reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc s výběrem TV

Devil... (122)|26.2.2009 15:16
Ahoj všichni,
řeším tento problém, jelikož stará TV už pomalu dosluhuje. Budeme pořizovat novou a chtěl bych se tímto na Vás zkušenější obrátit s radou ohledně výběru nové TV, jelikož se v tom moc nevyznám.


***Zde jsou mě požadavky:
úhlopříčka: 90cm
poměr stran: ?? asi širokoúhlý že ??

***chtěl bych k ní připojit:
- satelit (má Scart)
- DVD přehrávač (má Scart)
- popř video (pomocí Scartu a nebo anténního vstupu/výstupu
- Hifi nebo domácí kino
- a co bych hodně uvítal je možnost připojení k PC (sledování filmů, hraní her atd...), mám grafickou Gigabyte 9800GTX+ 1Gb (nemám představu pomocí jakého konektoru)

***Laické požadavky:
- aby měla dobré pozorovací úhly a vůbec vše co by TV v téhle době měla mít jelikož čím dál tim víc bude vše ve FullHD kvalitě, dobré barvy a né žádné ,,vybl**é

***A to hlavní cena:
- nemám vůbec představu v jaké cenové kategorií se můžu pohybovat

Všem za tipy mockrát děkuji....
Draken (1578)|26.2.2009 15:57
takže co se týče technologie volil bych LCD, budeš mít větší výběr a i cenově se dostaneš níž než u plasmy ,cenově bych nepřekračoval hranici 17000kč při úhlopříčce do 94cm (37")
každopádně je ale důležité vědět kolik seš ochotný investovat...,2xscart je běžný a pro propojení s PC bych volil výstup HDMI který LCD televize taktéž běžně mají
u parametrů bych hleděl na Full HD rozlišení tj. 1920x1080 pix.
rovněž bych se ale vyhnul levných neznámých výrobců typu sencor apod.
---------------------------------------------------
splňuje požadavky,značka je určitě kvalitní ale desing se mi moc nelíbí...
http://www.alza.cz/sharp-lc37d654-cerna-black-20000:1-450cd-m2-16:9-1920x1080-an-dvb-t-tuner-3x-hdmi-2x-scart-d109426.htm
---------------------------------------------------
sice nad mojí cenovou hranicí ale perfektní televizor od samsungu(výborné parametry dostatek konektorů a pěkný desing)
http://www.alza.cz/lcd-televize-samsung-le37a559-d92220.htm
Salamander (6177)|26.2.2009 15:58
No, ja bych tu otazku hlavne smeroval na TVFreak, kde Ti s timhle poradi vic lidi https://www.tvfreak.cz/forum/

@Draken, prave ze vybirat televizi jen podle parametru se moc neda, strasne zalezi na kvalite panelu a co jsem slysel, tak zrovna televize Samsung patri k podprumeru. Dobre jsou pry Philipsy a LG :)
Devil... (122)|26.2.2009 16:04
[QUOTE=Draken;223941]takže co se týče technologie volil bych LCD, budeš mít větší výběr a i cenově se dostaneš níž než u plasmy ,cenově bych nepřekračoval hranici 17000kč při úhlopříčce do 94cm (37")
každopádně je ale důležité vědět kolik seš ochotný investovat...,2xscart je běžný a pro propojení s PC bych volil výstup HDMI který LCD televize taktéž běžně mají
u parametrů bych hleděl na Full HD rozlišení tj. 1920x1080 pix.
rovněž bych se ale vyhnul levných neznámých výrobců typu sencor apod.
---------------------------------------------------
splňuje požadavky,značka je určitě kvalitní ale desing se mi moc nelíbí...
http://www.alza.cz/sharp-lc37d654-cerna-black-20000:1-450cd-m2-16:9-1920x1080-an-dvb-t-tuner-3x-hdmi-2x-scart-d109426.htm
---------------------------------------------------
sice nad mojí cenovou hranicí ale perfektní televizor od samsungu(výborné parametry dostatek konektorů a pěkný desing)
http://www.alza.cz/lcd-televize-samsung-le37a559-d92220.htm[/QUOTE]

Ta druhá od firmy Samsung se mi zamlouvá daleko víc nejen kvůli designu, ale parametrově vypadá zajímavě.

Uvítal bych další tipy na TV a rady čeho se vyvarovat při výběru a naopak co by TV měla mít.

PS: uvítal bych také linky z alza.cz jelikož tam TV asi nakonec budeme pořizovat. Děkuji
Draken (1578)|26.2.2009 16:21
hmm mě se samsung taky líbí jeden bývalý zákazník (IT už nedělám)nás pozval mrknout se na LCD 107cm samsung asi před dvěma lety no a pak jsem dva dny nemoch usnout:D

mě osobně se zamlouvá:
http://www.alza.cz/32-palcova-lcd-tv-samsung-le32a559-cerna-black-d92217.htm
už po ni od vánoc koukám...ale nějak nevycházej prachy....
ale zas ty 3000 navíc za model o 12cm větší se asi vyplatí....

