Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 43

Téma: Pomoc s výběrem TV

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

Ahoj všichni,
    řeším tento problém, jelikož stará TV už pomalu dosluhuje. Budeme pořizovat novou a chtěl bych se tímto na Vás zkušenější obrátit s radou ohledně výběru nové TV, jelikož se v tom moc nevyznám.

***Zde jsou mě požadavky:
    úhlopříčka: 90cm
    poměr stran: ?? asi širokoúhlý že ??

***chtěl bych k ní připojit:
    - satelit (má Scart)
    - DVD přehrávač (má Scart)
    - popř video (pomocí Scartu a nebo anténního vstupu/výstupu
    - Hifi nebo domácí kino
    - a co bych hodně uvítal je možnost připojení k PC (sledování filmů, hraní her atd...), mám grafickou Gigabyte 9800GTX+ 1Gb (nemám představu pomocí jakého konektoru)

***Laické požadavky:
    - aby měla dobré pozorovací úhly a vůbec vše co by TV v téhle době měla mít jelikož čím dál tim víc bude vše ve FullHD kvalitě, dobré barvy a né žádné ,,vybl**é

***A to hlavní cena:
    - nemám vůbec představu v jaké cenové kategorií se můžu pohybovat

Všem za tipy mockrát děkuji....
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Draken
    Registrace
    Aug 2007

takže co se týče technologie volil bych LCD, budeš mít větší výběr a i cenově se dostaneš níž než u plasmy ,cenově bych nepřekračoval hranici 17000kč při úhlopříčce do 94cm (37")
    každopádně je ale důležité vědět kolik seš ochotný investovat...,2xscart je běžný a pro propojení s PC bych volil výstup HDMI který LCD televize taktéž běžně mají
    u parametrů bych hleděl na Full HD rozlišení tj. 1920x1080 pix.
    rovněž bych se ale vyhnul levných neznámých výrobců typu sencor apod.
    ---------------------------------------------------
    splňuje požadavky,značka je určitě kvalitní ale desing se mi moc nelíbí...
    http://www.alza.cz/sharp-lc37d654-ce...rt-d109426.htm
    sice nad mojí cenovou hranicí ale perfektní televizor od samsungu(výborné parametry dostatek konektorů a pěkný desing)
    http://www.alza.cz/lcd-televize-sams...559-d92220.htm

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

No, ja bych tu otazku hlavne smeroval na TVFreak, kde Ti s timhle poradi vic lidi https://www.tvfreak.cz/forum/

@Draken, prave ze vybirat televizi jen podle parametru se moc neda, strasne zalezi na kvalite panelu a co jsem slysel, tak zrovna televize Samsung patri k podprumeru. Dobre jsou pry Philipsy a LG
    Naposledy upraveno uživatelem Salamander: 26-02-2009 v 16:11

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od Draken Zobrazit příspěvek
    takže co se týče technologie volil bych LCD, budeš mít větší výběr a i cenově se dostaneš níž než u plasmy ,cenově bych nepřekračoval hranici 17000kč při úhlopříčce do 94cm (37")
    každopádně je ale důležité vědět kolik seš ochotný investovat...,2xscart je běžný a pro propojení s PC bych volil výstup HDMI který LCD televize taktéž běžně mají
    u parametrů bych hleděl na Full HD rozlišení tj. 1920x1080 pix.
    rovněž bych se ale vyhnul levných neznámých výrobců typu sencor apod.
    splňuje požadavky,značka je určitě kvalitní ale desing se mi moc nelíbí...
    http://www.alza.cz/sharp-lc37d654-ce...rt-d109426.htm
    sice nad mojí cenovou hranicí ale perfektní televizor od samsungu(výborné parametry dostatek konektorů a pěkný desing)
    http://www.alza.cz/lcd-televize-sams...559-d92220.htm
    Ta druhá od firmy Samsung se mi zamlouvá daleko víc nejen kvůli designu, ale parametrově vypadá zajímavě.

Uvítal bych další tipy na TV a rady čeho se vyvarovat při výběru a naopak co by TV měla mít.

PS: uvítal bych také linky z alza.cz jelikož tam TV asi nakonec budeme pořizovat. Děkuji

Registrace
    Aug 2007

hmm mě se samsung taky líbí jeden bývalý zákazník (IT už nedělám)nás pozval mrknout se na LCD 107cm samsung asi před dvěma lety no a pak jsem dva dny nemoch usnout

mě osobně se zamlouvá:
    http://www.alza.cz/32-palcova-lcd-tv...ack-d92217.htm
    už po ni od vánoc koukám...ale nějak nevycházej prachy....
    ale zas ty 3000 navíc za model o 12cm větší se asi vyplatí....

http://www.digiboss.cz/Samsung-LE40A559/d32010/ tady dokonce 107cm
    -------------------------------------------------
    http://www.digiboss.cz/Samsung-LE37A559/d32039/ a ten samý co na alze ale levněji
    ------------------------------------------------
    http://www.digiboss.cz/Philips-37PFL5603D/d32316/ a tady maj pěkný philips s pěkným kontrastem i ostatními parametry...

