reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC nenaběhne, černá obrazovka

Joey (9)|2.3.2009 19:14
Dobrý den, mám asi 14 dní nové PC, sestavil jsem si sám. Všechno běželo OK. Trochu jsem se pohrabal v biosu a teď když ho zapnu, tak je černá obrazovka. Vetráky beží na normalní malý otáčky akorát grafika je hlučnější než normalně. Zkoušel jsem vymazat CMOS a nic. Pak jsem si všim, že na grafice při startu zabliknou jen 3 kontrolky místo 4, zkusil jsem ji v jinym počítači,ale funguje normálně. Když vyndám RAM tak na to MB reaguje pípánim správně podle návodu. Když vyndám grafiku tak nepípa i když by měla. Grafiku jsem eště dával do druhýho slotu, ale taky nic. Tak už nevim co s tim... poradíte prosím?
Sestava: Intel Core2 Q6600 2.4GHZ, ASUS P5Q PRO (intel P45), Sapphire HD4870 TOXIC 512MB, Corsair DIMM 2x2048MB DDR II 800MHz, Enermax PRO82 425W
Sikil79 (429)|2.3.2009 19:36
Máš možnost vyzkoušet jinou grafiku ve tvém PC?
xxviktor (406)|2.3.2009 19:40
Asi hloupý dotaz, ale máš zapojené přídavné napájení?
Draken (1578)|2.3.2009 21:05
zapoj speaker a poslouchej jestli se neozývá nějaký post-signál
jinak zkus vyndat a vložit ramky...domáčkni klávesnici,grafiku dej do prvního PCI-e 16x
zkus zkontrolovat a domáčni konektory od zdroje do desky...
kevin00 (10238)|3.3.2009 09:15
Máš možnost půjčit si jinou grafickou kartu ? Nabootuj na ní, odstraň ovladače i jejich zbytky pomocí Driver Sweeperu. Poté ji vlož do PCIe slotu a znovu nabootuj. Čeho se OC týkalo, netaktoval jsi náhodou grafiku ?
pas!k (3765)|3.3.2009 10:12
Co konkretne jsi ladil v biosu? Vytahni baterku z desky a nechej to par minut pak ji dej zpet. Odpoj vsechny zarizeni jako disky mechaniky .. a nechej v pc jen proc ram a grafiku kde prekontroluj to zapojeni pridavneho napajeni a zkus to zapnout ..
trodas (1753)|3.3.2009 11:23
Hmmm, reset CMOSu vyzkousen byl a masinka stale nenabiha?

Podle toho pipani bez ramek je jasne, ze mainboard a CPU jsou v pohode, zkus do toho tedy vrazit nejakou PCI grafiku na test jestli to nabehne s ni a pak muzes jit v klidu reklamovat Sapphire HD4870 TOXIC 512MB ...

