reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Velký chladič?

jrx (1880)|2.3.2009 20:45
Zdravím. Chci se zeptat jestli vadí hodně že konce HP mojeho cooler master hyper 212 budou opřeny o bočnici Mé Cooler Master Elite 330 :D Zkoušel jsem montáž "na nečisto", zatím mám v bedně jen fany, mechaniku a zdroj. Položil jsem desku opatrně desku na distančky, vložil cpu, položil chladič a zkusil jak se to bude zavírat a trochu to tam o milimetry drhne. Ale tváří se že vleze. :)
Janyk1 (997)|2.3.2009 20:58
Jesti se tam fyzicky vleze tak není problém. Jen jestli to nějak nepromáčkne bočnici.
jrx (1880)|2.3.2009 21:17
Promáčkne.. to asi né :) Zítra už budu mít všechno co potřebuju a pustím se do stavby a testování tak uvidím.
Draken (1578)|2.3.2009 21:20
znám i člověka kterej si přesně kvůli stejnýmu chladiči udělal díru do bočnice ale tomu scházelo 2,5cm...:D
u tebe to nebude mít na funkci vliv (a teď nemyslím funkci rostlináře)...:D
robky (3195)|2.3.2009 21:44
Aj tak si myslím, že opierať heatpipe o plech bočnice nie je najlepší nápad.
Jednak je možný prenos vibrácií do tej papierovo-plechovej bočnice. A pri manipulácii (ale aj pri prevádzke) by mohlo dôjsť k poškodeniu heatpipe (je mi jasné, že tá manipulácia by musela byť riadne drsná - ale aká hrubá je vlastne heatpipe, vie to niekto?)
mstejska (2912)|2.3.2009 22:32
Budou asi silnostenne. Ted jsem videl chladic CPU kde byly ty heatpipes zabrouseny do plochy pro primy dotek s heatspreaderem CPU cili typuju minimalne 1mm.
robky (3195)|2.3.2009 22:37
[QUOTE=mstejska;225493]Budou asi silnostenne. Ted jsem videl chladic CPU kde byly ty heatpipes zabrouseny do plochy pro primy dotek s heatspreaderem CPU cili typuju minimalne 1mm.[/QUOTE]

Ak je to tak, potom by to šlo. Aj tak by som na tie konce HP dal nejakú gumu, aby to nebolo kov na kov.
Deee-aN (3834)|3.3.2009 00:17
[quote=robky;225496]Ak je to tak, potom by to šlo. Aj tak by som na tie konce HP dal nejakú gumu, aby to nebolo kov na kov.[/quote]
Asi tak!:thumb Při tom, jak se CM Hyper212 při těch cca 2000RPM klepe, by ta 330-ka během chvíle odešla z pokoje.;)
johny__g (6387)|3.3.2009 08:28
Vůbec bych neřešil, jestli to vadí chladiči, HP to určitě neohne. Spíš by mi vadilo, že se ten tlak bude přenášet na desku. Hyper 212 myslím nemá backplate, takže deska se může prohýbat. Záleží jak moc natěsno to tam bude. Pokud hodně, tak bych tam žádnou gumu necpal, tím se to ještě zhorší.
mstejska (2912)|3.3.2009 08:34
Ty heatpipes jsou dost horke, kdyz se bodou dotykat skrine, tak mas dalsi pasiv navic
johny__g (6387)|3.3.2009 08:39
[QUOTE=mstejska;225532]Ty heatpipes jsou dost horke, kdyz se bodou dotykat skrine, tak mas dalsi pasiv navic[/QUOTE]

Který sníží teplotu o 0,23589 stupně. Ty HP se budou dotýkat tak malou plochou, že to nemá význam. Navíc bočnice je z hodně tenkého ocelového plechu. To už je lepší dát podložky pod CPU a odvádět teplo z druhé strany PCB na plech, na který je upevněna deska. To by mohlo pár stupňů srazit.
mstejska (2912)|3.3.2009 08:48
[QUOTE=johny__g;225536]Který sníží teplotu o 0,23589 stupně. Ty HP se budou dotýkat tak malou plochou, že to nemá význam. Navíc bočnice je z hodně tenkého ocelového plechu. To už je lepší dát podložky pod CPU a odvádět teplo z druhé strany PCB na plech, na který je upevněna deska. To by mohlo pár stupňů srazit.[/QUOTE]

To asi jo. To byla spise reakce na to cpat tam jeste gumu. Me se o case opiraji heatpipes chladice graficke karty (od gfxchilly) a strop je dost teply takze si myslim ze opirani nevadi. Pokud to teda nezvysi hluk, kdyz ten vetrak pry vibruje, jak tady psal nekdo uz drive.
Zoidik (1405)|3.3.2009 09:32
POkud vibruje větráček tak bych taky neopíral HP o bočnici. O prohýbání desky bych taky neměl obavy. Snese hodně. Jsem si na desku přidělával alternativně chadič a podařilo se mi patici protlačit o necely centimetr dolů a deska přežila bezuhony. Pokud by to tak bylo trvale, tak bych se obával že deska nepřežije, ale pokud by se jednalo o prohnutí 1-2mm na trvalou dobu, vubec bych to neřešil
Deee-aN (3834)|3.3.2009 10:31
IMHO by bylo hypermazaný vrtnout do bočnice dírky tak, aby konce HP koukaly ven. Dírky by musely být samozřejmě o trochu větší, aby se bočnice nedotýkaly. Muselo by se to velice přesně zaměřit a asi by pak taky byla sranda otvírání bočnice, ale to by se IMHO dalo nacvičit.;)
jrx (1880)|3.3.2009 18:49
Ok takže chladič, respektive ukončení HP převyšuje bočnici asi o 1-2 mm takže to tam trochu pne ale myslím že to nijak neomezí funkci... až na to že 330 má děrování v bočnici a když hp zrovna zaleze do toho otvoru tak s tím nehnu, musím tak nějak šikovně no. Ale to vůbec nevadí, počítač se sestaví, 2-3 krát ho možná ještě otevřu a pak až za dlouho takže v tom nevidím problém :) To ten chladič nemohl být o 5 mm nižší? :D
ICEBOSS (3435)|4.3.2009 16:50
na to jsi mel myslet, nez sis tu bednu a tenhle chladic koupil. kdybys na bedne priplatil par stovek, nemusel jsi resit tenhle problem. :) Jinak HP do der v bocnici vyjit muzou a taky nemusi. ja bych to tam ale tak drsne necpal, koupil jinou lepsi skrin, treba yeong yang ara 5605 a tuhle se ztratou 2 stovek prodal. co mas za zbytek komplu?
jrx (1880)|4.3.2009 19:18
Case mi vyhovuje, za bednu jsem nechtěl utrácet moc. Jak říkám, na fuknčnost to vliv nemá, dotek je opravdu lehký takže žádne obrovské pnutí jak by si někdo mohl představovat. Jinak pc sestavu jsem tu nedávno řešil: AMD Phenom II 710, Gigabyte MA-770-UD3, Sapphire ATI Radeon 4830 512mb, 4GB A-data 800MHz, WDC 320GB/16MB SATA, Seasonic 500W a nějaké drobnosti.