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

nekoukejte na parametry (beztak jsou to většinou výmysly marketingových oddělení "čím víc pruhů, tím víc adidas") vyražte se někam na ty televize osobně podívat

pak mi nějak nedochází požadavek na fullhd když nic co by bylo schopný dodat fullhd obraz nemáte(BTW od koho berete signál do satelitu, používáte dvb-t případně pozemní analog?), opět doporučím osobní návštěvu nějakého shopu a nechat si předvést jak vypadá na fullhd DVD/HDready/analog a pak usoudit jestli fullHD využiji

Registrace
    Aug 2007

no tu 82cm LCD TV od samsungu jsem viděl na vlastní oči a vypadá pěkně asi nejlepší obraz z vystavovaných...

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od matyyy Zobrazit příspěvek
    nekoukejte na parametry (beztak jsou to většinou výmysly marketingových oddělení "čím víc pruhů, tím víc adidas") vyražte se někam na ty televize osobně podívat

pak mi nějak nedochází požadavek na fullhd když nic co by bylo schopný dodat fullhd obraz nemáte(BTW od koho berete signál do satelitu, používáte dvb-t případně pozemní analog?), opět doporučím osobní návštěvu nějakého shopu a nechat si předvést jak vypadá na fullhd DVD/HDready/analog a pak usoudit jestli fullHD využiji
    signál beru ze satelitu, mám koupenou kartu pro české stanice. Jelikož naše společná anténa neumožnuje digitální příjem tak jsme to řešili tímto způsobem. Máte pravdu v tom jít se na TV osobně podívat, ale člověk hlavně nakupuje očima tak abychom se nezbláznili do něčeho co je ve skutečnosti ,,šmejd" který dobře vypadá a když už někam jít tak buď s konkrétní myšlenkou a nebo aspoň cca vědět co hledám, prodejci některých nejmenovaných obchodů se snaží lidem vykecat díru do hlavy s tím že to nejdražší co tam mají je to nejlepší, ale mnohdy tomu tak není. Tak když už někam jít tak vědět co hledat.

to Draken: ten Phillips se mi designově hodně zamlouvá, tuto ale s jinými parametry jsme kdysi někde viděli ale s cenou převyšující 40k

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

ahoj,
    resil jsem ted to stejny. pozadavek byl: aby nebyla priserne leskla, aby nemela zadny vetrak (coz vyradilo skoro vsechny plazmy) a tak.

Ze znacek jsem vyradil Philips - cokoliv jsme od nich meli, tak umrelo 2 dny po zaruce a pozarucni servis nebyl pro takovy "stary kram" mozny. Ale to jsou spis osobni asympatie. Pak vypadlo LG, jejich LCD k pocitacum nic moc... Pak Toshiba, pekny televize, ale nevim jak se zarukou. Takze zbyl Samsung a Sony, v zasade stejna tovarna. Samsung se mi moc libil 40A656, ale pak jsem zjistil, ze ma v sobe asi vetrak - COZ UPLNE MEGASUXXX, fakt nepotrebuju pri koukani na telku slyset za 2 roky vyrachtany loziska nejakyho lamozniho vetraku a diskuse na tv freaku, ze samsung do CR dodava odpad, co se v nemecku nelibi. Taky jeho ram je silene leskly a pry se i snadno poskrabe.

Nakonec mi z vyberu vypadla jako finalni reseni SONY 40W4000 za 27,5K vc. DPH. Ma 10bitovy S-PVA panel (pozor!!! Sony 32W4000 ma jen 8-bit panel!!!), USB vstup, DVB-C tuner, tusim 2xscart, 3xhdmi, obraz je peknej, nepozoroval jsem ani clouding ani backlight bleeding (asi na 2 kusech). Neni 100Hz, ale to na tehle uhlopricce neni moc velky minus, navic dost lidi tech 100Hz u svych televizi stejne vypina, protoze jim to nekdy taky dela neplechu. Budu ji mit doma tak asi 15. brezna...

jinak co se tyka signalu... tak digiTV (statelit) ma na full hd televizi hodne spatny signal, pozemni digital je uplna tragedie. Skylink, ktery je udajne nejkvalitnejsi ma zase malo programu, takze jsem skoncil u digitalniho kabeloveho UPC. hm :-/.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od ICEBOSS Zobrazit příspěvek
    Skylink, ktery je udajne nejkvalitnejsi ma zase malo programu, takze jsem skoncil u digitalniho kabeloveho UPC. hm :-/.
    čistě ze zvědavosti: UPC vysílá ve fullHD(že bych domů pořídil když kabel tu od nich je)?
    jestli skylink vysílá ve fullHD netuším (jednak se všude píše o HDTV a HDTV je od 720p vejš a druhak mám k dispozici jen HDready televizi a přijímač taky fullHD nepodporuje) ale na HDready měl hezčí obraz než DVB-T nebo analogový UPC

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

UPC vysila v SD, ale ma nejaky HD kanaly. jde o to, ze datovej tok jejich kabelovky je v ty SD kvalite dostatecnej, aby se mi nechtelo z obrazu zvracet. v HD jeste neco vysila Netbox, jestli jsi z nejakyho brnenskyho sidliste...