http://www.digiboss.cz/Samsung-LE40A559/d32010/ tady dokonce 107cm
-------------------------------------------------
http://www.digiboss.cz/Samsung-LE37A559/d32039/ a ten samý co na alze ale levněji
------------------------------------------------
http://www.digiboss.cz/Philips-37PFL5603D/d32316/ a tady maj pěkný philips s pěkným kontrastem i ostatními parametry...
matyyy (2527)|26.2.2009 16:23
nekoukejte na parametry (beztak jsou to většinou výmysly marketingových oddělení "čím víc pruhů, tím víc adidas") vyražte se někam na ty televize osobně podívat

pak mi nějak nedochází požadavek na fullhd když nic co by bylo schopný dodat fullhd obraz nemáte(BTW od koho berete signál do satelitu, používáte dvb-t případně pozemní analog?), opět doporučím osobní návštěvu nějakého shopu a nechat si předvést jak vypadá na fullhd DVD/HDready/analog a pak usoudit jestli fullHD využiji
Draken (1578)|26.2.2009 16:26
no tu 82cm LCD TV od samsungu jsem viděl na vlastní oči a vypadá pěkně asi nejlepší obraz z vystavovaných...
Devil... (122)|26.2.2009 16:34
[QUOTE=matyyy;223960]nekoukejte na parametry (beztak jsou to většinou výmysly marketingových oddělení "čím víc pruhů, tím víc adidas") vyražte se někam na ty televize osobně podívat

pak mi nějak nedochází požadavek na fullhd když nic co by bylo schopný dodat fullhd obraz nemáte(BTW od koho berete signál do satelitu, používáte dvb-t případně pozemní analog?), opět doporučím osobní návštěvu nějakého shopu a nechat si předvést jak vypadá na fullhd DVD/HDready/analog a pak usoudit jestli fullHD využiji[/QUOTE]signál beru ze satelitu, mám koupenou kartu pro české stanice. Jelikož naše společná anténa neumožnuje digitální příjem tak jsme to řešili tímto způsobem. Máte pravdu v tom jít se na TV osobně podívat, ale člověk hlavně nakupuje očima tak abychom se nezbláznili do něčeho co je ve skutečnosti ,,šmejd" který dobře vypadá a když už někam jít tak buď s konkrétní myšlenkou a nebo aspoň cca vědět co hledám, prodejci některých nejmenovaných obchodů se snaží lidem vykecat díru do hlavy s tím že to nejdražší co tam mají je to nejlepší, ale mnohdy tomu tak není. Tak když už někam jít tak vědět co hledat.

to Draken: ten Phillips se mi designově hodně zamlouvá, tuto ale s jinými parametry jsme kdysi někde viděli ale s cenou převyšující 40k
ICEBOSS (3435)|26.2.2009 18:12
ahoj,
resil jsem ted to stejny. pozadavek byl: aby nebyla priserne leskla, aby nemela zadny vetrak (coz vyradilo skoro vsechny plazmy) a tak.

Ze znacek jsem vyradil Philips - cokoliv jsme od nich meli, tak umrelo 2 dny po zaruce a pozarucni servis nebyl pro takovy "stary kram" mozny. Ale to jsou spis osobni asympatie. Pak vypadlo LG, jejich LCD k pocitacum nic moc... Pak Toshiba, pekny televize, ale nevim jak se zarukou. Takze zbyl Samsung a Sony, v zasade stejna tovarna. Samsung se mi moc libil 40A656, ale pak jsem zjistil, ze ma v sobe asi vetrak - COZ UPLNE MEGASUXXX, fakt nepotrebuju pri koukani na telku slyset za 2 roky vyrachtany loziska nejakyho lamozniho vetraku a diskuse na tv freaku, ze samsung do CR dodava odpad, co se v nemecku nelibi. Taky jeho ram je silene leskly a pry se i snadno poskrabe.

Nakonec mi z vyberu vypadla jako finalni reseni SONY 40W4000 za 27,5K vc. DPH. Ma 10bitovy S-PVA panel (pozor!!! Sony 32W4000 ma jen 8-bit panel!!!), USB vstup, DVB-C tuner, tusim 2xscart, 3xhdmi, obraz je peknej, nepozoroval jsem ani clouding ani backlight bleeding (asi na 2 kusech). Neni 100Hz, ale to na tehle uhlopricce neni moc velky minus, navic dost lidi tech 100Hz u svych televizi stejne vypina, protoze jim to nekdy taky dela neplechu. Budu ji mit doma tak asi 15. brezna...

