reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

rezim spanku

martinrehak (11)|28.2.2009 12:00
chci se zeptat,kdyz nebudu pocitac vypinat,ale jenom ho uspim,jestli se mi budou automaticky provadet naplanovane ukoly jako treba antivirova kontrola nebo aktualizace windows
cool.user (2822)|28.2.2009 12:04
Pokud za rezim spanku povazujes S3 rezim, tedy rezim, kdy se pc uspi do ram, tak ne.
martinrehak (11)|28.2.2009 12:08
a kdyz ho jenom zamknu,nebo se odhlasim,tak by to slo?ale tam by asi byla pak vyssi spotreba co
daff01 (5)|19.3.2009 10:00
kdyz ho jenom zamknes nebo se odhlasis, tak to neni rezim spanku a system bezi jako predtim. muzes nadefinovat kdy se vypne monitor a disky atd. ale tim si moc nepomuzes. rezim spanku je proste "jako" vypnuti, ale jelikoz veskere informace se ukladaji do ram, spotrebovava se energie na napajeni ramky.
johny__g (6387)|19.3.2009 11:35
Tak nevím, já myslel že v režimu spánku se právě obsah RAM nahraje na disk a pak se PC úplně vypne. Nic napájené není. Proto, při zapnutí režimu spánku se na disku automaticky rezervuje místo právě o velikosti RAM. :notsure
cool.user (2822)|19.3.2009 11:39
[QUOTE=johny__g;230969]Tak nevím, já myslel že v režimu spánku se právě obsah RAM nahraje na disk a pak se PC úplně vypne. Nic napájené není. Proto, při zapnutí režimu spánku se na disku automaticky rezervuje místo právě o velikosti RAM. :notsure[/QUOTE]

Rezim kdy se obsah ram hodi na disk a vse se vypne je rezim S4
Rezim kdy se vypne vse krom ram a ram zustava napajena je rezim S3

Rezim spanku ve winxp = s4
Rezim spanku ve wv = s3
r34ktor (7477)|19.3.2009 12:20
[QUOTE=martinrehak;224651]chci se zeptat,kdyz nebudu pocitac vypinat,ale jenom ho uspim,jestli se mi budou automaticky provadet naplanovane ukoly jako treba antivirova kontrola nebo aktualizace windows[/QUOTE]
Pokud úlohu spouštíš pomocí Naplánovaných úloh, tak lze v jejích vlastnostech na kartě Nastavení zatrhnout položku Probudit počítač k provedení této úlohy. Jestliže PC korektně podporuje ACPI (dnes prakticky každý), tak se k provedení úlohy vzbudí jak z režimu S3, tak i S4.
janozlesa (6)|12.5.2009 10:15
Potvrdzujem, mňa vždy poriadne naserie keď mi o 2:00 ráno AVGčko naštartuje PC s 5-timi turbínami kvôli update a kontrole PC...

Budem sa museť dokopať a vypnúť to... holt neni čas...