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

UPC vysila v SD, ale ma nejaky HD kanaly. jde o to, ze datovej tok jejich kabelovky je v ty SD kvalite dostatecnej, aby se mi nechtelo z obrazu zvracet. v HD jeste neco vysila Netbox, jestli jsi z nejakyho brnenskyho sidliste...
    ne jsem z jihu čech
    teď koukám že stejně u nás digitálem není pokrytí (což vysvětluje proč máme óčko na analogu)
    a stejně máme jen HDready televizi, jen sem se chtěl ujistit že nákup byl dobrý vzhledem k tomu že na fullHD zatím není v ČR dost zdrojů signálu

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

ahoj,
    resil jsem ted to stejny. pozadavek byl: aby nebyla priserne leskla, aby nemela zadny vetrak (coz vyradilo skoro vsechny plazmy) a tak.

Ze znacek jsem vyradil Philips - cokoliv jsme od nich meli, tak umrelo 2 dny po zaruce a pozarucni servis nebyl pro takovy "stary kram" mozny. Ale to jsou spis osobni asympatie. Pak vypadlo LG, jejich LCD k pocitacum nic moc... Pak Toshiba, pekny televize, ale nevim jak se zarukou. Takze zbyl Samsung a Sony, v zasade stejna tovarna. Samsung se mi moc libil 40A656, ale pak jsem zjistil, ze ma v sobe asi vetrak - COZ UPLNE MEGASUXXX, fakt nepotrebuju pri koukani na telku slyset za 2 roky vyrachtany loziska nejakyho lamozniho vetraku a diskuse na tv freaku, ze samsung do CR dodava odpad, co se v nemecku nelibi. Taky jeho ram je silene leskly a pry se i snadno poskrabe.

Nakonec mi z vyberu vypadla jako finalni reseni SONY 40W4000 za 27,5K vc. DPH. Ma 10bitovy S-PVA panel (pozor!!! Sony 32W4000 ma jen 8-bit panel!!!), USB vstup, DVB-C tuner, tusim 2xscart, 3xhdmi, obraz je peknej, nepozoroval jsem ani clouding ani backlight bleeding (asi na 2 kusech). Neni 100Hz, ale to na tehle uhlopricce neni moc velky minus, navic dost lidi tech 100Hz u svych televizi stejne vypina, protoze jim to nekdy taky dela neplechu. Budu ji mit doma tak asi 15. brezna...

jinak co se tyka signalu... tak digiTV (statelit) ma na full hd televizi hodne spatny signal, pozemni digital je uplna tragedie. Skylink, ktery je udajne nejkvalitnejsi ma zase malo programu, takze jsem skoncil u digitalniho kabeloveho UPC. hm :-/.
    je to tato?? http://www.alza.cz/lcd-televizor-son...000-d90067.htm

jinač kartu do satelitu od SkyLinku máme. Sony televizi máme už řadu let ale taky schytala řadu oprav a poslední byla cca před rokem takže bych zkusil spíše jinou značku, ale ono si člověk nevybere......

Registrace
    Aug 2007

hmm tak každá značka má svá rizika ........možná by mohlo být dovré i jvc
    děda má od nich video už 15let a 7 let telku...a stále to běhá jak nový...

pak už zmiňované LG
    http://www.digiboss.cz/LG-37LG7000/d35690/

no a pokud chceš 107cm tak tohle vypadá výborně...
    http://www.digiboss.cz/Philips-42PFL5603D/d32319/

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od Draken Zobrazit příspěvek
    hmm tak každá značka má svá rizika ........možná by mohlo být dovré i jvc
    děda má od nich video už 15let a 7 let telku...a stále to běhá jak nový...

pak už zmiňované LG
    http://www.digiboss.cz/LG-37LG7000/d35690/

no a pokud chceš 107cm tak tohle vypadá výborně...
    http://www.digiboss.cz/Philips-42PFL5603D/d32319/
    Obě vypadají moc dobře, ale ten Phillips designem pořád vítězí a LG vypadá že bude ,,nabušenější" parametrově...

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Pomoc s výběrem RAM
    Od Ivica v sekci Operační paměti
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 28-04-2015, 08:57
  2. pomoc s výběrem
    Od PetrBrablc v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 29-06-2014, 15:18
  3. Pomoc s výběrem NTB