Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 69

Téma: Víkendová diskuze: Taktujete svůj počítač?

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Taktujete svůj počítač?

Výrobci dnes svůj hardware přímo předurčují pro další přetaktování a dokonce k němu dodávají vlastní utility, zcela běžná je i možnost úpravy napětí. Využíváte této bezplatné nabídky navýšení výkonu? Taktujete vždy celý počítač na maximum, zkoušíte i extrémy, nebo si jen mírně zvednete frekvence? Ať už jsou vaše praktiky jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele flanker
    Registrace
    May 2006

ANo, taktuji svůj počítač, ale k tomuto počinu jsem se dostal až před několika lety jako majitel staršího bazarového CPU Intel celeron Tualatin. Nyní je pro mě taktování takový malý koníček a provozuji PC na rozumném limitu s AIR chlazením. Rád sleduju i dění ohledně OC.

Neregistrovaný

no ano. vdaka vodnemu chladeniu mam q9550 na 3.4GHz za uplneho ticha a tak isto graficka karta radeon 4870 isla o peknych 19% s vykonom vyssie. teploty pri tom nepresiahnu 70°C ani po dlhom plnom vytazeni. Velky rozdiel je vidiet hlavne v 3d studiu. popri tom som konvertoval HD video a este som sa hral eve-online. to sa vsak nestava kazdy den

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

no ano. vdaka vodnemu chladeniu mam q9550 na 3.4GHz za uplneho ticha a tak isto graficka karta radeon 4870 isla o peknych 19% s vykonom vyssie. teploty pri tom nepresiahnu 70°C ani po dlhom plnom vytazeni. Velky rozdiel je vidiet hlavne v 3d studiu. popri tom som konvertoval HD video a este som sa hral eve-online. to sa vsak nestava kazdy den

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

ne ...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Já také ne. Tedy pokud to člověk, kterému třeba stavím počítač, přímo nevyžaduje. Jinak ne. Svůj vlastní počítač také provozuji momentálně nepřetaktovaný, alespoň zatím

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Jen decentne. Bez zvysovani napeti a za podminky zachovani setricich funkci.

edit: a to se tyka jen cpu. Gpu netaktuju posledni leta vubec, vetsinou mi to vyraznejsi narust vykonu neprineslo.

Neregistrovaný

Ano ale len jemne zvysujem takt

Starousedlík SHW Avatar uživatele flanker
    Registrace
    May 2006

já s enapř těším na následující CPU+deksu, protože Phenom je fakt skvělá hračička na taktování nejen CPU...To podobné platí i pro i7 od Intelu.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Ano taktuji...a to vždy na hranici max výkon/stabilita momentálně teda platformu C2D, ale v budoucnu bych rád vyzkoušel taktování platformy AM3 nebo i7...jinak jak všude tak i u OC platí, kdo se bojí nesmí do lesa takže pro začínající amatérské OC doporučuju přečíst si nějaký návody, nebát se, mít kvalitní chlazení a chuť experimentovat...

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

ANO, co to jde.

Taktuju všechno, kvuli výkonu i ze sportu.

Ten první důvod u mnoha nových sestav už pomalu ztrácí smysl protože výkon je i bez toho skvělý, ale dříve to mnohdy znamenalo posun z nepoužitelné plečky na slušný stroj (viz můj podpis)

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Nie netaktujem ak PC nebude v buducnosti stacit tak zacnem

Nováček
    Registrace
    May 2006

Dokud jsem pravidelne hral novejsi hry, tak jsem taktoval CPU i GPU. NA notebooku spis resim podtaktovani

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

V ramci moznosti taktuju. Akorat zadny extremy, jen v ramci moznosti vzduchu bez extremnich chladicu. Mit v PC C2D ktery zvlada na zakl. napeti a pri nizkych teplotach par set mhz navic a nevyuzit to ,to bych nevydrzel

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ano, hlavne CPU, obcas i pameti. Grafiku netaktuji, to mi prijde zbytecne, vzhledem k tomu, ze stejne novy hry nehraju

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Hluk a počítač
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 18-02-2013, 12:19
  2. Víkendová diskuze: Filmy a počítač
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 23-10-2012, 19:29
  3. Víkendová diskuze: Ideální počítač
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 22-07-2012, 21:22
  4. Víkendová diskuze: Kde servisujete svůj počítač?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 34
    Poslední příspěvek: 20-03-2011, 20:53
  5. Víkendová diskuze: Udržujete pravidelně svůj počítač?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 03-03-2010, 21:14