jinak co se tyka signalu... tak digiTV (statelit) ma na full hd televizi hodne spatny signal, pozemni digital je uplna tragedie. Skylink, ktery je udajne nejkvalitnejsi ma zase malo programu, takze jsem skoncil u digitalniho kabeloveho UPC. hm :-/.
matyyy (2527)|26.2.2009 18:51
[QUOTE=ICEBOSS;223996] Skylink, ktery je udajne nejkvalitnejsi ma zase malo programu, takze jsem skoncil u digitalniho kabeloveho UPC. hm :-/.[/QUOTE]
čistě ze zvědavosti: UPC vysílá ve fullHD(že bych domů pořídil když kabel tu od nich je)?
jestli skylink vysílá ve fullHD netuším (jednak se všude píše o HDTV a HDTV je od 720p vejš a druhak mám k dispozici jen HDready televizi a přijímač taky fullHD nepodporuje) ale na HDready měl hezčí obraz než DVB-T nebo analogový UPC
ICEBOSS (3435)|26.2.2009 19:01
UPC vysila v SD, ale ma nejaky HD kanaly. jde o to, ze datovej tok jejich kabelovky je v ty SD kvalite dostatecnej, aby se mi nechtelo z obrazu zvracet. v HD jeste neco vysila Netbox, jestli jsi z nejakyho brnenskyho sidliste...
matyyy (2527)|26.2.2009 19:20
[QUOTE=ICEBOSS;224015]UPC vysila v SD, ale ma nejaky HD kanaly. jde o to, ze datovej tok jejich kabelovky je v ty SD kvalite dostatecnej, aby se mi nechtelo z obrazu zvracet. v HD jeste neco vysila Netbox, jestli jsi z nejakyho brnenskyho sidliste...[/QUOTE]
ne jsem z jihu čech :)
teď koukám že stejně u nás digitálem není pokrytí (což vysvětluje proč máme óčko na analogu)
a stejně máme jen HDready televizi, jen sem se chtěl ujistit že nákup byl dobrý vzhledem k tomu že na fullHD zatím není v ČR dost zdrojů signálu
Devil... (122)|26.2.2009 20:41
[QUOTE=ICEBOSS;223996]ahoj,
resil jsem ted to stejny. pozadavek byl: aby nebyla priserne leskla, aby nemela zadny vetrak (coz vyradilo skoro vsechny plazmy) a tak.

Ze znacek jsem vyradil Philips - cokoliv jsme od nich meli, tak umrelo 2 dny po zaruce a pozarucni servis nebyl pro takovy "stary kram" mozny. Ale to jsou spis osobni asympatie. Pak vypadlo LG, jejich LCD k pocitacum nic moc... Pak Toshiba, pekny televize, ale nevim jak se zarukou. Takze zbyl Samsung a Sony, v zasade stejna tovarna. Samsung se mi moc libil 40A656, ale pak jsem zjistil, ze ma v sobe asi vetrak - COZ UPLNE MEGASUXXX, fakt nepotrebuju pri koukani na telku slyset za 2 roky vyrachtany loziska nejakyho lamozniho vetraku a diskuse na tv freaku, ze samsung do CR dodava odpad, co se v nemecku nelibi. Taky jeho ram je silene leskly a pry se i snadno poskrabe.

Nakonec mi z vyberu vypadla jako finalni reseni SONY 40W4000 za 27,5K vc. DPH. Ma 10bitovy S-PVA panel (pozor!!! Sony 32W4000 ma jen 8-bit panel!!!), USB vstup, DVB-C tuner, tusim 2xscart, 3xhdmi, obraz je peknej, nepozoroval jsem ani clouding ani backlight bleeding (asi na 2 kusech). Neni 100Hz, ale to na tehle uhlopricce neni moc velky minus, navic dost lidi tech 100Hz u svych televizi stejne vypina, protoze jim to nekdy taky dela neplechu. Budu ji mit doma tak asi 15. brezna...

jinak co se tyka signalu... tak digiTV (statelit) ma na full hd televizi hodne spatny signal, pozemni digital je uplna tragedie. Skylink, ktery je udajne nejkvalitnejsi ma zase malo programu, takze jsem skoncil u digitalniho kabeloveho UPC. hm :-/.[/QUOTE]
je to tato?? http://www.alza.cz/lcd-televizor-sony-bravia-kdl-40w4000-d90067.htm

jinač kartu do satelitu od SkyLinku máme. Sony televizi máme už řadu let ale taky schytala řadu oprav a poslední byla cca před rokem takže bych zkusil spíše jinou značku, ale ono si člověk nevybere......
Draken (1578)|26.2.2009 21:39
hmm tak každá značka má svá rizika ........možná by mohlo být dovré i jvc
děda má od nich video už 15let a 7 let telku...a stále to běhá jak nový...

pak už zmiňované LG
http://www.digiboss.cz/LG-37LG7000/d35690/

no a pokud chceš 107cm tak tohle vypadá výborně...
http://www.digiboss.cz/Philips-42PFL5603D/d32319/
Devil... (122)|27.2.2009 11:24
[QUOTE=Draken;224076]hmm tak každá značka má svá rizika ........možná by mohlo být dovré i jvc
děda má od nich video už 15let a 7 let telku...a stále to běhá jak nový...

pak už zmiňované LG
http://www.digiboss.cz/LG-37LG7000/d35690/

no a pokud chceš 107cm tak tohle vypadá výborně...
http://www.digiboss.cz/Philips-42PFL5603D/d32319/[/QUOTE]
Obě vypadají moc dobře, ale ten Phillips designem pořád vítězí a LG vypadá že bude ,,nabušenější" parametrově...
Draken (1578)|27.2.2009 12:03
jj tak nejlepší by bylo si vybrat pár modelů a pak je jít osobně prohlídnout...alespoň pak nebudeš zklamanej...
nejdůležitější je vždycky obraz ...desing je pěkná věc ale s "vyblitejma" barvama je na nic...
ICEBOSS (3435)|27.2.2009 12:33
[QUOTE=Devil...;224056]je to tato?? http://www.alza.cz/lcd-televizor-sony-bravia-kdl-40w4000-d90067.htm

jinač kartu do satelitu od SkyLinku máme. Sony televizi máme už řadu let ale taky schytala řadu oprav a poslední byla cca před rokem takže bych zkusil spíše jinou značku, ale ono si člověk nevybere......[/QUOTE]
jj, to je ona.
metrEy (15)|27.2.2009 13:56
Treba si uvedomit aj to ze co v predajni vyzera dobre nemusi vyzerat dobre aj doma. Taktiez full HD je podla mna na TV nevyuzitelne
Devil... (122)|27.2.2009 14:27
[QUOTE=Draken;224283]jj tak nejlepší by bylo si vybrat pár modelů a pak je jít osobně prohlídnout...alespoň pak nebudeš zklamanej...
nejdůležitější je vždycky obraz ...desing je pěkná věc ale s "vyblitejma" barvama je na nic...[/QUOTE]
To máš naprostou pravdu, ale na ošklivou placku se mi moc koukat nechce :-D Samozřejmě hlavní je obraz atd, ale musí nějak vzhledově vypadat :-)

