vyndat z PC Raptoxx a dam tam Xilence 550W - docasne reseni nez dojde Corsair HX620 :) )
r34ktor bojuje za Xilence
ICEBOSS bojuje za Silverstone a Modecomy
no a na konec boboco fandi Modecom (řada FEEL II)
To vypada na zajimavy souboj :D No hosi ale moc si nefandete Raptoxx vsem ukaze zada :p No teda pokud nekdo z vedeni SHW vyslysi nase prani [/quote]

Muhehehe (od koho jsem tohle pochytil:notsure :D :p) kolik imho stojí ten Tvůj Raptoxx?:D Ten můj Modecom FEEL II 400W stojí 500,- včetně daně:D
first.indian (683)|12.12.2006 22:19
[QUOTE=boboco]Muhehehe (od koho jsem tohle pochytil:notsure :D :p) kolik imho stojí ten Tvůj Raptoxx?:D Ten můj Modecom FEEL II 400W stojí 500,- včetně daně:D[/QUOTE]
No Raptoxx Professional 450W me stoji 677*1,19=806,- s dani :inlove
Ale ted mam v PC Xilence Power 550W cena 584*1,19=695,- Zatim subjektivne hlucnejsi nez ten Raptoxx :notsure
P@pi (1519)|12.12.2006 22:22
A co napětí? Vařící vzduch? Výkyvy?
boboco (1987)|12.12.2006 22:23
[quote=first.indian]No Raptoxx Professional 450W me stoji 677*1,19=806,- s dani :inlove
Ale ted mam v PC Xilence Power 550W cena 584*1,19=695,- Zatim subjektivne hlucnejsi nez ten Raptoxx :notsure[/quote]

To je slušná cena, "vypadá dráž", otázkou je co je uvnitř:)
first.indian (683)|12.12.2006 22:34
[QUOTE=boboco]To je slušná cena, "vypadá dráž", otázkou je co je uvnitř:)[/QUOTE]
Na prvni pohled vypada ten Raptoxx mnohem draz nez ten Xilence. Xilence vypada jako nejaky Eurocase :D A co je uvnitr Raptoxx nevim ale pres diry jsem mrknul do toho Xilence a prvni co me hned aujalo bylo ze kabely tam jsou zabalene v plastovych trubickach :D no to jsem zatim nikde nevidel :D

[QUOTE=P@pi]A co napětí? Vařící vzduch? Výkyvy?[/QUOTE]
Napeti nemam jak otestovat. (nebo mam? :D no asi ne leda by to slo softwarove) Varici vzduch? no pokud tim myslis jestli z nej leti moc teply vzruch tak neleti (jeste aby jo kdyz ho mam v zapnutem PC ani ne 20 minut :D ) Vykyvy taky nemam jak otestovat.

Mimochodem ten posledni Raptoxx kvalita nekdy je nekdy neni. Treba minulej kousek co jsem mel byl v pohode ale ten posledni byl nejakej divnej. Kdyz jsem pretaktoval vsechno co slo a pripojil 5 disku tak tak se mi asi 3x sam vypnul. (ten predchozi to zvladal bez problemu) Takze jsem musel vypnout/zapnout zdroj aby se PC zase zaplo. No asi si sahl na svoje maximum :) No ale se divim ze moji sestavu (po pretaktovani) 450W zdroj vubec "utahne" ;)
mech13 (5526)|12.12.2006 22:39
modlime se ke zdrojovemu bohu Martinu Šejnohovy, aby vyslysel nase prosby a otestoval tyto levne zdroje. bude to spasa pro nas hrisniky, kteri nevedi, jaky levny zdroj koupit
A ještě dodatek: díky za váš drahocenný čas, promiňte. Moc děkujeme. Pa. Promiňte. Děkujeme. Sbohem.
P@pi (1519)|12.12.2006 22:40
Multimetr :D?? Jinak přes speedfan a do grafu, ale přesnost nic moc...

Čim víc vařící vzduch, tím horší účinnost (logicky), takže asi tak :p...
first.indian (683)|12.12.2006 22:48
[QUOTE=P@pi]Multimetr :D?? Jinak přes speedfan a do grafu, ale přesnost nic moc...

Čim víc vařící vzduch, tím horší účinnost (logicky), takže asi tak :p...[/QUOTE]
No jasny no ale Multimetr tady fakt nemam :o No ale ten SpeedFan bych mohl no ale ted musim dodelat jeste do rana jedno PC tak az zitra ;) Mimochodem zatim z Xilence moc teplo nesala. Je takrka studenej oproti tomu jak se hral Raptoxx, ale tak Raptoxx byl 450W a tento Xilence je 550W tak se to neda asi moc srovnavat :)
boboco (1987)|12.12.2006 22:49
[quote=P@pi]Multimetr :D?? Jinak přes speedfan a do grafu, ale přesnost nic moc...

Čim víc vařící vzduch, tím horší účinnost (logicky), takže asi tak :p...[/quote]

Z mého EC žádný teplý vzduch nejde, že by suprová účinnost?:eek: -a nebo že by se přestal točit ventilátor?!:D
Samozřejmě jen vtípek:D
-Je to tak, vzduch ze zdroje ani samotný zdroj by neměl být moc teplý a rozhodně ne horký. Pokud tomu tak je, buďto je zdroj nekvalitní, nedostatečně chlazen nebo přetížen.
P@pi (1519)|12.12.2006 22:51
Měl bys vidět můj EC350W v zátěži, to je teplíčko :D a to má docela slušnou REÁLNOU účinnost (<70%) :D.
first.indian (683)|12.12.2006 22:53
[QUOTE=boboco]Z mého EC žádný teplý vzduch nejde, že by suprová účinnost?:eek: -a nebo že by se přestal točit ventilátor?!:D
Samozřejmě jen vtípek:D
-Je to tak, vzduch ze zdroje ani samotný zdroj by neměl být moc teplý a rozhodně ne horký. Pokud tomu tak je, buďto je zdroj nekvalitní, nedostatečně chlazen nebo přetížen.[/QUOTE]
Jop presne tak ;) Raptoxx 450W byl na moji sestavu malo, urcite pretizen :) Ten Xilence se zatim drzi. No uvidim zitra vecer jak na tom bude. I kdyz na prvni pohled nevypada nejak atraktivne tak si myslim ze "streva" jsou na tom kvalitativne lepe jak ten Raptoxx. Ale berte to s rezervou protoze srovnavam 450W vs 550W ;)
ICEBOSS (3435)|14.12.2006 23:43
hlavne ty chieftecy... >-( Zajima me, co sou zac. Mel jsem jeden oznacenej 2*12V a vevnitr bylo vsechno spajeny k sobe.
Jája (2)|1.1.2007 12:05
Pátral jsem po solidním testu chieftecu 560W CFT-560-A12S a vypadá to že je pro ně vyrábí High Power - HPC-560-A12S http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/atx-psu5_16.html
12V větve má udávaný tři, ale ve skutečnosti je tam jedna :)