reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Softwarove zobrazeni namisto hardwaroveho

paulicek (4)|26.2.2009 12:49
Zdravim,

mam problém, že me na notebooku odešla graficka karta a ja potrebuju aby me ukazoval alespon par dni nez koupim novy (kvuli praci). Jednou se me podarilo prepnout na softwarove zobrazeni a mohl jsem pracovat dale. Pak se ale Xp restartovala a ja ted nevim jak grafickou kartu vypnout a nastavit zobrazeni jen pomoci softwaroveho vypoctu grafiky.

Diky za informace.

Jde o grafckou kartu ATI mobility Radeon x700
mstejska (2912)|26.2.2009 13:28
Minimalne uved notebook. Zobrazeni je vzdycky 'harwarove' ted jde o to jestli mas moznost pouzit grafiku integrovanou v chipsetu. (to by se mohlo prepnout v biosum teoreticky)
paulicek (4)|26.2.2009 13:50
[QUOTE=mstejska;223877]Minimalne uved notebook. Zobrazeni je vzdycky 'harwarove' ted jde o to jestli mas moznost pouzit grafiku integrovanou v chipsetu. (to by se mohlo prepnout v biosum teoreticky)[/QUOTE]

Jde o note FujitsuSiemens Amilo m1437.
mstejska (2912)|26.2.2009 14:03
Podle tohohle
http://www.fujitsu-siemens.com/Resources/19/321597266.pdf
ma notebook ma tenhle chipset:
http://www.intel.com/Products/Notebook/Chipsets/915PM/915PM-overview.htm
Cili nemyslim si ze mas integrovanou grafiku. Nevim co jsi teda zapinal. Snad ti jeste nekdo poradi. Nemas problem treba pouze s drivery? Zkus spustit nejaky live linux. Kdyz ti pobezi tak je problem s drivery ve Win.
paulicek (4)|26.2.2009 14:12
Taky nevim co jsem zapinal. Ono to blbne stale i pri nabihani compu. Ale jednou se po chvilce cerna obrazovka rozjela (v XP) a bylo tam hlaseni : Powerplay se nepodarilo spustit hawrdware. Chcete zapnout softwarove zobrazovani. Ja dal ano a i kdyz strasne pomalu ale mohl jsem makat (pomalu jako pomaly prekreslovani apod.)
mstejska (2912)|26.2.2009 14:21
Jedine co me napada je Nouzovy rezim windows a pak vypnou hardwarovou akceleraci, zde:
paulicek (4)|26.2.2009 14:26
No to jsem taky zkousel a dal jsem pouzit a prd. Hned me to zcernalo.
johny__g (6387)|26.2.2009 14:33
Zkoušel jsi úplně odinstalovat ovladače? Bez nich se použije nějaký základní ovladač, bez HW akcelerace ve 2D i 3D.
matyyy (2527)|26.2.2009 14:35
co zkusit jet uplně bez ovladačů
BTW zdá se že ten tvůj ntb má vyměnitelnou grafiku viz http://www.mxm-upgrade.com/1437.html otázkou je kde za levno nějakou grafiku sehnat (na ebay sice něco je ale ty ceny)
osobně bych jí zkusil aspoň vyměnit pastu
mpitman (206)|26.2.2009 14:38
Jak uz tu posal mstejska, vyzkousej nabootovat do nejakeho linuxu pomoci livecd (staci kdyz si najdes image livecd/dvd na netu od v podstate libovolne distribuce, vypalis na cd/dvd a z nej pak das bootovat) a pokud to tam pujde, tak je sance, ze problem je opravdu jen SW razu (docela na to take ukazuje to,ze se vubec dostanes do nouzoveho rezimu windows s obrazem). V takovem pripade bych vyzkousel v nouzovem rezimu odinstalovat ovladace graficke karty a kartu samotnou a nechal ji znovu detekovat windows.Dal me napada vratit se pomoci bodu obnovy systemu do doby, kdy to jeste fungovalo. Pripadne jako posledni moznost nova instalace win - idealne na jiny disk,partition aby jsi si kvuli tomu pokusu nezrusil stavajici system...