Děkuju za tipy
ICEBOSS (3435)|27.2.2009 14:43
priznam se, ze design me moc nebere. stejne pri sledovani filmu stahnu svetlo a hotovka. nicmene ta 40w4000 se mi nezda designem tak spatna. a taky jedna vec je design a druha vec je prakticnost, ze. treba samsungy aby se clovek bal utrit...
mpitman (206)|27.2.2009 15:26
No nevim, ja jsem ted take koukal po LCD televizich a pekna mi prijde Samsung LE40A756 (ale ta cena :-( ) - co jsem koukal po forech, tak vetracek pri snad ma, ale je pry neslysny (narozdil od 686). Obraz jsem videl jen u 856, ale ta by snad mela byt identicka jen ve slim provedeni a byl opravdu nadherny - samozrejme doma v seru v obyvaku to muze byt horsi, ale koukal jsem na jine TV a nektere uz v kramu mely hrozny obraz a to byly pripojene pomoci YUV kabelu s rozdvojkou s timhle Samsungem, takze bych je doma videt ani nechtel :-).
Jinak mi prijde, ze kupovat si v dnesni dobe jinou televizi nez je FullHD je nesmysl, je samozrejme pravda, ze na DVB-T ji clovek nevyuzije, ale pokud k ni pripoji PC a pusti nejaky pekny filmecek, tak to FullHD bude hodne znat, nehlede na ukazovani fotek na TV znamym atd... Navic tenhle Samsung je asi nejlevnejsi ze Samsungu co ma take podporu Mpeg4 DVB-T, ktere uz se zacina i u nas testovat - televizi si clovek preci jen nekupuje na rok a porizovat si k ni za rok setopbox abych si to HD rozliseni mohl taky uzit neni nic moc... Ta Sony 40W4000 vypada take pekne,ale ten Mpeg4 mi tam chybi...
Devil... (122)|27.2.2009 15:48
[QUOTE=mpitman;224358]No nevim, ja jsem ted take koukal po LCD televizich a pekna mi prijde LE40A756 (ale ta cena :-( ) - co jsem koukal po forech, tak vetracek pri snad ma, ale je pry neslysny (narozdil od 686). Obraz jsem videl jen u 856, ale ta by snad mela byt identicka jen ve slim provedeni a byl opravdu nadherny - samozrejme doma v seru v obyvaku to muze byt horsi, ale koukal jsem na jine TV a nektere uz v kramu mely hrozny obraz a to byly pripojene pomoci YUV kabelu s rozdvojkou s timhle Samsungem, takze bych je doma videt ani nechtel :-).
Jinak mi prijde, ze kupovat si v dnesni dobe jinou televizi nez je FullHD je nesmysl, je samozrejme pravda, ze na DVB-T ji clovek nevyuzije, ale pokud k ni pripoji PC a pusti nejaky pekny filmecek, tak to FullHD bude hodne znat, nehlede na ukazovani fotek na TV znamym atd... Navic tenhle Samsung je asi nejlevnejsi ze Samsungu co ma take podporu Mpeg4 DVB-T, ktere uz se zacina i u nas testovat - televizi si clovek preci jen nekupuje na rok a porizovat si k ni za rok setopbox abych si to HD rozliseni mohl taky uzit neni nic moc... Ta Sony 40W4000 vypada take pekne,ale ten Mpeg4 mi tam chybi...[/QUOTE]
Máš naprostou pravdu, souhlasím s názorem že je to věc na pár let a ne jako PC které rok co rok vybavujeme novým HW......

Takováto LCD televize není věc za pár korun tak bych se nechtěl za nějaký čas mlátit do hlavy že já blbec nedal 2 tis. navíc a mohl sem mít něco lepšího co teď využiju...

Teď mě tak napadá nevím jestli je to reálné ale, některé DVD přehrávače umí přehrávat i AVI filmy apod... Tak není něco podobného i u LCD televizí??
Představa je taková, jelikož se mi nechce převádět filmy do DVD apod jelikož náš DVD přehrávač Avi filmy neumí tak že bych vzal externí disk do USB co mám, píchl ho do TV nalistoval film a mohl se dívat. Dělá se to vůbec??????
mpitman (206)|27.2.2009 16:06
[QUOTE=Devil...;224369]Máš naprostou pravdu, souhlasím s názorem že je to věc na pár let a ne jako PC které rok co rok vybavujeme novým HW......

Takováto LCD televize není věc za pár korun tak bych se nechtěl za nějaký čas mlátit do hlavy že já blbec nedal 2 tis. navíc a mohl sem mít něco lepšího co teď využiju...