Pro upresneni, co bylo posledni nastaveni pred timto vysledkem? Zvyseni PCIEx frekvence na 200MHz? :)
Joey (9)|3.3.2009 17:21
Bohužel nemam možnost vyzkoušet jinou grafiku. Žadný POST signál se neozýva. Všechno napajení mam zapojený, zkoušel sem zapojit i přes redukce do molexů a nic. V BIOSu jsem ladil akorát časování pamětí, FSB a násobič frekvence CPU. I když, matně si vzpomínám, že něco jako PCI-E frekvenci jsem tam viděl, ale mám za to, že sem na to nešahal. Zatim zkusim to s tou baterkou a uvidim.
Joey (9)|3.3.2009 18:39
Tak baterku jsem nechal asi 20min venku, dal ji zpátky a zas nic. A jenom pro upřesnění, speaker se zpojuje na MB s v tý sadě konektorů jako restart zapnuti atd. je to tak?
Draken (1578)|3.3.2009 21:38
ano přesně tam se zapojuje speaker...
možná bych kartu vyndal a zkusil bych nějakou do PCI...
pas!k (3765)|3.3.2009 22:45
Teoreticky muze byt problem i ve zdroji .. pokud ovsem nemas nic na odzkouseni asi by bylo vhodne navstivit nejaky servis..
kevin00 (10238)|3.3.2009 23:13
Pokud se problém vyskytl při pokusech o OC, nemohl si nakopnout motherboard ? :notsure No každopádně by to chtělo vyzkoušet grafickou kartu, poté zdroj (imho tam asi problém neleží) a následně motherboard. Jak psal pas!k, pokud nemáš s čím zkoušet, je nejlepší volbou servis.
Joey (9)|4.3.2009 15:24
Grafiku jsem zkoušel v jinym PC a běží normálně. A zdroj bych mohl vyzkoušet měřákem napětí nebo ne? potřebuju akorát vědět kde má bejt jaký napětí. Nebo ho muzu vyzkoušet v mym starym PC, ale tam nejsou na grafice šestipiny. Pokusim se zatim někde sehnat tu PCI grafiku...
kevin00 (10238)|4.3.2009 16:55
Samostatný zdroj můžeš vyzkoušet propojením 2 pinů na nap. konektoru pro motherboard (spoj zelený drát s černým - viz. příloha). To ovšem vyzkoušíš pouze jestli zdroj funguje s min, zátěží, protože musíš nechat zapojen HDD + DVD mechaniku, aby nedošlo k poškození zdroje. Pokud ve zdroji budou nafouklé kondenzátory tímto testem to stejně nezjistíš. V příloze je i zapojení ATX konektoru.
Spušt?ní ATX zdroje.jpg 1.gif 2.gif
Joey (9)|4.3.2009 18:32
Samostatný zdroj jsem teda nezkoušel, ale normalne jsem zapnul pocitac a meril napětí. Na sestipinech je vsude 12,09V. Molexy maj 12,08V a 4,93V. Takže to by mělo být OK ne? Ještě se mi podařilo domluvit na zítra tu PCI grafiku, tak uvidíme.
P.S. V tom nákresu si teda nejsem moc jistej jak to mám měřit, je jedno na kterej COM to dam?
kevin00 (10238)|4.3.2009 18:41
To napětí Ti prozradí i Everest a nemusíš použít ani multimetr :) Kdyby tam nebylo napětí 12 V počítač by se ani nezapnul. Jinak velikost napětí neudává proudovou zatižitelnost. Takže s tím zdrojem jsi na tom stejně jako kdyby jsi nic neměřil. Pořád nevíš, jestli je v pořádku. Stačí uvnitř zdroje vyteklý či nafouklý kondenzátor a je nestabilita na světě. To multimetrem nezměříš - tedy ne takto ;)
Joey (9)|4.3.2009 18:59
Aha, no fajn. Tak ale kdyby to bylo nestabilni tak by to aspon nabehlo, nebo bych videl POST takhle nevidim nic. A co kdybych měřil ampéry, když to bude zapojený v grafice??
kevin00 (10238)|4.3.2009 19:19
[QUOTE=Joey;226100]Aha, no fajn. Tak ale kdyby to bylo nestabilni tak by to aspon nabehlo, nebo bych videl POST takhle nevidim nic. A co kdybych měřil ampéry, když to bude zapojený v grafice??[/QUOTE]

Tak trochu nyní nechápu tvůj dotaz. Jak by jsi chtěl měřit ampéry ? Ampermetr se zapojuje do obvodu do sérii. To znamená, že by jsi musel vodič 12 V vymout z konektoru, další kousek vodiče dát do konektoru a mezi oba konce vodičů připojit ampermetr. A nebo by mohla býti možnost klešťový ampermetr. Není jednodušší vyzkoušet zdroj. Osobně bych počkal na tu grafiku a vyzkoušel to s ní.
Joey (9)|4.3.2009 19:25
Počkat na grafiku bude asi nejrozumější :) V těch voltážích a kabelech se moc nevyznam, můžu teda zdroj odzkoušet na tom starym PC bez šestipinů?
Draken (1578)|4.3.2009 22:09
pak je taky otázka jak přesnej ampérmetr resp. multimetr máš...jinak za dvě kila seženeš už rovnou tester na zdroje...
kevin00 (10238)|4.3.2009 22:17
[QUOTE=Draken;226158]pak je taky otázka jak přesnej ampérmetr resp. multimetr máš...jinak za dvě kila seženeš už rovnou tester na zdroje...[/QUOTE]

