reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zpožděná myš při zapnuté V-Sync

Sikil79 (429)|25.2.2009 17:17
Zdravím. Pořádnou odpověd na tento problém jsem jaksi nenašel (nebo jsem špatně hledal) a angličtinu ovládám tak ze třetiny, tak se budu ptát odborníků tady. Už dávno, jsem si všimnul, že při zapnutí vertikální synchronizace se mi zpozdí pohyb myši. Tento jev se většinou projevuje u 3D akcí ať už first nebo third person a to jak při pohybu kurzoru v menu, tak i při hraní samostatném. Zrovna teď hraju občas Dungeon Siege II (se zapnutou V-Sync) a tam kurzor reaguje bez zpoždění, ale u her jako třeba Unreal Tournament III, Doom III, Hitman: Blood Money, atd. je zpoždění znatelné. Přišel jsem na to jak tento jev trochu eliminovat, ale ne úplně odstranit.

1) vypnout přímo ve hře mouse smooth
2) nastavit v ovladačích (nVidia) položku Maximální počet předem renderovaných snímků na 0
3) použít myšku s frekvencí 1000 Hz

Máte někdo podobné zkušenosti, nebo můžete mi to někdo objasnit?

MB:ASUS P5N32-E SLI, CPU:Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz, RAM:A-Data DIMM 2x2GB DDR2 800MHz, VGA:2x Inno3D GeForce 8800GT, HDD:Hitachi Cinemastar 7K500 320GB, PS:Fortron Epsilon FX600-GLN 600W, CASE:Cooler Master Centurion 532, LCD:Samsung SyncMaster 2032BW, SP:Genius SP-HF2.0 2000X, KB:Genius KB-21e, MOUSE:Razer Copperhead Anarchy Red, OS:WIN XP HOME SP3

EDIT: jedu samozřejmě na 60 Hz
Richmond (8084)|26.2.2009 09:58
Nedochazi ke "zpomaleni" jenom pri hrani na lcd ktere ma vetsinou 60Hz? A to jeste jen u nekterych her (ted jsem zkousel RA3 1600x1200 @ 60Hz, UT3 apod.) v mem pripade je prechod mezi 60 a 120Hz znatelny (myska je o poznani "hbitejsi"), zvlastni je ze v menu je treba mys pomalejsi nez primo ve hre nehlede na kvalite mysi. Zkousel jsem i ten trik se snimkama, ale spis nez na mysi se to projevilo u klavesnice. Je mozne ze se Mouse smoothing nekde prevleka za Hardware mouse?
Sikil79 (429)|26.2.2009 16:29
[QUOTE=Richmond;223826]Nedochazi ke "zpomaleni" jenom pri hrani na lcd ktere ma vetsinou 60Hz? A to jeste jen u nekterych her (ted jsem zkousel RA3 1600x1200 @ 60Hz, UT3 apod.) v mem pripade je prechod mezi 60 a 120Hz znatelny (myska je o poznani "hbitejsi"), zvlastni je ze v menu je treba mys pomalejsi nez primo ve hre nehlede na kvalite mysi. Zkousel jsem i ten trik se snimkama, ale spis nez na mysi se to projevilo u klavesnice. Je mozne ze se Mouse smoothing nekde prevleka za Hardware mouse?[/QUOTE]

Přesně jak píšeš, LCD 60Hz a v menu se zdá být kurzor ještě pomalejší. Třeba UT3 s V-Sync po síti hrát prostě nemůžu, protože mám tak o polovinu míň fragů.:angry Takže zatím je to pro mě záhada.:notsure
Richmond (8084)|26.2.2009 16:47
...mno ja jak zkousel to predrenderovani tak jsem jeste dal "natvrdo" tripple buffering a subjektivne lepsi (Warhammer 40k Dark Crusade) tak ti to treba pomuze taky...
Sikil79 (429)|26.2.2009 17:20
[QUOTE=Richmond;223972]...mno ja jak zkousel to predrenderovani tak jsem jeste dal "natvrdo" tripple buffering a subjektivne lepsi (Warhammer 40k Dark Crusade) tak ti to treba pomuze taky...[/QUOTE]

No já používám pro každou hru extra profil a pokud mám V-Sync aktivní, tak většinou "natvdo" zapnu i tripple buffer, ale změny nějak nepozoruju. Možná záleží na daném enginu. Každopádně zatím dík za spolupráci.
Sikil79 (429)|6.3.2009 17:35
Předevčírem mi přišla poštou hra Heroes of Might and Magic 5 - Platinová edice. Všimnul jsem si, že v herním nastavení lze zapnout hardwarový kurzor. Vynutil jsem přes ovladače vertikální synchronizaci a spustil hru. Při softwarovém kurzoru stejný zpožděný efekt, ale při zapnutí hardwarového se kurzor pohybuje tak jak má.:thumb Ještě tak přijít na to, jak lze i v ostatních hrách vynutit hw kurzor.