reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nastavení integrované grafiky

jeninicicek (205)|3.3.2009 21:17
Mám otázku zda někdo ví jak se nastavuje velikost ram, kterou chci přidělit integrované grafice ve win xp. Vím, že to běžně dokážou programy jako powerstrip atd.(vyzkoušeno-funguje), ale zajímalo by mne zda to nejde nastavit přímo v registrech nebo podobným způsobem bez instalace dalšího softwaru (platit za nic nechcu a hromady poutacích okýnek a tipů při startu windows taky nemám rád)
Děkuji za odpověďi
johny__g (6387)|3.3.2009 21:33
Tohle se nastavuje v BIOSu, v žádném programu. Některé grafiky si velikost nastavují i samy, podle potřeby. Napiš co máš za desku.
jeninicicek (205)|4.3.2009 16:27
Ano, to vím, nastavení v biosu je velmi běžné, ale já ho tam bohužel nemám. Funguje mi to přes systém. Na stejném počítači jsem toho docílil v powerstripu, který jsem následně místo odinstalace smazal (i v registrech). Pamět zůstala zvýšená. Zajímalo by mne však jestli toho nejde docílit jednodušeji než tímto způsobem. (O této možnosti jsem četl, že v win xp existuje, ale nenašel jsem nikde přesný použitelný návod).
johny__g (6387)|4.3.2009 16:29
Budu hádat - je to deska s intel grafikou? Na co to vlastně potřebuješ nastavit? Ono to stejně nic nezrychlí.
jeninicicek (205)|4.3.2009 16:32
Nejde mi totiž vůbec o nějaké zvyšování výkonu, ale o to, aby mi windows umožnili instalaci, která má větší minimální nároky na grafiku.(na druhém počítači se po nainstalování powerstripu rozběhla bez problémů)
jeninicicek (205)|4.3.2009 16:34
Hádáte správně je to intel 82865G (Hp D530 SFF)
antonbaby (65)|25.4.2016 21:41
Ahoj všem fachmanům. dlouho jsem tu nebyl, už tak moc nedělám ty staré kompy. spíše už notebooky s těmi nejsou takové problémy. ale mám tedky jeden problém s tímto HP D530. normálně jede bez problémů, ale video z internetu nechce tahat, cuká to. můžete mi poradit co s tím? díky moc.
Rendl2 (501)|25.4.2016 22:00
Nechce tahat nebo nechce přehrát? Rychlost internetu? Typ videa?
johny__g (6387)|26.4.2016 09:40
82865G asi nezvládne přehrát nová videa plynule, ve vysokém rozlišení už vůbec ne. A staré Pentium 4 tomu taky moc nepomůže.
antonbaby (65)|26.4.2016 21:45
video uložené na disku přehrává plynule i to ve vysokém rozlišení. jen z internetu přímo to nejde. z youtube v nejmenším rozlišení se cuká. jako kdyby to nepustila sítová karta. avšak při zapojení nové karty wifi, to nejde také. takže si myslím, že sběrnice to nepobere. ale co s tím?? rychlost internetu je 25MB/s. nevím,jestli se to dá v biosu nastavit jinak, aby to bylo ok.
Rendl2 (501)|26.4.2016 22:00
Stáhni to video co nejde plynule na youtube do počítače a zkus ho přehrát přehrávačem VLC nebo WMP nebo co tam máš a pak v prohlížeči vybereš ten soubor a budeš přehrávat to video offline prohlížečem. Pokud to jiným přehrávačem offline jde a prohlížečem offline nejde, tak bude vada v nastavení prohlížeče nebo nevhodného doplňku na přehrávání v prohlížeči.
Ventero (1280)|26.4.2016 22:09
Streamované video v prohlížeči - zvláště v HTML5 má 3x vyšší nároky na CPU než film přehrávaný z HDD v přehrávači. Také jde o to v jaké kondici je OS a začátek takového streamu také hodně ovlivňuje sken antivirového SW (zvláště Avast je na tohle hustej), který v první minutě - dvou dovýší nároky CPU na 100% i u daleko silnějších PC.