reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaké máte zkušenosti se zdroji Eurocase?

Lechy (7)|28.2.2009 08:27
Jaké máte zkušenosti se zdroji Eurocase, především s modelem ATX 450 W v ceně asi 651 Kč? Četl jsem, že zdroje Eurocase obecně nejsou moc kvalitní. Zajímalo by mě, zda doporučujete vyměnit takový zdroj za jiný, nebo jestli vyhovuje pro domácí použití. Za odpovědi předem děkuji.
pepos01 (518)|28.2.2009 08:39
Obecně bych řekl, že užívání zdrojů Eurocase je velká sázka.... někdo má štěstí ( můj případ ), v mnoha předešlých sestavách jsem měl samé zdroje eurocase ( počínaje 300, konče 450W ) a nikdy žádný problém.Jenže přece jen, když člověk investuje do kvalitních a výkonných komponent, začne uvažovat, že je velkou chybou šetřit na zdroji ( výkonném, ale hlavně kvalitním )- tudíž od mého předposledního stavěného pécéčka jsem zvolil Enermax.... ( teď mám klid a jistotu ).
matyyy (2527)|28.2.2009 10:10
myslím že poruchovost na czc 47% hovoří za vše, tyhle zdroje jsou vhodný jen pro největší nepřátele případně do pc se, kterýma se nepočítá do budoucna(takový který měli být už dávno v křemíkovým nebi)
osobně doporučím přidat 50Kč a koupit Seasonic SS-350ET-T3 350W, OEM
Devil... (122)|28.2.2009 11:17
zdroju od znacky EC jsem mel od zacatku me PC generace cca 7, a pouze jeden jediny, ktery jsem nekomu daval do PC a zrovna 450W odesel po cca mesici. Netusim proc, tak se koupil jiny kus a ten beha do ted uz 2 roky. Sam jsem mel ted na 9800GTX+ EC 350W zdroj, ale nedalo mi spat kdyz jsem se zde dozvedel jak na tom opravdu EC zdroje jsou a vetsinou s sebou pri odchodu berou i jiny HW v PC, tak jsem radeji poridil novy a to Corsair CX400 a jsem spokojeny....
trodas (1753)|28.2.2009 15:37
Také docela dobrý link je tenhle: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=14301

Už ten první hořící zdroj je Eurocase... :)
odb (505)|28.2.2009 19:00
EC zdroje niesu valnej kvality ale funguju. Ak ich prilis nezatazujes, zacinaju postupne odchadzat po 2-2,5 rokoch. Este nikdy so sebou nic nezobrali. Tolko moje skusenosti. Pouzivali sme ich este rok do zadu ako súčasť skriniek EC. Posledny rok fungujeme na Fortronoch. Som zvedavy o rok ako na tom budu (zatial jeden z asi 50 pokazeny)

Pri dnesnych cenach nema vyznam ich kupovat, pridáš pár korún a máš Fortron alebo Seasonic OEM.
karo1 (150)|28.2.2009 20:04
Ja mam s tymito zdrojmi nemam dobre skusenosti, cca po pol roku jeden vybuchol, nastastie iba zdroj a nic ostatne neposkodil. Ale reklamacia sa podarila a vymenili mi ho. Teraz mam asi niejaky lepsi kus. Uz rok a pol ide bez problemov
Tommula (232)|28.2.2009 20:10
EC jsem daval hoodne casto, ale je fakt ze vetsinou do nenarocnych sestav a bez problemu, menil jsem zatim jen jeden- mozna dva (za nejakych 5let), odesel, nastesti nic nevzal s sebou, a vymena kus za kus. Rok v te sestave smatle dal s klidem.. :)
Jinak sem jimi prosel od nejakych 250W po 450W. Posledni dobou ale radeji volim Fortrony nebo Seasonicy.
Sam jsem na EC fungoval nejakou dobu, a pokud se nemylim novy majitel funguje smele dal taky... :)

Do poradne sestavy ale radeji Enermax nebo Corsair, ale tech zas tolik bezne neskladam aby bylo treba davat 1800,- za zdroj.. :)
Jiziii (796)|28.2.2009 23:40
Já už ho mám skoro 3 roky :D
akorát jednou se zadřel větrák ( asitak před měsícem ) :D timpadem vytekly kondiky, ale jinak v poho, dal sem nový kondiky a tichej větrák a zas to šlape
ani se nedivym že se ten větrák zadřel - sem náko zapoměl na pravidelnou udržbu - utopil se v prachu
no a teď už sem zas spokojenej :D do doby než zas na něm něco odejde :thumb
Withman (1337)|1.3.2009 02:13
Jen ty nejlepší....



...pokud chci, aby se mi ozvala děsná rána z počítače
...pokud chci, aby mi to v pokoji smrdělo ještě 2 hodiny po výbuchu
...pokud chci efektivně smazat data ze svých HDD
...pokud chci dostat peníze z pojištovny, kde je mé PC pojištěno
...pokud chci hazardovat se svým životem a všech, kteří užívají moje PC
...pokud mě PC naštavalo
...pokud chci své PC poslat do křemíkového nebe




16 z 12 tuzingových extremních přetáktovávačů doporučují používat pouze zdroje EC ve wattáži min. 550W
Richmond (8084)|1.3.2009 02:55
[quote=matyyy;224621]myslím že poruchovost na czc 47% hovoří za vše...[/quote]
400 W kolega >>> poruchovost 51,64% ;) strucna charakteristika: Tento středně výkonný zdroj firmy Eurocase je zajímavý především svým provedením...

...nezbyva nez souhlasit, provedeni je opravdu originalni :D
Lechy (7)|1.3.2009 15:39
Takže spíše doporučujete výměnu? Zatím mám ten zdroj 2 měsíce a potíže s ním nebyly... Mám asi 7 let starý počítač a původně v něm byl zdroj ENCER ATX 300W. Jsem v oblasti počítačů začátečník, a tak jsem koupil první zdroj, který mi v COMFORU nabídli. Pak jsem ale četl na SHW článek o zdrojích a tam Eurocase příliš nepochválili...
Richmond (8084)|1.3.2009 15:50
Comfor = EsCom, mooc kvalitni pocitace ;)
Z EC jsem vylecen, horsi byl snad uz jenom Morex
edit: jeste abych to upresnil: nastesti nemusim resit reklamace, proste kdyz neco odejde tak to vyreklamuju ikdyz je to ok, ale stejne si volim "jistejsi" (pochopitelne i drazsi) cestu, proste uz nemam cas ani nervy na to abych dokola vypojoval peclive stazenou kabelaz atd. Navic pokud si k opravovanemu pc musis zajet par kilometru, nahradit soucastku "z vlastni kapsy", parat pc pred zakaznikem atd. tak se ti tech par stovek nevyplati a na "reklame" taky neprida. Dnes to uz davno neni o penezich - neni problem sestavit kancl pc za 6k o kterym 2-3 roky neuslis spatne slovo. Kazdopadne reklamace je zcela normalni jev i u high-end soucastek, akorat je tam trochu jinej pomer rizikovosti. Nejhorsi co muze clovek udelat je koupit si pc v tescu a hned to prvni co uvidi, mnohem lepsi je obejit si vic firem ktery se primo stavbou pc zabyvaji a klidne bych se nebal zajit i do malickejch kramecku ;)