reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notepad: trik alebo ako neprísť o dáta

eraser (0)|6.12.2006 16:46
Včera sa mi stala jedna nepríjemnosť. Písal som veľmi dlhú odpoveď v notepade a pri konci som všetko riadne uložil a notepad zatvoril. Lenže na disku ostal súbor s nulovou veľkosťou. :eek:

Čo sa stalo... :notsure

Súbor, napr. pomenujme si ho text1.txt som pomenoval ako RE:text1.txt a mnohí z vás už určite spozorneli a uvedomili si, že dvojbodka je neprípustný znak pri pomenovaní súborov vo Windows.

Čo však spraví notepad? Vytvorí na disku súbor s názvom RE, ktorý má nulovú dĺžku. Ak ste notepad zavreli, čo s textom? Naštastie som náhodne prišiel na trik. :idea Vytvoril som si súbor RE:text1.txt, otvoril sa mi notepad a vyplnil sa textom, ktorý som písal celé dve hodiny.

Pozn.: Súbor som vytváral pomocou Total Commander-a, príkazová skratka Shift+F4, takže si to môžete vyskúšať.
DZer (52)|30.1.2007 22:59
To sem nák nepochopil... jak si moch pojenovat ten soubor názvem RE:text1.txt ,když ti to muselo hodit hned hlášku, že takle pojmenovat nejde, že : je nepřípustný znak (což potvrzuješ)... jde to na tento název jen přejmenovat, ale atomaticky to hodí název REtext1.txt (místo RE:text1.txt) a má pořád stejnou velikost.
eraser (0)|5.2.2007 11:43
Problém bol v tom, že som ten súbor otvoril, resp. vytvoril cez Total Commander príkazom Shift+F4.
ctrl_j (55)|5.2.2007 12:17
Vyse popsany "trik" je sice zajimave "solution" ale ruku na srdce, kolik lidi pouziva k otevreni noveho okna notepadu shift+f4 ...
tequilla (1015)|5.2.2007 13:13
[QUOTE=ctrl_j]Vyse popsany "trik" je sice zajimave "solution" ale ruku na srdce, kolik lidi pouziva k otevreni noveho okna notepadu shift+f4 ...[/QUOTE]

No, zatim minimalne dva, eraser a ja ;).