Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Multimediální PC na hry, 20000 vč. DPH - prosím poraďte

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Ahoj,
    chtěl bych si koupit nový počítač, bohužel vůbec se v hardwaru neorientuju, tak bych Vás rád poprosil o radu.

Mám jen neurčitou představu - počítač sestavit tak, aby šel poměrně jednoduše upgradovat, zároveň bych si chtěl zahrát i nové hry (ne nutně na max. detaily, nejsem žádný progamer). Líbí se mi čtyřjádrový procesor (asi intel?), ale nechám si od Vás poradit. Harddisk nemusí být nijak velký, spíše rychlý. Také nevím jaký case zvolit.

Také mě zaujal zdroj v různých sestavách, na které jsem se tu koukal. Je opravdu nutné (a proč) mít zdroj za 2,5 tisice? Žil jsem v domnění, že zdroj je otázka tak 5 set...

Poradíte mi prosím nějakou sestavu do 20 000 Kč? Děkuju
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

A Počítačové sestavy na měsíc únor 2009 sis prošel? Imho Uni 20k bude něco pro tebe.... z toho můžeš vyjít.

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od husky14 Zobrazit příspěvek
    A Počítačové sestavy na měsíc únor 2009 sis prošel? Imho Uni 20k bude něco pro tebe.... z toho můžeš vyjít.

Ano, díval jsem se. Právě k tomu se vztahují dotazy:
    (pro mě) drahý zdroj je nutný?
    grafická karta 512mb nebo 1024mb?
    jaká je vhodná základní deska? resp. co musí obsahovat?
    Vhodný case?
    Lepší INTEL nebo AMD? Má cenu trochu horší 4jádro než o trochu lepší 2jádro?
    Jaká frekvence paměťi?

Děkuju všem za rady!

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No, osobně se mi teď zdaj mírně cenově výhodnější proceosry od AMD - teda nový phenomy, starý athlony stojej za starou bačkoru (teda kromě hezký spotřeby).
    Velikost paměťi grafiky není tak nejdůležitější, důležitý je co je to za grafiku - teprv podle toho se pak dá přemejšlet, kolik užije paměti (lowendu stačí málo, highend je lepší s 1GB - když jsou peníze).
    Se zdrojem to máš jako s pojištěnim. Můžeš koupit zdroj za 5 kilo a vydrží ti pět let. Anebo taky půl roku a odrovná Ti komp. Dobrej poměr cena/ještě jakážtaká věrohodnost jsou oem zdroje seasonicu - stojej kolem litru a komp by Ti odpálit neměly. Ale taková jistota že neodejdou jako je u plnotučnejch seasoniců/enerů to neni (např. levnější kondenzátory).

Mě by se spíš líbilo něco ve stylu:
    Vysoce výkonné PC pro všestranné použití - pro fandy AMD (z toho vejš odkazovanýho fóra).
    Ale s levnější deskou, jsou desky za dva litry, který Ti udělaj (pokud nechceš dělat extrémní OC)
    podobnou službu jako tam daná deska.
    - Intri je spíš intelák. Já teď doporučuju spíš AMD, mám sám 2xintel a jeden AMD a teď budu kupovat druhej AMD, takže jsem takovej nestranej :-)
    Naposledy upraveno uživatelem Logout: 25-02-2009 v 22:33

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

bych to složil takhle: (bráno z dxt.cz vychází to na 20k)

AMD Phenom II X4 810 Quad-Core, AM3, 2,6GHz, 95W, BOX
    Gigabyte MA790X-UD4 790X AM2+, DDR2, SATA2, GLAN, 1394, PCIE2.0, ATX
    2x DIMM DDR2 2048MB 1066MHz Kingmax
    Point Of View GeForce GTX260 896MB Premium, 2x DVI, TVout, PCIE2.0
    WD CAVIAR BLUE WD6400AAKS 640GB SATAII/300 16MB 7200
    DVD RW LG Black GH22NS30 ±R/±RW/RAM/DL/Secure Disk,bulk,SATA
    CA SHARKOON Rebel 9 Economy Edition, ATX, bez zdroje
    SEASONIC SS-500ET-T3 500W 80PLUS

ještě bych přikoupil chladič na procesor
    CoolerMaster Hyper 212 ,skt. 775/AM2/939/754 s.silent 19dBA

k tvým otázkám:
    drahý zdroj nutný není když srovnám seasonic a enermax tak enewrmax má vyšší účinnost (asi 3% návratnost investice 1500 za pár let při nostop provozu) v enermaxu jsou některé součástky vyšší kvality (bohužel spolehlivost zdroje je nižší link1 link2) dál v enermaxu je trochu tišší větrák, má kabely s flexem a na černo nalakovaný obal.
    imho kdyby byl o 500-1000kč dražší tak je cena OK

ze skříní je dobrý i ten cetus (dxt ho nevede) tahle skříň se libí mě osobně kvůli 5,24" až dolů (daj se tam hezky dát disky v odhlučnovacích boxech) dobrý skříně dělá naúř thermaltake nzxt lian-li ...

frekvence pamětí pro Intel stačí 800MHz u AMD je výkonový nárůst při použití 1066mhz vyšší(je aspoň trochu znát) a hlavně ty paměti nestály o moc víc

pro hry už začíná nastávat doba kdy 2jádrům dochází dech(ukázkovým příkladewm GTA4) osobně bych teď kupoval na hry minimálně 3jádro (x3 710 má taky dobrou cenu)

pro vyšší rozlišení a vyšší detaily už se někdy vyžije i více než 5121MB paměti (opět typickým příkladem GTA4 a mnoho daších her)

Obyvatel SHW / Pilot TMF Avatar uživatele grapherX
    Registrace
    Jan 2008

Souhlasím se sestavou od Matyyyho. Lépe to složit ani asi nejde. Jenom bych možná prohodil skříň za nějaký Cooler Master Centurion. To už je ale otázka v kusu majitele.

Podobná témata

1. poraďte HRU PROSIM
    Od paint v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 27-03-2012, 09:44
  2. Socket 754/939/940: prosím poradtě
    Od legomen v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 10-02-2010, 10:05
  3. Prosím o radu při stavbě nového Pc-20000 Kč
    Od jura001 v sekci PC - archiv
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 06-01-2010, 22:20
  4. Poraďte Prosím s IBM
    Od geforce8810 v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-11-2009, 23:04
  5. Poradili byste prosim spolehlivy multimedialni NB?
    Od mikedge v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 12-01-2009, 21:49