Teď mě tak napadá nevím jestli je to reálné ale, některé DVD přehrávače umí přehrávat i AVI filmy apod... Tak není něco podobného i u LCD televizí??
Představa je taková, jelikož se mi nechce převádět filmy do DVD apod jelikož náš DVD přehrávač Avi filmy neumí tak že bych vzal externí disk do USB co mám, píchl ho do TV nalistoval film a mohl se dívat. Dělá se to vůbec??????[/QUOTE]

:-) dela a mnou zminovana TV Samsung to prave umoznuje - dokonce nejen pres USB ale take LAN a mela by zvladat i HD rozliseni filmu (bohuzel neumi titulky a sammozrejme neumi kontajner matroska,takze si to clovek bude muset pro TV trosku pripravit), umi take prehrat primo DVD z kopie na flashdisku... dal podporuje prohlizeni fotek (to se muze hodit) a prehravani MP3 (coz asi clovek nevyuzije,ale treba ano)
Devil... (122)|27.2.2009 16:14
[QUOTE=mpitman;224384]:-) dela a mnou zminovana TV Samsung to prave umoznuje - dokonce nejen pres USB ale take LAN a mela by zvladat i HD rozliseni filmu (bohuzel neumi titulky a sammozrejme neumi kontajner matroska,takze si to clovek bude muset pro TV trosku pripravit), umi take prehrat primo DVD z kopie na flashdisku... dal podporuje prohlizeni fotek (to se muze hodit) a prehravani MP3 (coz asi clovek nevyuzije,ale treba ano)[/QUOTE]

Akorát čtu nějaké info o ní. Ale ta úhlopříčka 101,6cm je už dost, já bych rád cca 90cm.

a co jsem tak vyzjistil tak bych asi vybíral značku TV podle tohoto žebříčku:
1. Philips
2. Sony
3. Panasonic
mpitman (206)|27.2.2009 16:24
[QUOTE=Devil...;224390]Akorát čtu nějaké info o ní. Ale ta úhlopříčka 101,6cm je už dost, já bych rád cca 90cm.

a co jsem tak vyzjistil tak bych asi vybíral značku TV podle tohoto žebříčku:
1. Philips
2. Sony
3. Panasonic[/QUOTE]

Tezko rict, ja jsem zpocatku vubec nevedel a tak jsem koukal po diskuzich na netu a hlavne jsem se sel podivat do datartu na to jaky maji obraz (problem je, ze pokud ma TV spatny obraz musi ji clovek obejit jak je vlastne pripojena a stejne to muze byt spatnym kabelem),ale nektere moc dobry obraz nemeli - Samsung ho mel u lepsich modelu snad vzdy. Tusim ze zrovna ten Philips se mi moc nezamlouval, Sony mely take skvely obraz a Panasonic (ac to byl puvodne muj favorit) me take nepresvedcil, ale jak rikam, mohla to byt chyba pripojeni...
Devil... (122)|27.2.2009 16:38
[QUOTE=mpitman;224391]Tezko rict, ja jsem zpocatku vubec nevedel a tak jsem koukal po diskuzich na netu a hlavne jsem se sel podivat do datartu na to jaky maji obraz (problem je, ze pokud ma TV spatny obraz musi ji clovek obejit jak je vlastne pripojena a stejne to muze byt spatnym kabelem),ale nektere moc dobry obraz nemeli - Samsung ho mel u lepsich modelu snad vzdy. Tusim ze zrovna ten Philips se mi moc nezamlouval, Sony mely take skvely obraz a Panasonic (ac to byl puvodne muj favorit) me take nepresvedcil, ale jak rikam, mohla to byt chyba pripojeni...[/QUOTE]Koukám že to nebude vůbec jednoduché něco vybrat.

a co by jste řekli na tuto: http://www.alza.cz/37-lcd-tv-philips-37pfl5603d-d101812.htm

tady čtu:
Podporované rozlišení:
Počítačové formáty:
640 x 480/60, 72, 75, 85 Hz, 800 x 600/60, 72, 75, 85 Hz, 1024 x 768/60, 70, 75, 85 Hz, prostřednictvím vstupu HDMI/DVI

Jak to je vlastně s propojením PC? To půjde pouze rozlišení které ta tv podporuje a nebo jakékoli které si v nastavení nastavím??.. mě jde o to kdyby tady šlo max 1024x768 tak aby obraz nebyl divný jako když bych to nastavil na 19" LCD monitoru k PC....

Jak se prosím jmenuje ta volba která umožňuje přehrávat AVI filmy??
mpitman (206)|28.2.2009 12:25
[QUOTE=Devil...;224397]Koukám že to nebude vůbec jednoduché něco vybrat.

a co by jste řekli na tuto: http://www.alza.cz/37-lcd-tv-philips-37pfl5603d-d101812.htm

tady čtu:
Podporované rozlišení:
Počítačové formáty:
640 x 480/60, 72, 75, 85 Hz, 800 x 600/60, 72, 75, 85 Hz, 1024 x 768/60, 70, 75, 85 Hz, prostřednictvím vstupu HDMI/DVI

Jak to je vlastně s propojením PC? To půjde pouze rozlišení které ta tv podporuje a nebo jakékoli které si v nastavení nastavím??.. mě jde o to kdyby tady šlo max 1024x768 tak aby obraz nebyl divný jako když bych to nastavil na 19" LCD monitoru k PC....

