reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Záhadný problém - blikající externí LCD

tom999 (2)|8.12.2006 09:36
Ahoj,

mám tu jeden dost zvláštní problém - externí LCD připojený k notebooku začal z ničeho nic děsně blikat, resp. po obraze běhají pruhy a jejich intenzita se zvyšuje např. s pohybem myši, tj. hýbu s myší a vlnění je intenzivnější. Co je na tom ale pro mě nejzvláštnější je to, že když vytížím CPU na 100 % (while true; do true; done), tak pruhy a blikání zmizí. Jakoby CPU pak neměl čas dělat blbosti a blikat :) Důležité je asi i to, že přímo na displeji notebooku se to neděje, jen na externím monitoru.

Stejné chování pozoruji i na live CD, takže vylučuji problém v mé konfiguraci Xek.

Máte někdo zkušenost s něčím podobným? Tipuji správně, že asi půjde o HW problém někde uvnitř převodu obrazu na externí analogový výstup?

Díky za každý tip.
instinct_bob (97)|8.12.2006 11:21
Nevím přesně jak to blikání vypadá, ... myslím intenzita, směr, druh pruhů, myslím ale, že by to mohlo být třeba ve vyšší frekvenci než monitor stíhá. Možná je na notebooku třeba 60-ta a LCD zvládá buď víc, nebo míň. Zkus se pohrat s nastavením. Tenhle druh závady jsem ještě nikde neviděl. Snad pomůže se s tím hrát a štelovat to dokuď se na něco nepříjde. :notsure
tom999 (2)|8.12.2006 11:40
Vyřešeno - může za to vadný adaptér, sice nevím jak, ale s jiným je to OK.