reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozsypaný display HP iPAQ 4150

kotouč (3)|1.3.2009 19:38
Nešťastnou náhodou se mi povedlo rozsednout display mého hp4150. I při vypnutém stavu je porucha patrná(různě světlá čára na čené ploše podle pravděpodobného zlomu v displayi okolo které se paprskovitě rozsypal display). Po zapnutí se pak zobrazuje bíla obrazovka s barevnými nesmysly.
Měl jsem toto PDA velmi rád. Nevíte někdo na kolik by přišla oprava? Předpokládám že na hodně - nevíte o nějakém novějším(WM 2003 first edition přece jenom nejsou nej) Pocket PC které moc nestojí? Stejný model si kupovat nechci, neboť je již starší. Rovnou říkám, model x1950 nechci, nemá BT...
Intri (3490)|1.3.2009 21:22
Musíš nám taky říct cenu, v jaké můžeme vybírat. Třeba tento mi přijde až na rozlišení displeje ideální.
kotouč (3)|2.3.2009 17:22
No cenový limit je cca těch 5000 - 5500. Ale pokud bych šel až k cenovému stropu( pro mě je to hodně ) chtěl bych aby PDA taky něco vydrželo a nějak fungovalo. Na staré 4150 mi vyhovovala měkká dotyková vrstva( dobré ovládání rukou i na krajích obrazovky ), dobré rozměry pro nošení v kapse spolu s textilním pouzdrem( i když zrvona k v něm došlo k rozsednutí dislay (ne nebyl jsem to já ale jeden velice inteligentní člověk... )) a celkem dostačující výdrž při koukání na filmy. Jinak předpokládám že Irda je už velká minulost, i když se staršími mobili se dal slušně využít :-)?
Jak je u té 114 tvrdá dotyková vrstva.. A vadí těch 320*240 tak hodně že je lepší zainvestovat do 214, která je ovšem už pro nošení pokapsách nevhodná? Já jem byl s reprodukcí filmů na starém PDA, které má 3,5" 320*240 display, celkem spokojen. Na přehrávání mám TCPMP a i ten starý PDA s tuším 400Hz procesorem zvádl xvid v 640x420 bodech se zvukem v ac3, i když pravda akčnější scény se trhaly a bylo nutné dát na pár s i pauzu. Za to určitě mohla i pamět - 32MB RAM a 64MB ROM (kde přístupné byly jen 3, takže po tvrdém restartu/ vybití záložní baterky došlo ke kompletnímu resetu nastavení).
Takže asi tak...
A takovy pod dotaz. Dají se ostatní součástí zpěněžit / využít pro nové PDA? Stylus( vypadá stejny jako u 114), baterie podobny rozměr(PE2080A), dockstation(na ten iPAQ pakonektor), nabíječka a textilní obal.
Intri (3490)|2.3.2009 18:37
No, podle popisu 214 nabízí navíc jen lepší displej a podporu Compact Flash karet... To druhé mi přijde v dnešní době úplně bezpředmětné ( snad jen kvůli digitálním foťákům ) a dát o skoro 3,5 tisíce Kč víc jen za displej mi přijde celkem hloupé, byť 640x480 není špatná věc. Ale když se k tomu přičte zase větší velikost a nezanedbatelně vyšší hmotnost...

Myslím, že volba mezi 114 a 214 je celkem jasná ve prospěch 114ky.

Co se týče využití starších věcí, PDA jsou celkem komplexní zařízení s bohužel ne zrovna standardizovanými vnitřnostmi. Stylus ze starého PDA použít určitě půjde, otázka je, jestli taky sedne do šachty 114ky ( pokud vypadá stejně, mohl by, záleží na velikosti ). Baterii bys využít mohl za předpokladu, že poskytuje stejné napětí ( a to raději na desetiny voltu přesně ) a stejnou nebo větší proudovou zátěž. Samozřejmě taky musí sedět konektory a bylo by více než vhodné, kdyby ta baterie sedla i do těla 114ky. Nabíječka je na tom stejně jako baterie - musí být schopná poskytnout alespoň stejný proud jako ta předchozí a její výstupní napětí musí být shodné. A samozřejmě musí odpovídat konektor. No a textilní obal je jen otázka velikosti.

Nutno ale říct, že nic z toho bys neměl potřebovat - stylus i ochranné pouzdro jsou součástí balení 114ky, stejně jako samozřejmě i baterie a nabíječka. Takže pokud jde o zpeněžení, asi je to možné, třeba někdo něco takového shání, ale nemyslím si, že by ti to vyneslo dost na to, aby ti to stálo za tu snahu. Navíc mít náhradní stylus nebo pouzdro na PDA se vždycky hodí.
kotouč (3)|2.3.2009 20:04
Ok, takže 114 od HP? Jinak v poslední době se mi zdá že se vývoj PDA zastavil. Žádné modely konkurenčních firem nemají takovéhle vlastnosti?(cena/výkon také)
No co se baterky týče. konektorově ( už envím ke sem tu fotku 114/ 214 - podobně staré modely viděl) vypadají stejně, voltáž stejná(Lithium-Ion ani jiné než 3.7V nemá) améráž neuvedena a výdrž v mAh je jen 1000 us tarého vs. 1200 u nového. Jde mi o prodlouženou výdrž např v autobuse. Nabíječka samozřejmě jiný konektor má( buď kulatý do nabíječky nebo přes redukci ten pakonektor od HP).
Pouzdro asi bude menší, takže co zbyde asi prodám( na co doma skladovat PDA s rozsekaným displayem... po slepu se i MP3 ovládá špatně ...)
Aspoň že ta dokyna má místo pro baterku takže případně mužu nabíjet starou baterku mimo PDA.
A co ta oprava? přemýšlel si o tom? hledal jsem nějaký servis/ceník na intern etu ale nic jsem nenašel(špatná formula dotazu pro pana G?)
Tady jinak fota toho co z PDA mam :-)
http://img136.imageshack.us/img136/8157/dsc02612.jpg Vše co mám
http://img262.imageshack.us/img262/6453/dsc02621.jpg PDA - je vidět šmouha - poškození na displayi
http://img262.imageshack.us/img262/5687/dsc02624.jpg BATerka
http://img254.imageshack.us/img254/132/dsc02625.jpg display za běhu ve tmě
http://img217.imageshack.us/img217/5400/dsc02626.jpg display za běhu ve tm osvícený bleskem

//Našel jsem si fotku 114ky na CZC a tam má baterka pinů 7( moje má 6).. Ale i tak může funovat :D