Jak se prosím jmenuje ta volba která umožňuje přehrávat AVI filmy??[/QUOTE]

Malych udavanych podporovanych rozliseni pro PC jsem si take vsiml i u jinych televizi a vyrobcu - u nekterych to zvladalo i fulHD ac nebylo na oficialnim seznamu, ale tezko ti to nekdo zaruci obecne, chce to kouknout na nejaka fora se zkusenostmi lidi s konkretnim modelem nebo nejakou recenzi...

Jinak u Samsungu se ta technologie pro prehravani avi z USB jmenuje Wiselink Pro (pozor na to "Pro" bez nej to umi jen fotky a mp3), ale u jinych vyrobcu tomu budou pravdepodobne rikat jinak... Prehravani nasdileneho obsahu po siti se jmenuje DLNA (digital living network alliance) tohle snad neni jen firemni nazev (jestli to vsak dobre chapu, tak tim obsahem nemusi byt nutne filmy...)
Devil... (122)|28.2.2009 12:58
[QUOTE=mpitman;224667]Malych udavanych podporovanych rozliseni pro PC jsem si take vsiml i u jinych televizi a vyrobcu - u nekterych to zvladalo i fulHD ac nebylo na oficialnim seznamu, ale tezko ti to nekdo zaruci obecne, chce to kouknout na nejaka fora se zkusenostmi lidi s konkretnim modelem nebo nejakou recenzi...

Jinak u Samsungu se ta technologie pro prehravani avi z USB jmenuje Wiselink Pro (pozor na to "Pro" bez nej to umi jen fotky a mp3), ale u jinych vyrobcu tomu budou pravdepodobne rikat jinak... Prehravani nasdileneho obsahu po siti se jmenuje DLNA (digital living network alliance) tohle snad neni jen firemni nazev (jestli to vsak dobre chapu, tak tim obsahem nemusi byt nutne filmy...)[/QUOTE]
Děkujiii za odpověď.
Devil... (122)|2.3.2009 20:14
Tak jsem se byl dneska podívat na ty TV v Datartu a dospěl jsem k následujícímu.
Zalíbila se mi tato: http://www.kasa.cz/audio-video-technika/koupit/514470/philips/philips-42pfl9603d/ tak musím zkusit jestli se dělá varianta s 94cm úhlopříčkou. Obraz pozorovatelný ze všech úhlů dobré barvy (nic přepáleného jako na jiných TV co tam byly, ale to může být i nastavením). USB má ale nevím jestli by uměla přehrávat z externího disku AVI filmy.

Další zajímavá byla nějaká LG, ta měla krásně barvy, ale přišlo mi že ,,nestíhá obraz" bylo vidět že není tak plynulý jako na ostatních TV a nebylo to jen u jediné LG.

u Toho Philipsu se mi libí za rámem takové ty světelné pruhy jak mění barvu podle toho jaké barvy jsou na obrazovce a na zdi to pak dělá zajímavý efekt. Je to taková ptákovina ale nebolí mě z toho tolik oči jako když se dívám jen na samotnou TV...
Draken (1578)|3.3.2009 16:15
našel jsem dva modely jeden přímo stejný jako ten cos viděl ale v té 94cm variantě
http://www.hvshop.cz/tv/lcd/16-9/uhlopricka-do-94/CINEOS_37PFL9603D
celkem pálka 35000kč...ale levněji jsem ho nenašel

a ten druhý o dost levnější nicméně ze stejné rodiny ...
http://www.digiboss.cz/Philips-37PFL7603D/d32317/
mpitman (206)|3.3.2009 16:45
[QUOTE=Draken;225681]našel jsem dva modely jeden přímo stejný jako ten cos viděl ale v té 94cm variantě
http://www.hvshop.cz/tv/lcd/16-9/uhlopricka-do-94/CINEOS_37PFL9603D
celkem pálka 35000kč...ale levněji jsem ho nenašel

a ten druhý o dost levnější nicméně ze stejné rodiny ...
http://www.digiboss.cz/Philips-37PFL7603D/d32317/[/QUOTE]

To ale muze byt ten problem - 7603D muze a jiste i bude mit jiny panel/elektroniku a tudiz mene funkci a hlavne uz ten obraz nemusi byt tak dobry jako u toho 9603D, ktery si prohlizel - chce to videt v realu bud primo konkretny model+uhlopricku pripadne aspon modelovou radu...
Draken (1578)|3.3.2009 17:09
hmm pak opravdu jedině investovat těch 35000 což se mi zdá docela dost...uvidíme co na to devil...
Leroj (271)|3.3.2009 17:11
Co se týče technologie volil bych plazmu, LCD mě nepřesvědčily.
Velikost rozhodně ne menší než 42 - Full HD je na malý tv k prdu, musel by si na ni koukat tak z 1,5 metru, abys to rozlišení ocenil. Ze tří metrů to nepoznáš /pokud nemáš orlí zrak/.
A k fullHD - zatim u nás naprostá bída, na Skylinku něco je, ale není to nejlevnější. Cizí satelity neberu v úvahu, nevysílají v češtině /ani s titulky/.
Přesto bych volil fullHD - tak do dvou let by to mohlo být lepší a TV by ti měla vydržet déle. Navíc se objevují filmy v Blue Ray a to už je slušný pokoukání.
Rozhodně se zamysli nad tou velikostí - 42 je rozumné minimum, 50 je lepší, ale to už ti nutit nebudu.
No a značka: slušná by mohla být např. tato, lepší by byl nějakej Pioneer, ale ten je trochu jinde /cenově/
Devil... (122)|3.3.2009 18:57
Napíšu takovou hromadou odpověď pro všechny:

Všem děkuji za snahu a tipy určitě se hodí a budu rád za další :)
Investovat 35 000,- do TV mi přijde takee dost takže bych to viděl kolem těch 20tis.
Ty řady od Phillipse které jsou dražší tak nemají ty zadní panely s diodami které mění barvu podle aktuální barvy obrazu, aspoň tedy myslím protože jsem to u levnějších modelů nenašel.
Větší úhlopříčku jak 94cm ne jelikož se na TV budeme dívat z cca 2 metrů, tak by to byl pro oči ,,záhul".
Plazmu určitě ne: větší spotřeba, větší cena

Jako odpichový můstek bych viděl tuto: http://www.alza.cz/37-lcd-tv-philips-37pfl5603d-d101812.htm (pročetl jsem diskuze a s touto jsou uživatelé spokojeni, pry je to opravdu dobrá volba) a pokud by finanční rozpočet dovolil tak lepší třídu buď 7603D a nebo tu na kterou jsem se díval 9603D.

Nevíte jak se říká té funkci těch světel měnících barvu na zadní straně TV???? není to Ambilight??? já někde na webu tuto funkci právě viděl i u té levnější třídy 5603D..
Draken (1578)|3.3.2009 21:56
nevim ...ale u toho philipse cos uvedl je funkce Active Control + světelný senzor ...nemohlo by to být ono
mpitman (206)|4.3.2009 08:58
[QUOTE=Draken;225837]nevim ...ale u toho philipse cos uvedl je funkce Active Control + světelný senzor ...nemohlo by to být ono[/QUOTE]

Active Control + svetelny senzor bych spis tipoval na regulaci jasu podsviceni podle okolnich svetelnych podminek - tedy na slunicku prida jas posviceni a v noci ho naopak sjede dolu.

Devil... : Ano Ambilight je ta funkce co jsi hledal. Sam jsem to nikde (krome obchodu plneho zarivek coz se nepocita) nevidel v chodu, ale nevim jak moc bude prijemne, kdyz v temne mistosti ti pri filmu bude za televizi blikat svetlo, ale treba to opravdu bude dobre :-)

Philips o tom rika nasledujici, tak bude mit urcite pravdu... ;-)

"Technologie Ambilight obohacuje divácké zážitky okolním osvětlením

Funkce Ambilight zdokonaluje zážitek ze sledování vytvářením okolního osvětlení, které doplňuje barvy a intenzitu světla obrazu. Zcela vás vtáhne do obsahu, který sledujete, a prohloubí tak váš zážitek. Přizpůsobením okolního osvětlení umožňuje uvolněnější sledování a lepší vnímání detailů, kontrastu a barev obrazu. Barvy systému Ambilight se automaticky a nezávisle přizpůsobují obrazu na televizoru."
Devil... (122)|4.3.2009 09:57
[QUOTE=mpitman;225914]Active Control + svetelny senzor bych spis tipoval na regulaci jasu podsviceni podle okolnich svetelnych podminek - tedy na slunicku prida jas posviceni a v noci ho naopak sjede dolu.

Devil... : Ano Ambilight je ta funkce co jsi hledal. Sam jsem to nikde (krome obchodu plneho zarivek coz se nepocita) nevidel v chodu, ale nevim jak moc bude prijemne, kdyz v temne mistosti ti pri filmu bude za televizi blikat svetlo, ale treba to opravdu bude dobre :-)

Philips o tom rika nasledujici, tak bude mit urcite pravdu... ;-)

"Technologie Ambilight obohacuje divácké zážitky okolním osvětlením

Funkce Ambilight zdokonaluje zážitek ze sledování vytvářením okolního osvětlení, které doplňuje barvy a intenzitu světla obrazu. Zcela vás vtáhne do obsahu, který sledujete, a prohloubí tak váš zážitek. Přizpůsobením okolního osvětlení umožňuje uvolněnější sledování a lepší vnímání detailů, kontrastu a barev obrazu. Barvy systému Ambilight se automaticky a nezávisle přizpůsobují obrazu na televizoru."[/QUOTE]

Ambilight to je ono :) mě se to právě líbilo, jelikož jsem ti viděl v Datartu. LCD měli hned u zdi a ty světýlka vzadu nepoblikávají ale plynule se mění v jiné barvy takže není vidět nějaký tvrdý přechod mezi barvami a lahodí to oku :)
jano555 (126)|4.3.2009 11:40
Ak sa na TV budeš pozerať zo vzdialenosti 2m, tak ti podla mňa stačí 32" uhlopriečka. Tých 32" v obchode vyzerá málo, ale ked som to doniesol domov tak mi to úplne stačí. Osobne mám 32V4500 HD Ready a som s ním spokojní, pozerám na to z 2,5m.
Devil... (122)|4.3.2009 14:58
[QUOTE=jano555;225963]Ak sa na TV budeš pozerať zo vzdialenosti 2m, tak ti podla mňa stačí 32" uhlopriečka. Tých 32" v obchode vyzerá málo, ale ked som to doniesol domov tak mi to úplne stačí. Osobne mám 32V4500 HD Ready a som s ním spokojní, pozerám na to z 2,5m.[/QUOTE]Mě to taky leží pořád v hlavě jestli by i menší úhlopříčka nestačila....je pravda že v obchodě vypadá všechno malé a doma je to obluda :D:D:D
mpitman (206)|5.3.2009 13:00
[QUOTE=Devil...;226016]Mě to taky leží pořád v hlavě jestli by i menší úhlopříčka nestačila....je pravda že v obchodě vypadá všechno malé a doma je to obluda :D:D:D[/QUOTE]

