reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypalovačka DVD±RW LG GSA-H22L nečte original DVD

Sparhawk77 (21)|27.2.2009 08:03
Ahojte,
chtěl by jsem Vás poprosit o radu ohledně DVD vypalovačky LG GSA-H22L. Vypalovačka fungovala do nedávna bezproblémově. Ale nyní po vložení DVD z půjčovny se vůbec neroztočí a DVD nenačte. Jednou se sice podařilo, že po delší době načítání DVD na chvilku načetlo, ale po chvilce znovu se na DVD nešlo přepnout. Jinak vypálené dvd načítá beaproblémově a taky s vypalováním nejsou žádné problémy pouze po vložení jakéhokoliv dvd z půjčovny nebo novější originálky dvdromka toto dvd nenačte. Zatím jsem
zkusil nainstalovat do dvdromky poslední firmware PC jsem projel antivirem Nod32, ale dvdromka funguje stále stejně. Nevíte v čem by mohl být problém ?? DVDromka je asi rok a pů stará ještě v záruce, jen jsem si někde při stěhování založil záručák.
Předem Všem děkuji za rady.
kevin00 (10238)|27.2.2009 08:35
Já osobně bych jí vzal a dal na reklamaci s tím, že nekorektně načítá média.
Draken (1578)|27.2.2009 09:23
jj měl jsem LG GSA-H20 a problém byl podobný navíc vypalování DVD při rychlosti 8x trvalo 15 minut...a při kontrole povrchu mělo DVD čitelnost kolem 78%
teď jsem pořídil sony 5200 v satě a za 5 minut je DVD vypálený a čitelnost je 100%... dokonce i po měsíci...
poruchovost LG je velká z prodaných 50 kusů (z prodancý modelů H10,H20,H22 a H42) se jich na reklamaci vrátila skoro polovina
kevin00 (10238)|27.2.2009 09:36
Než Sony, spše bych doporučil Samsung S223Q. Při ceně mechanik si osobně myslím, že to nebudou moc řešit a dostaneš mechaniku novou.
Draken (1578)|27.2.2009 09:53
jj přesně v drtivý většině případů pošlou rovnou novou ,pokud si to kupoval vypalku ve většim obchodě (alza,CZC) tak ti daj nejspíš kus za kus...
Sparhawk77 (21)|27.2.2009 09:57
[QUOTE=kevin00;224224]Než Sony, spše bych doporučil Samsung S223Q. Při ceně mechanik si osobně myslím, že to nebudou moc řešit a dostaneš mechaniku novou.[/QUOTE]

Děkuji za odpovědi. :thumb Takže podle Vás to vypadá na závadu mechaniky. Teď budu muset prohledat celý byt a pokusit se najít záručák. Mechanika byla kupována v Alfacomp.
kevin00 (10238)|27.2.2009 10:09
Pokud jsi updatoval na nejnovější firmware a přesto nečtě DVD media, udělal jsi vše co jsi mohl. Můžeš ještě zkusit DVD mechaniku vyčistit nějakým čistícím CD, ale silně pochybuji, že je to bude k něčemu. Pak existuje možnost pokusit se "nastavit" laser potenciometrem uvnitř mechaniky DVD, ale to není jisté, že to půjde a hlavně přijdeš o záruku. Takže jedinou logickou věcí jest reklamace :)
trodas (1753)|27.2.2009 11:27
LGcka jsou desne enspolehlive. Nebrat, nekupovat, okamzite vratit a zadat penize nazpet a koupit se NEC/Sony a nazdarek LG.
Necte to, nespolehlivy je to, ovladat otacky to neumi, kvalita vypaleni CD/DVD je jedna z nejnizsich, firmare nezna spoustu DVD medii... Ani zadarmo do meho pocalu, ani zadarmo bych ji nebral. Ty problemy by mi za to tedy nestaly.
Draken (1578)|27.2.2009 11:39
já jednu takovou LG H10 získal od zákazníka zadarmo protože ztratil záručák
nevypalovala totiž CD ...tak jsem si ji vzal a kupodivu čte líp než ta H20 za kterou jsem dal 1200...
tak sem ji dal bráchovy jen jako čtecí...ale i to vypovídá že u LG nemůže být něco v Oukeji..
dobrej je i pionner...ale sonku mám nejosvědčenější 4 roky stará combo sony CX320 přečte cokoliv a kdykoliv...tak sem neodolal a koupil 5200...