Sežene to jest pravda, ale jsou to vyhozené peníze neboť v této cenové relaci není moc kvalitní.
trodas (1753)|7.3.2009 00:15
Za 200,-? Tak to nebude tester na zdroje, ale vestecka koule :D
kevin00 (10238)|7.3.2009 09:21
[quote=trodas;226742]Za 200,-? Tak to nebude tester na zdroje, ale vestecka koule :D[/quote]

Souhlasím. Sám se divím, že to lidi v té Alfě kupují a ještě tomu věří :D
Commanderwar (577)|7.3.2009 09:26
Zdravím mám podobný problem ted v praci mesic nove pc, a ted přestal fungovat explorer, pak i mozila a ted když se pc ma zapnout, tak po načítací strance XP nabehne pouze černa obrazovna s kurzorem myši a už se nic nedeje.musi se třeba i 10 vypnout a zapnout než nabehne. V nouzovým režimu ale beha, ted otazka zda je to softwarova chyba nebo hardwarova
Pc byl vyčišteny od všech možnych viru a podobně

Ted jsem zkoušel co vše system nemuže: Defregmentace nejde spustit
Obnoveni systemu necha vybrat datum k jakemu datu chci obnovit, ale pak už nereaguje na žadny prikazy
Ted jsem projel pc CCleanerem registry a a vše co umi odstranit.

Nejde nainstalovat Spyboot, což už je samo o sobe divny.

Určite zvažujem o formatu, ale je zahada co mohlo takto zrušit system, v praci kde se ani moc na netu nesurfuje a mame tu profesionalni verzi AVG
kevin00 (10238)|7.3.2009 11:38
[quote=Commanderwar;226769]Zdravím mám podobný problem ted v praci mesic nove pc, a ted přestal fungovat explorer, pak i mozila a ted když se pc ma zapnout, tak po načítací strance XP nabehne pouze černa obrazovna s kurzorem myši a už se nic nedeje.musi se třeba i 10 vypnout a zapnout než nabehne. V nouzovým režimu ale beha, ted otazka zda je to softwarova chyba nebo hardwarova
Pc byl vyčišteny od všech možnych viru a podobně

Ted jsem zkoušel co vše system nemuže: Defregmentace nejde spustit
Obnoveni systemu necha vybrat datum k jakemu datu chci obnovit, ale pak už nereaguje na žadny prikazy
Ted jsem projel pc CCleanerem registry a a vše co umi odstranit.

Nejde nainstalovat Spyboot, což už je samo o sobe divny.

Určite zvažujem o formatu, ale je zahada co mohlo takto zrušit system, v praci kde se ani moc na netu nesurfuje a mame tu profesionalni verzi AVG[/quote]

První bych udělal test pevného disku, jestli není chyba v něm.
Draken (1578)|9.3.2009 15:21
já bych zkusil otestovat disk ,možná bych nainstaloval systém na nějaký nepotřebný disk(nebo druhou partišnu) a otestoval...
Joey (9)|30.3.2009 19:17
Takze, po dlouhym domlouvani a pretahovani se mi grafiku stejne nepodarilo sehnat, tak jsem to sveril servisu. Tam mi za 240,- oznamili, ze je spatna zakladni deska :( takze zas budu asi dlooouho cekat nez vyridi reklamaci...
Jinak vsem moc dekuji za snahu mi pomoct.
Draken (1578)|30.3.2009 21:24
tak to je asi nejsmutnější zpráva (bez desky se neobejdeš...),tak hodně štěstí při reklamaci :thumb
Joey (9)|16.4.2009 20:14
Takze reklamaci mi neuznali, na patici procesoru jsou 2 piny trosku ohlý (Já myslel ze me klepne, jakoby je nemohli narovnat!) takze mi propadla zaruka a je to vsechno v p***. Nevite co bych teď měl dělat? Do nákýho servisu se mi to moc davat nechce, protoze se za to platej nechutny prachy...
Děkuji za odpověd