Take to resim, ale tezko rict - napriklad pokud se na televizi 16:9 bude clovek koukat na bezne televizni vysilani, ktere casto neni sirokouhle, ale 4:3 tak ze 40"(101cm) TV vznikne televize s uhloprickou "jen" 82cm. U 32" (81cm) uhlopricky to pak u 4:3 obrazu dela jen 53cm - coz sice staci, ale uz zalezi na pozorovaci vzdalenosti. Dalsi problem je, ze vyrobci aby srazili cenu mensich TV davaji vetsinu svych vychytavek az od uhlopricek 37-40", ale to je obecne spis muj pocit (a fakt konkretne u Samsungu). Ale opravdu je to individualni co komu staci/vyhovuje.
Devil... (122)|5.3.2009 14:37
[QUOTE=mpitman;226257]Take to resim, ale tezko rict - napriklad pokud se na televizi 16:9 bude clovek koukat na bezne televizni vysilani, ktere casto neni sirokouhle, ale 4:3 tak ze 40"(101cm) TV vznikne televize s uhloprickou "jen" 82cm. U 32" (81cm) uhlopricky to pak u 4:3 obrazu dela jen 53cm - coz sice staci, ale uz zalezi na pozorovaci vzdalenosti. Dalsi problem je, ze vyrobci aby srazili cenu mensich TV davaji vetsinu svych vychytavek az od uhlopricek 37-40", ale to je obecne spis muj pocit (a fakt konkretne u Samsungu). Ale opravdu je to individualni co komu staci/vyhovuje.[/QUOTE]
Děkuji za tip s tím 16:9 a 4:3 to máš pravdu že pokud bude vysílání 4:3 tak se obraz zmenší...... 94cm úhlopříčka bude ta pravá volba

vypadá to že nakonec pořídíme tuto: http://www.alza.cz/37-lcd-tv-philips-37pfl5603d-d101812.htm nejlevněji se dá sehnat za cca 16 500,- což je zajímavá cena.

Pokud by jste měli někdo ještě typ na lepší řadu Phillipse s 94cm úhlopříčkou budu určitě rád. Značka - spěchá ! :D :D :D už doma vyměřujeme jak přestavět nábytek aby se nám sem vešla :D:D:D
Devil... (122)|27.3.2009 18:45
Zdravím všechny,
jak jsem slíbil podávám info. Dnes nám přišla TV (tato: http://www.alza.cz/37-lcd-tv-philips-37pfl5603d-d101812.htm)
První dojem: náááádhera, design decentní, ale přesto moderní a pěkný. Obraz super. Je poznat rozdíl v kvalitě obrazu v závislosti na typu připojení (S-Video, Komponentní, Scart, atd...) na HDMI zatím nemám kabel, ten koupím zítra, tak jsem provizorně připojil PC přes Komponentní a i tak je obraz hodně dobrý. Krásně ostrý obraz s dobrými barvami. Toť první dojem.

Ale mám toto dilema.

Chtěl bych PC připojit k TV pomocí HDMI kabelu..Aleee
Pc mám za TV v rohu obýváku ve vzdálenosti (přímou čarou) cca 3 metry. Chtěl bych aby mi TV plně nahradila monitor. Takže bych si chtěl pohodlně sednout do gauče před TV s klávesnicí (PS2) a myší (PS2) v ruce a popř s něčím do USB (Joystick apod....)

1. varianta: Vždy hold odpojit celý Case +klav.+myš a zapojít jí u TV (to se mi moc nechce, chudáci konektory v MB)
2. varianta: koupit prodlužováky k PS2 (klávesnice a myš) + HDMI na propojení obrazu a zvuku a vždy si akorát vzít klvásnici s myší a zasednout k PC
3. varianta: pořídit novou klávesnici + myš beztrátovku (tata varianta se mi osobně moc nelíbi, ale....)
4. varianta: víc mě nenapadá....poradíte?


Poradíte nějaké varianty nebo nejlépe jak toto vyřešit? Osobně bych nejradši koupil prodlužováky na všechno ale nevím kolik cm/metrů by daná periferie zvládala.

A hlavní kritérium: co nejlevnější řešení

Kdybych nechvával PC na místě a chtěl HDMI kabel k TV tak délka podel zdi by byla cca 6-7m.

Poradíte??? nějaké nejlepší nejlevnější řešení?? a pokud by to šlo nejlépe do dnešního večera, max zítra do rána? Pak bych se rozjel do obchodu vše koupit...... Všem děkuji
Devil... (122)|27.3.2009 23:06
nikdo nic?? žádný nápad???? nikdo nechce za pomoc RB???