reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Opera + nejde odeslat email s prilohou

janek69 (6)|1.3.2009 16:07
Zdravim Vas! Mam zahadnej problem. Na webmailu seznam.cz mi nejde odeslat email s prilohou, pokud pouzivam prohlizec Opera 9.63. Opera pise nasledujici:

-Pokoušíte se přistoupit na adresu http://email.seznam.cz/newMessageProcess, která je nedostupná. Zkontrolujte, zda je adresa zadána správně, a pak zkuste stránku načíst znovu.
-Ověřte, je-li Vaše připojení k Internetu aktivní. Zkontrolujte, pracují-li ostatní internetové aplikace (pokud ne, zřejmě jde o problém nesouvisející s Operou).

Pokud vypnu Kerio, problem zmizi. Problem je v tom, ze zadne nastaveni Keria nepomaha, zkousel jsem snad vse ... "filtrovani obsahu www" "cizi cookies" "pridani seznamu.cz do vyjimek"...

Dnes jsem zjistil, ze problem je taky zavisly na velikosti prilohy - do 100kB se email odesle i s Keriem, kolem 400kB uz ne.

Firefox pri zapnutem Keriu bez kecu odesila.

Pokud vas napadne co s tim dejte prosim vedet!


Opera 9.63
Avast Home
Kerio Personal FW 4.6
ucet na email.cz
ADSL O2
fanynek (2048)|1.3.2009 17:14
Já osobně bych to obešel cestou menšího odporu. Nechceš spravovat svoji poštu offline?
Prostě používat Outlook, Outlook Expres, Windows Mail, nebo jakéhokoli jiného poštovního klienta? Jednoduše nakonfiguruješ nový účet a jedeš.
Je to daleko pohodlnější a všechno máš pěkně roztříděné v PC a nemusíš porád chodit do schránky přes browser.
(Jen takový nápad. Vím, že spousta lidí, co jsem jim dělal PC o této možnosti ani pořádně nevěděla a ve schránce na webu měli hotovej masakr.)
robky (3195)|1.3.2009 18:28
[QUOTE=fanynek;225021]Já osobně bych to obešel cestou menšího odporu. Nechceš spravovat svoji poštu offline?
Prostě používat Outlook, Outlook Expres, Windows Mail, nebo jakéhokoli jiného poštovního klienta? Jednoduše nakonfiguruješ nový účet a jedeš.
Je to daleko pohodlnější a všechno máš pěkně roztříděné v PC a nemusíš porád chodit do schránky přes browser.
(Jen takový nápad. Vím, že spousta lidí, co jsem jim dělal PC o této možnosti ani pořádně nevěděla a ve schránce na webu měli hotovej masakr.)[/QUOTE]

A potom je tu ešte jedna alternatíva - Opera má tiež integrovaného e-mailového klienta
janek69 (6)|1.3.2009 18:44
Mozna ze to tak nakonec dopadne. Jsem si uz na webmail zvykl a navic si tam nechavam preposilat studijni materialy, tzn. spousta casto nepotrebnych dat, ktere bych mel zbytecne na disku.
fanynek (2048)|1.3.2009 18:52
[QUOTE=janek69;225068]Mozna ze to tak nakonec dopadne. Jsem si uz na webmail zvykl a navic si tam nechavam preposilat studijni materialy, tzn. spousta casto nepotrebnych dat, ktere bych mel zbytecne na disku.[/QUOTE]

A proto si můžeš nastavit na webmailu filtry. ;)
A v offline klientovi semozřejmě můžeš pravidla pro příchozí poštu vytvořit taky naprosto jednoduše, tzn. co si určíš, to se ti bude třeba hned mazat.
robky (3195)|1.3.2009 18:52
[QUOTE=janek69;225068]Mozna ze to tak nakonec dopadne. Jsem si uz na webmail zvykl a navic si tam nechavam preposilat studijni materialy, tzn. spousta casto nepotrebnych dat, ktere bych mel zbytecne na disku.[/QUOTE]

E-mailový klient sa predsa dá nastaviť tak, aby kópie mailov nechával na serveri. V pc si necháš len tie, ktoré potrebuješ
fanynek (2048)|1.3.2009 18:55
[QUOTE=robky;225073]E-mailový klient sa predsa dá nastaviť tak, aby kópie mailov nechával na serveri. V pc si necháš len tie, ktoré potrebuješ[/QUOTE]

Tak tak. Taky to tak dělám, když jsem třeba u rodičů a chci si ty emaily stáhnout i doma.
Dají se s tím dělat psí kusy. :p
janek69 (6)|1.3.2009 19:34
Bohuzel klienti neumi ulozit Odchozi zpravy na server, to mi chybi. Co me ted nastvalo, ze Thunderbird mi nechce korektne naimportovat CSV databazi kontaktu, porad neco:)
janek69 (6)|9.3.2009 10:42
Problem odstranen! Opera mi na webmailu seznam.cz posila prilohy do 15MB.

V nastaveni Keria - sitova bezbecnost - preddefinované - Other ICMP packets - povolit pro duveryhodnou zonu. Dokonce to rozebehlo nefunkcni flash videa na iDnes.

- - - - - - - - - - - -
Nevim jak tento protokol souvisi s problemem, ale vse zacalo fungovat jak ma.

Other ICMP packets:
Pravidlo pro ostatní zprávy řídicího protokolu ICMP (např. přesměrování, cíl nedostupný apod.).
Milanese (7)|9.3.2009 11:24
[QUOTE=robky;225058]A potom je tu ešte jedna alternatíva - Opera má tiež integrovaného e-mailového klienta[/QUOTE]

A ja musím povedať že veľmi dobrého,používam Operu aj jej emailového klienta už roky a som spokojný
A skús aj Opera 10 alpha build 1285,funguje to perfektne
kevin00 (10238)|9.3.2009 21:28
Místo klienta v Opeře bych více doporučil Thunderbird. Je pohodlnější než Opera, která má klienta sic kvalitního, ale řekl bych trochu zmateného na ovládání.
janek69 (6)|22.3.2009 18:12
Problém je zpět!

Pokud ze seznam.cz posílám mail s přílohou (+Opera) odešle se, ale až na několikátý pokus. Napoprvé snad nikdy. Fakt nikdo nemá podobný problém?
kevin00 (10238)|23.3.2009 00:19
[QUOTE=janek69;232044]Problém je zpět!

Pokud ze seznam.cz posílám mail s přílohou (+Opera) odešle se, ale až na několikátý pokus. Napoprvé snad nikdy. Fakt nikdo nemá podobný problém?[/QUOTE]

A co kontaktovat technickou podporu Seznamu ;)